Єдиний унікальний номер 719/828/24
Номер провадження 2-з/719/6/24
УХВАЛА
про передачу справи на розгляд іншого суду
25 листопада 2024 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши заяву ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , про забезпечення позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОКЛЕНД», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Наталії Станіславівни та приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Котула Артема Михайловича про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, -
ВСТАНОВИВ:
25 листопада 2024 року в суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , до ТзОВ «Фінансова компанія «ОКЛЕНД», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Н.С. та приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Котула А.М. про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Одночасно із позовною заявою також подано заяву про забезпечення позову.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Така заява відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
При цьому, за загальним правилом відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Окрім того, у ст. 28 ЦПК України визначено випадки альтернативної підсудності, а саме у ч. 12 ст. 28 ЦПК України вказано, що позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Отже, в розумінні ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» місцем виконання виконавчого документу є місце проживання (перебування) боржника або місцезнаходження його майна.
Відповідну правову позицію щодо визначення підсудності розгляду справ за правилами ч. 12 ст. 28 ЦПК України з врахуванням положень ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» висловив Верховний Суд у постанові від 29.10.2020р. по справі №263/14171/19, вказуючи додатково на те, що місце виконання судового рішення (місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання) та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем є відмінними правовими категоріями та можуть не співпадати.
Ознайомившись із поданою позовною заявою та доданими до неї документами, встановлено, що місцезнаходження відповідача ТзОВ «Фінансова компанія «ОКЛЕНД» згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань АДРЕСА_1 , а зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача ОСОБА_3 АДРЕСА_2 , що, зокрема, підтверджується витягом з реєстру територіальної громади № 2024/013357734 від 05.11.2024р.
Юрисдикція Новодністровського міського суду Чернівецької області поширюється виключно на територію м. Новодністровськ, Чернівецької області.
Враховуючи, що ні позивач, ні відповідач не знаходяться на території м.Новодністровськ, Чернівецької області, а місцем виконання виконавчого напису не є м.Новодністровськ, Чернівецької області, приходжу до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , до ТзОВ «Фінансова компанія «ОКЛЕНД», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Н.С. та приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Котула А.М. про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, не підсудна Новодністровському міському суду Чернівецької області.
Відтак, з врахуванням п. 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, не підлягає розгляду Новодністровським міським судом Чернівецької області й заява про забезпечення позову, подана одночасно з пред`явленням позову, оскільки така подана з порушенням правил підсудності, встановлених ЦПК України.
При цьому, місце виконання виконавчого документу, що відповідає місцю проживання (перебування) боржника, знаходиться на території с. Михалкове, Дністровського району, Чернівецької області, на яку поширюється юрисдикція Сокирянського районного суду Чернівецької області.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З огляду на вищевикладене, зважаючи, що позивач звернувся в суд за правилами альтернативної підсудності, передбаченої ч. 12 ст. 28 ЦПК України, з метою дотримання гарантій прав особи на судовий захист, вважаю за можливе передати заяву про забезпечення позову за підсудністю на розгляд Сокирянському районному суду Чернівецької області за місцем виконання виконавчого напису (місцем проживання позивача - боржника).
Керуючись ст.ст. 19, 27-28, 31-32, 187, 258-261, 268, 272, 353-355, п. 15.5. Перехідних положень ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу № 719/828/24 (провадження №2-з/719/6/24) за заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , про забезпечення позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОКЛЕНД», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Наталії Станіславівни та приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Котула Артема Михайловича про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, передати на розгляд Сокирянському районному суду Чернівецької області.
Копію ухвали направити учасникам справи.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду безпосередньо або через Новодністровський міський суд Чернівецької області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя:
Суд | Новодністровський міський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123264854 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Новодністровський міський суд Чернівецької області
Цицак В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні