Справа № 738/2732/24
№ провадження 2-а/738/17/2024
Ухвала
26 листопада 2024 року місто Мена Чернігівської області
Менський районний суд Чернігівської області в складі судді Парфененко О. Я., вирішуючи питання про відкриття провадження в справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
1.Короткий зміст позовних вимог.
22 листопада 2024 року до Менського районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, у якій позивач просить: скасувати постанову № 329, винесену 08 жовтня 2024 року ТВО начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковником ОСОБА_2 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 210 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн.
2.Суть питання, що вирішується ухвалою.
Ухвалою вирішуються питання щодо відповідності позовної заяви вимогам статтей 160, 161 КАС України.
3.Мотиви, з яких суд дійшов висновків, норми закону, якими керується суд, постановляючи ухвалу.
Відповідно до частин першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляєухвалу прозалишення позовноїзаяви безруху такожу разі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодочастини шостоїстатті18цього Кодексузобов`язана зареєструватиелектронний кабінет,але незареєструвала його. Вухвалі прозалишення позовноїзаяви безруху зазначаютьсянедоліки позовноїзаяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.Якщо ухвалапро залишенняпозовної заявибез рухупостановляється зпідстави несплатисудового зборуу встановленомузаконом розмірі,суд втакій ухваліповинен зазначититочну сумусудового збору,яку необхідносплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеноїабзацом другимчастини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 18цього Кодексу.
Положеннями частини першої статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 286 КА України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Положеннями частинпершої,другої статті123КАС Українивизначено,що у разіподання особоюпозову післязакінчення строків,установлених законом,без заявипро поновленняпропущеного строкузвернення доадміністративного суду,або якщопідстави,вказані неюу заяві,визнані судомнеповажними,позов залишаєтьсябез руху.При цьомупротягом десятиднів здня врученняухвали особамає правозвернутися досуду ззаявою пропоновлення строкузвернення доадміністративного судуабо вказатиінші підставидля поновленнястроку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов`язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд встановив, що позивач ОСОБА_1 оскаржує рішення суб`єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, яке було ухвалене 08 жовтня 2024 року, звернувся до суду з позовною заявою 22 листопада 2024 року. Строк звернення до адміністративного суду закінчився 18 жовтня 2024 року. Підстави, вказані позивачем у заяві про поновлення пропущеного строку до адміністративного суду - ознайомлення з постановою № 329 від 08 жовтня 2024 року про накладення на нього адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 210 КУпАП у Менському відділі державної виконавчої служби у Корюківському районі Чернігівської області 18 листопада 2024 року, є неповажними, оскільки позивач був обізнаний про те, що стосовно нього 08 жовтня 2024 року відбудеться розгляд справи про адміністративне правопорушення, що підтверджується його підписом у протоколі про адміністративне правопорушення, у якому зазначено час, дату та місце розгляду справи: 11 година 08 жовтня 2024 року.
З наведеного вбачається, що позивач, в порушення вимог частини шостої статті 161 КАС України, не подав докази поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Суд дійшов висновку, з урахуванням положень частини першої статті 123 КАС України, залишити позовну заяву без руху та встановити строк для усунення її недоліків.
Недоліки позивачможе усунутиу п`ятиденнийстрок здня врученняухвали прозалишення позовноїзаяви безруху,шляхом поданнядо судузаяви пропоновлення строкузвернення доадміністративного судуіз вказаними іншими підставами для поновлення строку та доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 286 КАС України, суд
постановив:
Визнати неповажними підстави, вказані ОСОБА_1 у заяві про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 вказати інші підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду та подати до суду докази поважності причин пропуску строку.
Роз`яснити позивачу положення частини третьої та частини четвертої статті 169 КАС України, згідно з якими у випадку якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала не оскаржується.
Суддя О.Я. Парфененко
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123304837 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Менський районний суд Чернігівської області
Парфененко О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні