Справа № 949/1319/24
У Х В А Л А
26 листопада 2024 року Дубровицький районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника - адвоката ОСОБА_5 ,
законного представника малолітнього потерпілого ОСОБА_6 ,
представника потерпілого - адвоката ОСОБА_7 ,
провівши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дубровиця судове засідання по кримінальному провадженню, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024180000000427 від04травня 2024року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 289, ч. 1 ст. 286-1 КК України,
в с т а н о в и в:
16 липня 2024 року до Дубровицького районного суду Рівненської області надійшли матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.1ст.289,ч.1ст.286-1КК України із затвердженим 12 липня 2024 року обвинувальним актом.
27 серпня 2024 року до початку судового розгляду представник потерпілого - адвокат ОСОБА_7 подав до суду цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_4 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Учасники судового провадження не висловили заперечень з приводу прийняття до розгляду цивільного позову.
При цьому, захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_5 просив розгляд кримінального провадження відкласти для ознайомлення та при потребі підготування заперечень проти позову.
Вирішуючи питання про прийняття до провадження цивільного позову, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 61 КПК України, цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, яким кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка (який) в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила (пред`явив) цивільний позов. Права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 62 КПК України, цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану кримінально протиправними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви до органу досудового розслідування або суду.
Згідно ч. 4 ст. 128 КПК України, форма і зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 5 ст. 128 КПК України, цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Так, статтею 175 ЦПК України закріплено вимоги щодо форми та змісту цивільного позову.
Статтею 177 ЦПК України встановлено вимоги до документів, що додаються до позовної заяви.
Підстав для залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви, у відповідності вимог ст. 185 ЦПК України, відсутні.
Судом встановлено, що форма і зміст поданої позовної заяви відповідає вимогам встановленим до позовів, які пред`являються в порядку цивільного судочинства, тому цивільний позов слід прийняти до розгляду в даному кримінальному провадженні.
З урахуванням наведеного, та з огляду на відповідність цивільного позову, поданого представником потерпілого, загальним вимогам щодо форми і змісту позовної заяви, встановленим статтями 175, 177 ЦПК України, суд вважає за можливе прийняти до розгляду у даному кримінальному провадженні цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_4 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням та визнати малолітнього потерпілого ОСОБА_8 , в інтересах якого діє законний представник ОСОБА_6 цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_4 цивільним відповідачем.
Керуючись ст.ст. 61, 62, 128 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти поданий представником потерпілого - адвокатом ОСОБА_7 цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_4 про відшкодування майнової таморальної шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням до спільного розгляду з кримінальним провадженням по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 289, ч. 1 ст. 286-1 КК України.
Визнати малолітнього потерпілого ОСОБА_8 , в інтересах якого діє законний представник ОСОБА_6 цивільнимпозивачем в даному кримінальному провадженні.
Визнати обвинуваченого ОСОБА_4 цивільним відповідачем у кримінальному провадженні.
Відкласти судове засідання на 11 год. 12 грудня 2024 року, в яке викликати учасників судового провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Дубровицького
районного суду ОСОБА_1
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123291020 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Тарасюк А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні