ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2024 року ЛуцькСправа № 140/13548/24 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., одержавши позовну заяву заступника керівника Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Волинській області до Філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» ДСГП «Ліси України», Північно-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства про визнання протиправними дій та скасування дозволу,
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Волинській області звернувся з позовом до Філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» ДСГП «Ліси України», Північно-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства про:
визнання протиправними дій філії «Володимир-Волинське ЛМГ» щодо відводу для проведення вибіркової санітарної рубки на ділянці площею 14,5 га, розташованій на території Берестечківського лісництва філії «Володимир-Волинське ЛМГ» ДП «Ліси України» в кварталі 256 виділі 3;
скасування спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) серії №20240806-000330 від 20.08.2024, виданого Північно-західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства щодо проведення вибіркової санітарної рубки на ділянці площею 14,5 га, розташованій на території Берестечківського лісництва філії «Володимир-Волинське ЛМГ» ДП «Ліси України» в кварталі 256 виділі 3.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та містить такі недоліки.
За приписами частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік від 09 листопада 2023 року №3460-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Враховуючи частину третю статті 4 Закону №3674-VI, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона містить дві позовні вимоги до різних відповідачів (про визнання протиправними дій філії «Володимир-Волинське ЛМГ» щодо відводу для проведення вибіркової санітарної рубки та про скасування спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) серії №20240806-000330 від 20.08.2024, виданого Північно-західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства), які є окремими позовними вимогами немайнового характеру.
Таким чином, дана позовна заява яка подана через систему Електронний Суд та у якій заявлено дві вимоги немайнового характеру повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 4844,80 грн (3028,00 грн х 2 вимоги немайнового характеру = 6056,00 грн ) (із застосуванням коефіцієнта 0,8).
Разом з тим, до позовної заяви позивачем додано документи про сплату судового збору платіжні інструкції №2491 від 08.11.2024 на суму 1431,46 грн та №2492 від 08.11.2024 на суму 990,94 грн, всього на суму 2422,40 грн, тобто у розмірі меншому ніж визначений Законом, за подання даного позову.
Відтак, позивачу за подання даного позову слід доплати судовий збір у розмірі 2422,40 грн (4844,80 грн - 2422,40 грн) та подати до суду докази його сплати.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн за реквізитами Волинського окружного адміністративного суду та подання до суду оригіналу відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву заступника керівника Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Волинській області до Філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» ДСГП «Ліси України», Північно-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства про визнання протиправними дій та скасування дозволу,залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Т.М. Димарчук
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123306666 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні