Справа № 357/16855/24
Провадження № 2/357/6031/24
У Х В А Л А
25 листопада 2024 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цуранов А.Ю., перевіривши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк», треті особи: 1) Білоцерківський відділ державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центральної міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ); 2) приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Швець Руслан Олегович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2024 ОСОБА_1 через свого представника адвоката Федоренка В.С., звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з вищевказаним позовом, в якому просить визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис приватного нотаріуса Бучанського міського нотаріального округу Швеця Руслана Олеговича № 22062 від 20.11.2017 про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» заборгованості в розмірі 108 753,57 грн.
Так, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
У позовній заяві позивач вказує, що звільнений від сплати судового збору на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».
Згідно з ч. 3 ст. 22 вказаного Закону споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
У постанові Верховного Суду у справі № 743/1481/21 від 19.10.2022 Касаційним цивільним судом вказано на постанову Верховного Суду від 26.02.2020 у справі №643/2870/18 і про те, що позов про визнання виконавчого напису про стягнення заборгованості за кредитним договором таким, що не підлягає виконанню, стосується кредитних правовідносин. У випадку пред`явлення такого позову споживачем фінансових послуг підлягає застосуванню положення ч. 3 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів». В даній справі Верховний Суд зазначив, що позивач звернувся до суду з позовом до АТ «Ідея Банк» про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню щодо стягнення заборгованості з нього за кредитним договором, укладеним 25.03.2021 між ним та банком, за умовами якого позивач отримав кредит на споживчі потреби.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що справа підсудна Білоцерківському міськрайонному суду Київської області, позовна заява відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України та відповідно до ст. 19, 274, 279 ЦПК України може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5 ст. 279 ЦПК України).
Роз`яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 174 ЦПК України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи (ч. 4 ст. 174 ЦПК України).
Разом з позвом заявлено клопотання про витребування доказів від приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Швеця Руслана Олеговича, а саме матеріали нотаріальної справи про вчинення виконавчого напису №22062 від 20.11.2017 року, яким задоволено вимоги АТ КБ «Приватбанк» та стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість в сумі 106953,57 грн. та 1800 грн. плати за вчинення виконавчого напису.
Вказане клопотання обгрунтоване неможливістю самостійно отримати докази.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобовязані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази (ч. 6, 7, 8, 9 ст. 84 ЦПК України).
Враховуючи предмет та підстави позову по даній справі, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення обставин справи, вважаю за необхідне задовольнити клопотання позивача та витребувати вказані докази по справі.
Керуючись ст. 13, 187, 260, 274, 277, 279, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду та відкрити провадження у справі.
Проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Відповідно до ст. 178 ЦПК України встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Встановити позивачу строк для подачі відповіді на відзив, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь на відзив, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів.
Третя особа має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву на позов протягом десяти днів із дня їх отримання.
Копія заяви по суті справи з доданими до неї документи повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з її надісланням (наданням) до суду. До заяви по суті справи, яка подана до суду, додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) її і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Клопотання представника позивача про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Швеця Руслана Олеговича належним чином завірені копії матеріалів нотаріальної справи про вчинення виконавчого напису №22062 від 20.11.2017 року, яким задоволено вимоги АТ КБ «Приватбанк» та стягнуто із ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заборгованість в сумі 106 953,57 грн. та 1 800 грн. плати за вчинення виконавчого напису.
Встановити строк для подання доказів - протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: https://court.gov.ua/sud1003/.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя А. Ю. Цуранов
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123259558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цуранов А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні