ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2024 року м. Житомир справа № 240/22681/24
категорія 111030600
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шувалова Т.О., вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали Товариство з обмеженою відповідальністью "ЗлатоГран" (вул. Шумська, с. Лука, Житомирська обл., 10004. РНОКПП/ЄДРПОУ: 44210184) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, Житомирська обл., 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 44096781) , Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053. РНОКПП/ЄДРПОУ: 43005393) , про зобов`язання вчинити дії,
установив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЗлатоГран" через систему «Електронний суд» звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Житомирській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- зобов`язати Державну податкову службу України провести реєстрацію податкової накладної № 1 від 11.09.2024 за датою її подання;
- зобов`язати головне управляння ДПС у Житомирській області виключити ТОВ ЗлатоГран з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку з 22.10.2021.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першоїстатті 171 Кодексу адміністративного судочинства України(далі- КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями160,161,172цьогоКодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 5 частини п`ятоїстатті 160 КАС Українивизначено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до частини четвертоїстатті 161 КАСпозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні доказипозивач може подати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З позовної заяви убачається, що відповідачем прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
При цьому, позивачем не додано до позовної заяви вказане спірне рішення.
Крім того, згідно з п.п. 2, 3, 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
2) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
3) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Так, у позовній заяві позивач просить суд зобов`язати відповідачів вчинити певні дії.
Відповідно до п. 23 частини першої статті 4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Вимоги позивача про зобов`язання вчинити певні дії, у розумінні статті 4, статті 5 КАС України мають похідний характер, від вимог, які мають бути основними (щодо визнання протиправною бездіяльності/дій або визнання протиправним та скасування індивідуального акта).
Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною першою статті 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Зміст позовних вимог впливає на з`ясування наявності підстав або перешкод для відкриття провадження у справі.
При цьому, суддя вважає за необхідне зазначити, що відповідач має право на подання відзиву на позовну заяву, а отже має бути обізнаним відносно чого (якої саме позовної вимоги) він має надавати таку заяву по суті справи.
Тобто, предмет позову має бути визначений чітко та конкретизовано в прохальній частині позовної заяви.
Позовна заява містить лише вимоги зобов`язального характеру без заявлення основної позовної вимоги до відповідача.
Таким чином, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до приписів статті 5 КАС України, надавши до суду відповідне уточнення.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення її недоліків у десять днів шляхом подання до суду:
- спірного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної;
- уточненої позовної заяви складеної у відповідності до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням висновків суду, викладених у цій ухвалі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністью "ЗлатоГран" залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Т.О. Шувалова
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123273060 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шувалова Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шувалова Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шувалова Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шувалова Тетяна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні