Ухвала
від 25.11.2024 по справі 148/2299/24
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 148/2299/24

Провадження №2/148/824/24

УХВАЛА

25 листопада 2024 року Тульчинський районнийсуд Вінницькоїобласті

у складі: головуючого судді Штифурко Л.А.,

секретаря Лиженко Є.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тульчина заяву представника позивача, адвоката Сушка Руслана Миколайовича, проучасть в судовомузасіданні врежимі відеоконференції,-

встановив:

В провадженні Тульчинського районного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , яка подана в його інтересах та від його імені представником, адвокатом Сушком Русланом Миколайовичем, про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням і діями органів досудового слідства, прокуратури.

22.11.2024 від представника позивача, адвоката Сушка Р.М., надійшла заява, у якій він просить судове засідання по справі призначене о 14:00 год. 12.12.2024 проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконферецзв`язку EASYCON у зв`язку з його участю в судових засіданнях в судах м. Києва.

Ознайомившись з заявою, матеріалами справи, суд доходить наступного висновку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в Україні введено воєнний стан.

Відповідно до ст. 12-2 вказаного Закону в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Згідно повідомлення Верховного Суду від 04.03.2022 "Про особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан", якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.

Тобто, постановлення ухвали про участь учасника цивільного процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції є не обов`язком, а правом суду.

Зі змісту наведених норм права також слідує, що необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає цивільну справу.

При перевірці технічної можливості для забезпечення проведення судового засідання, призначеного в режимі відеоконференції насайті: https://vkz.court.gov.ua встановлено, що зал судового засідання у Тульчинському районному суді Вінницької області, який забезпечений відеоконференцзв`язком, о 14:00 год. 12.12.2024 зайнятий іншим судовим засіданням в режимі відеоконференції, в зв`язку з чим проведення відеоконференції у даній справі неможливе.

Отже, у зв`язку з відсутністю технічної можливості забезпечення проведення судового засідання, яке призначене о 14:00 год. 12.12.2024 у режимі відеоконференції, у Тульчинському районному суді Вінницької області, заява представника позивача, адвоката Сушка Р.М., задоволенню не підлягає.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,-

постановив:

Заяву представника позивача, адвоката Сушка Руслана Миколайовича, про участь в судовому засіданні о 14:00 год. 12.12.2024 в режимі відеоконференції поза межами судузалишити без задоволення.

Копію ухвали до відома направити представнику позивача.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А.Штифурко

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123261759
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду

Судовий реєстр по справі —148/2299/24

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні