Справа № 461/8710/24
Провадження № 1-кс/461/7237/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
25.11.2024 року місто Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчоговідділу розслідуваннякримінальних правопорушеньу сферіохорони навколишньогоприроднього середовищаслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
в с т а н о в и в :
Старший слідчий відділу розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природнього середовища слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024140000001071 від 15.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, погодженим прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстроване 26.04.2018 за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, з додатками, укладених у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також іншої тендерної документації;
-документів, що передували укладенню договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів щодо виконання договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-товарно-транспортних накладних до зазначених договорів, актів виконаних договорів, платіжних доручень із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів (журналів) щодо реєстрації та обліку укладених договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, за 2018-2022 роки із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів, в яких відображені відкриті рахунки в банківських установах з яких здійснювались перекази грошових коштів внаслідок реалізації деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів за 2018-2022 роки, з можливістю їх вилучення.
Подане клопотання мотивує тим, що отримання тимчасового доступу до вище вказаної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, визначити приналежність осіб котрі вчинили кримінальне правопорушення.
У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч. 2ст. 163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідча подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що відділом розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природнього середовища слідчого управління ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024140000001071 від 15.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні встановлено, що службові особи зловживаючи владою та службовим становищем, незаконно відчужили землі державного лісового фонду, що належать ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ), що спричинило тяжкі наслідки.
Відповідно до заяви ректора ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_5 вбачається, що упродовж 2018-2022 років Лісокомбінат систематично поставляв пиломатеріали бука у найбільших обсягах ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і ПП « ОСОБА_6 ». Упродовж 2019-2022 років ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » поставлено 1386,47 метрів кубічних пиломатеріалів бука на загальну суму 5577315,6 грн., а у продовж 2018-2022 років ПП « ОСОБА_6 » поставлено 795,18 метрів кубічних пиломатеріалів бука на загальну суму 3142121,52 грн.
За результатами пошуку у відкритих інформаційних аналітичних базах, встановлено що ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстроване 26.04.2018 за юридичною адресою: АДРЕСА_1 . Також встановлено, що ПП « ОСОБА_6 » зареєстровано 10.04.2012 за юридичною адресою: АДРЕСА_2 .
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні чи спростуванні інформації, яка викладена у заяві ректора ІНФОРМАЦІЯ_7 , виходячи із вище наведеного необхідно отримати тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів наступних документів, які знаходяться у ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстроване 26.04.2018 за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
1.договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, з додатками, укладених у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також іншої тендерної документації;
2.документів, що передували укладенню договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
3.документів щодо виконання договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
4.товарно-транспортних накладних до зазначених договорів, актів виконаних договорів, платіжних доручень із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
5.документів (журналів) щодо реєстрації та обліку укладених договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, за 2018-2022 роки із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
6.документів, в яких відображені відкриті рахунки в банківських установах з яких здійснювались перекази грошових коштів внаслідок реалізації деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів за 2018-2022 роки.
Отримання тимчасового доступу до вище вказаної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, визначити приналежність осіб котрі вчинили кримінальне правопорушення.
Слідча зазначає,що вищезазначенадокументація,знаходиться уТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »зареєстроване 26.04.2018за юридичноюадресою: АДРЕСА_1 має істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та подальшому призначенні ряду експертиз, з урахуванням можливості використання як доказу відомостей, що містяться у таких документах та відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної документації, з можливістю вилучення її оригіналу.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно дост.162КПК України, до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи та інформація можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчомувідділу розслідуваннякримінальних правопорушеньу сферіохорони навколишньогоприроднього середовищаслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті старшомулейтенанту поліції ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024140000001071 від 15.10.2024 року тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстроване 26.04.2018 за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, з додатками, укладених у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також іншої тендерної документації;
-документів, що передували укладенню договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів щодо виконання договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, які укладено у 2018-2022 роках із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-товарно-транспортних накладних до зазначених договорів, актів виконаних договорів, платіжних доручень із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів (журналів) щодо реєстрації та обліку укладених договорів купівлі-продажу деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів, за 2018-2022 роки із ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-документів, в яких відображені відкриті рахунки в банківських установах з яких здійснювались перекази грошових коштів внаслідок реалізації деревини (лісоматеріалів) та пиломатеріалів за 2018-2022 роки, з можливістю їх вилучення.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її ухвалення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123310508 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Кітов О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні