Справа № 308/14205/24
1-кп/308/942/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_6 , обвинуваченого ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 ,
розглянувши упідготовчому судовомузасіданні матеріаликримінального провадженняу кримінальномупровадженні №12023070000000040,відомості щодоякого внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 15лютого 2023року,про обвинувачення ОСОБА_4 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.3,4ст.191,ч.2ст.28-ч.1ст.366ККУкраїни, ОСОБА_7 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.5ст.27-ч.3,4ст.191,ч.2ст.28-ч.1ст.366ККУкраїни, ОСОБА_6 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.5ст.27-ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366КК України
встановив:
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12023070000000040, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 лютого 2023 року про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, 4 ст.191, ч. 2 ст. 28 - ч.1 ст.366КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3, 4 ст.191, ч. 2 ст. 28 - ч.1 ст.366КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст.191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366КК України.
Ухвалою суду від 30.08.2024 у даному кримінальному провадженні було призначено підготовче судове засідання.
Заслухавши учасників кримінального провадження, суд не встановив підстав для прийняття рішень, передбачених п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, з огляду на таке.
У підготовчому судовому засіданні прокурор висловив думку про те, що обвинувальний акт складений із дотриманням вимог статті 291 КПК України, кримінальне провадження підсудне Ужгородському міськрайонному суду, підстави для закриття кримінального провадження відсутні, тому вважає можливим призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту.
Обвинувачені та їхні захисники також зазначили про те, що обвинувальний акт відповідає вимогам статті 291 КПК України, а тому просили призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту.
Під час підготовчого провадження не встановлено підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або другоюстатті 284 КПК України, для закриття кримінального провадження. Під час підготовчого судового засідання будь-яких клопотань, які перешкоджають призначенню судового розгляду не заявлено.
Оскільки, не встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 частини 3 статті 314 КПК України, суд провів підготовку до судового розгляду.
Судове засідання з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити у відкритому судовому засіданні, оскільки обмеження щодо цього, передбачені ч. 2 ст. 27 КПК України, судом не встановлено, з викликом учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2ст. 314-1 КПК Українидосудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.
Відповідно дост. 12 КК Українизлочини, передбачені ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, у вчиненні яких обвинувачуються ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , є нетяжкими злочинами, а злочини, передбачені ч. 3, 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, у вчиненні яких обвинувачуються ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , є тяжкими злочинами, тому, враховуючи відсутність обставин, зазначених у ч. 4ст. 314-1 КПК України, необхідно доручити представнику органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинувачених, яку надати суду.
Щодо поданих у підготовчому засіданні скарг.
Під час підготовчого провадження до суду від сторони захисту надійшли скарги:
-захисника адвоката ОСОБА_9 на дії сторони обвинувачення під час досудового розслідування від 03.09.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_8 від 09.10.2024 на постанову про призначення комплексної комісійної судової будівельно-технічної та судово-економічної експертизи від 09.05.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 22.02.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 22.02.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 20.02.2024.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження щодо поданих скарг, дійшов таких висновків.
Положеннями ч. 2 ст. 303 КПК України, на які посилається сторона захисту у своїх скаргах, визначено, що скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора (ніж ті, що зазначені в частині 1 цієї статті) не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 цього Кодексу.
Отже, положення ч. 2 ст.303КПКУкраїни не містять імперативної вимоги щодо обов`язкового розгляду по суті будь-яких скарг у підготовчому судовому засіданні, а лише вказують на можливість такого розгляду з урахуванням завдань підготовчого провадження, повноважень суду та з дотриманням правил, передбачених статтями 314-318КПКУкраїни (зокрема, на це вказує використане законодавцем формулювання «можуть бути предметом розгляду», а не «розглядаються» чи «підлягають розгляду» тощо, а також пряме відсилання до правил статей 314-316 КПК України).
Підготовче судове засідання в судовому провадженні є обов`язковою, самостійною стадією кримінального процесу, основною метою проведення якого є визначення судом можливості на законних підставах призначити кримінальне провадження до судового розгляду на підставі обвинувального акту, отриманого судом. При цьому судом у підготовчому судовому засіданні не надається оцінка обставинам кримінального провадження та законності проведених в ході досудового розслідування процесуальних дій та прийнятих рішень.
Частина третя статті 314КПКУкраїни визначає перелік рішень, які суд має право прийняти у підготовчому судовому засіданні, серед яких і рішення про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту.
Стаття 315КПК встановлює які питання має вирішити суд з метою підготовки до судового розгляду.
При цьому необхідно зауважити, що ні ч. 2 ст. 303, ні статті 314-316КПК не передбачають, що суд в підготовчому судовому засіданні має право ухвалити за результатом розгляду таких скарг одне з рішень, які передбачені ч. 2 ст.307КПКУкраїни під час досудового розслідування, а саме скасовувати рішення слідчого чи прокурора, зобов`язувати припинити дію чи, навпаки, вчинити певну дію, відмовити в задоволенні скарги.
Суд вважає, що під час підготовчого судового засідання стороною захисту, потерпілим, іншими учасниками кримінального провадження можуть бути подані скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, однак, суд може розглядати тільки ті скарги, рішення за результатом розгляду яких мають значення для підготовки до судового розгляду.
Скарги на дії прокурора про доручення проведення досудового розслідування іншому слідчому підрозділу, про залучення особи до конфіденційного співробітництва, не стосуються питань підготовки до судового розгляду, а доводи, які в них викладені, матимуть значення під час оцінки допустимості та належності доказів під час дослідження матеріалів кримінального провадження та їх оцінки судом.
Крім того, відповідно дост. 291 КПК Українидо початку судового розгляду до обвинувального акту можуть бути долучені тільки додатки, передбачені частиною четвертою вказаної статті. Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.
Згідно з вимогами параграфу 3 глави28розділу4 КПК Українита, зокрема,ст.358 КПК Українипротоколи слідчих (розшукових) дій та інші долучені до матеріалів кримінального провадження документи, якщо в них викладені чи посвідчені відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження, повинні бути оголошені в судовому засіданні за ініціативою суду або за клопотанням учасників судового провадження та пред`явлені для ознайомлення учасникам судового провадження, а в разі необхідності - також іншим учасникам кримінального провадження.
Отже, саме під час судового розгляду підлягають дослідженню та оцінці усі процесуальні рішення та дії, у тому числі викладені в окремих документах, які можуть вплинути на оцінку допустимості та належності доказів у кримінальному провадженні.
Згідно з вимогамист. 94 КПК Українисуд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного рішення. Жоден доказ не має наперед встановленої сили.
При цьому, самі доводи скарг потребують фактично аналізу законності низки взаємопов`язаних процесуальних дій та рішень у кримінальному провадженні, матеріалів кримінального провадження, оцінки доказів, становлять обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, оскільки обов`язок доведення належності та допустимості доказів згідно з вимогами ст. 91,92 КПК Українипокладено на сторони. Відтак, на переконання суду твердження сторони захисту щодо допущених порушень під час досудового розслідування, заперечення з цього приводу сторони обвинувачення підлягають дослідженню судом під час судового розгляду шляхом оцінки законності прийняття процесуальних рішень та дій під час досудового розслідування, дослідження процесуальних документів та відповідних доказів, що має бути здійснено під час судового розгляду.
З огляду на викладене, розгляд судом відповідних доводів сторони захисту, наведених у перелічених вище скаргах можливий лише на стадії судового розгляду, під час якої суд, за участю сторін, на підставі дослідження наданих доказів, здійснює розгляд кримінального провадження і ухвалює за наслідками цього судове рішення, а тому суд вважає, що такі клопотання не можуть розглядатись по суті під час підготовчого провадження, оскільки суд не має повноважень вчиняти дії та приймати рішення під час підготовчого судового засідання, які не передбачені статтями 314-316 КПК України.
Щодо клопотання захисника, адвоката ОСОБА_8 , від 12.11.2024 про призначення комплексної комісійної будівельно-технічної експертизи, суд, ознайомившись з його змістом, заслухавши думку, учасників судового провадження доходить висновку про його долучення до матеріалів судового провадження та розгляду під час судового розгляду, зокрема, під час дослідження відповідних клопотанню матеріалів досудового розслідування.
Керуючись ст. 314-316, 369, 376,392 Кримінального процесуального кодексу України, суд,
постановив:
Призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12023070000000040 від 15.02.2023, за обвинуваченням:
ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366КК України,
ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3, 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366КК України,
ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366КК України
у відкритому судовому засіданні на02 грудня 2024 року на 16 год. 00 хв.в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Загорська, 53.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.
У судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Клопотання захисника адвоката ОСОБА_8 від 12.11.2024 про призначення комплексної комісійної будівельно-технічної експертизи долучити до матеріалів судового провадження та розглянути під час судового розгляду, зокрема, дослідження відповідних їм матеріалів досудового розслідування.
Скарги:
- захисника адвоката ОСОБА_9 на дії сторони обвинувачення під час досудового розслідування від 03.09.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_8 від 09.10.2024 на постанову про призначення комплексної комісійної судової будівельно-технічної та судово-економічної експертизи від 09.05.2024;
-захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 22.02.2024;
- захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 22.02.2024;
- захисника адвоката ОСОБА_5 від 18.11.2024 на постанову прокурора про об`єднання кримінальних проваджень від 20.02.2024
долучити до матеріалів кримінального провадження та надати оцінку висловленим доводам у скаргах під час судового розгляду кримінального провадження.
Доручити представнику уповноваженого органу з питань пробації в порядку визначеномузаконодавством скласти досудові доповіді відносно:
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки села Вільшинки Перечинського району Закарпатської області, яка фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця міста Чоп Ужгородського району Закарпатської області, який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця села Смолява Горохівського району Волинської області, який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Встановити строк представлення досудової доповіді до Ужгородського міськрайонного суду - до 02 грудня 2024 року.
Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123301885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Чепка В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні