Справа № 383/1445/24
Номер провадження 2-а/383/28/24
УХВАЛА
26 листопада 2024 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Замші О.В.,
розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділення поліції №3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області та Головного управління національної поліції в Кіровоградській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 через свого представника - ОСОБА_2 звернувся до Відділення поліції №3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області та Головного управління національної поліції в Кіровоградській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП від 16.10.2024 року.
Згідно вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви, у тому числі, з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 2, 4, 5, 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти;
відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Позивачем не дотримані вимоги щодо змісту позовної заяви: не вказані відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідачів, не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не наведені докази, які їх підтверджують, на викладені позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.
Позовна заява за змістом є скопійованим судовим рішенням та містить посилання на встановлені судом обставини і факти та висновки суду щодо позовних вимог. Зокрема: "Дослідивши матеріали справи у їх сукупності…, суд приходить до наступного", "Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заперечується факт порушення ним Правил дорожнього руху України…. В обґрунтування своєї позиції ОСОБА_1 зазначає…", "Таким чином, суд приходить до висновку…", "За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню…".
Разом з тим, у позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги.
Зазначені недоліки є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст.169 КАС України.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.122 КАУ України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За змістом ч.2 ст. 286 позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Встановлено, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 виненесена 16 жовтня 2024 року. Позивачем зазначається, що йому не вручалася, а оскаржувану постанову він отримав при ознайомленні з матеріалами справи № 383/1352/24. У зв`язку з цим просить поновити строк на оскарження постанови.
Частиною 6 ст. 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
На виконання вимог вказаної норми позивачем подано заяву про поновлення пропущеного строку, однак не надані докази поважності причин пропуску такого строку.
За змістом ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Зважаючи, що наведені позивачем пропуску строку звернення до суду з позовною заявою не обґрунтовані та не підтверджені доказами, суд визнає їх неповажними, що також є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч.1 ст.123 КАС України.
Окрім того, частиною 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем документа про сплату судового збору до позовної заяви не додано.
Відповідно до статей 3, 5 Закону України "Про судовий збір" серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 відступила від своїх попередніх висновків та виклала наступну правову позицію. За системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов`язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України "Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду є обов`язковою для врахування судами в силу ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Законом України "Про Державний бюджет на 2024 рік"визначено,що з01січня 2024року прожитковиймінімум дляпрацездатних осібстановить 3028гривень.
Тобто позивачу при зверненні до суду з вказаним позовом необхідно сплатити судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, оскільки позовна заява подана з порушенням вимог ст. 161 КАС України, а підстави поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду відповідно до ч.1 ст.123 КАС України визнані судом неповажними, вважаю за необхідне залишити позовну заяву та заяву про поновлення строку звернення до суду без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали суду.
Керуючись ст. 169 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділення поліції №3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області та Головного управління національної поліції в Кіровоградській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП - залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду виправити недоліки позовної заяви викладені в ухвалі, подати належним чином оформлену позовну заяву, що відповідає вимогам ст.161 КАС України, у заяві про поновлення строку звернення до суду указати інші обґрунтовані підстави для поновлення строку, сплатити судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. та надати до суду квитанцію про його сплату.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів ГУК у Кіров.обл./тг м.Бобрин/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA488999980313121206000011467, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Призначення платежу*;101;
Надати позивачу строк на усунення недоліків терміном десять днів з моменту отримання копії ухвали. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ЗАМША
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123290257 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Замша О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні