Ухвала
від 25.11.2024 по справі 127/2-911/2011
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/2-911/2011

Провадження 6/127/617/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2024 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Федчишена С.А.,

при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,

розглянувши матеріали заяви про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі публічного акціонерного товариства «Райффайзен банк аваль» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дану заяву було передано судді Федчишену С.А.

25.11.2024року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Федчишена С.А., оскільки вважає що у ОСОБА_3 упереджене і необ`єктивне ставлення, в зв`язку з чим у ОСОБА_1 виникають сумніви в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді цієї справи.

Дослідивши матеріали заяви, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Однією з процесуальних гарантій реалізації завдань цивільного судочинства і ухвалення законних та обґрунтованих рішень у цивільних справах є інститут відводу судді, головною метою якого є відсторонення від участі у справі суддів, щодо неупередженості яких є обґрунтовані сумніви.

Статтею 2 ЦПК Українияк завдання цивільного судочинства визначено справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ, що відповідає засадам "права на справедливий судовий розгляд", які закріплені у ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка була ратифікована Україною 17.07.1997р.

Підстави для відводу судді передбачені ст. 36 ЦПК України, в п.5 ч.1 якої зазначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Суд, вирішуючи заяву про відвід судді, зважає на таке: «Правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться» (рішення Європейського суду з прав людини, у справі «Де Кубберпроти Бельгії» (De Cubber v. Belgium), від 26 жовтня 1984 року, п.26).

Важливим питанням є довіра, яку суди повинні викликати у громадськості у демократичному суспільстві (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ветштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland).

Однак, незважаючи на те, що факти наведені в заяві є необґрунтованими та не відповідають дійсності (не свідчать про будь-яку побічну чи пряму зацікавленість головуючого по справі у результатах її розгляду), проте, з метою забезпечення права особи на доступ до правосуддя та на розгляд його справи поза будь-яким сумнівом для заявника, щодо об`єктивності та неупередженості складу суду, суд приходить до висновку про необхідність задоволення вказаної заяви, оскільки ці обставини можуть викликати сумніви в об`єктивності та неупередженості судді та прийнятих рішеннях.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 36, 40, 260, 261 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву про відвід судді задовольнити.

Матеріали заяви про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі публічного акціонерного товариства «Райффайзен банк аваль» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на майно передати на авторозподіл.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123261894
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про заміну сторони виконавчого провадження

Судовий реєстр по справі —127/2-911/2011

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

Ухвала від 10.12.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні