Справа №591/11107/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 11-кп/816/1173/24 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія - про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року колегія суддів Сумського апеляційного суду в складі:
головуючого-судді - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_5
прокурора ОСОБА_6
засудженої ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відео конференції в залі суду в м. Суми матеріали кримінального провадження за апеляційною скаргою засудженої ОСОБА_7 на ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 24 травня 2024 року, -
ВСТАНОВИЛА:
До Зарічного районного суду м. Суми звернулася засуджена ОСОБА_7 з клопотанням про звільнення від покарання за хворобою на підставі ст.84 КК України, оскільки стан її здоров`я перешкоджає їй відбувати покарання.
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 24 травня 2024 року відмовлено у задоволенні клопотання засудженої ОСОБА_7 про звільнення від покарання за хворобою. Своє рішення суд мотивував тим, що розгляд порушеного питання, відповідно до п.1 ч.2 ст.539 КПК України віднесено до компетенції місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, засуджена ОСОБА_7 подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати вищезазначену ухвалу суду та задовольнити її клопотання. Апелянт вважала, що при винесенні рішення судом були допущені істотні порушення. У зв`язку з тим, що вона фактично відбуває покарання в ДУ «Сумський слідчий ізолятор» можливо вирішення поставленого нею питання у Зарічному районному суді м. Суми.
Заслухавши доповідь головуючого-судді, пояснення засудженої ОСОБА_7 , яка підтримала вимоги апеляційної скарги та просила їх задовольнити, думку прокурора, який заперечив проти задоволення апеляційної скарги засудженої, вивчивши матеріали кримінального провадження та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст. 84 КК України особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд зобов`язаний враховувати тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання за хворобою.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 7-1, 13-1, 13-4, частини першої статті 537 цього Кодексу.
Як було встановлено судом першої інстанції, з клопотання та супровідного листа вбачається, що ОСОБА_7 утримується в ДУ «Сумський слідчий ізолятор», який знаходиться на території поза межами юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми.
Згідно ст. 4 Закону України «Про попереднє ув`язнення» слідчий ізолятор є установою попереднього ув`язнення.
Згідно ст. 86 КВК України засуджені до позбавлення волі відбувають покарання у колоніях.
З наведених положень закону вбачається, що місцем відбування покарання у виді позбавлення волі є відповідні колонії. ДУ «Сумський слідчий ізолятор» відповідно не є місцем відбування покарання для засудженої ОСОБА_7 . У слідчому ізоляторі вона перебуває тимчасово.
Виходячи з того, що в клопотанні ОСОБА_7 ставиться питання, що пов`язане з виконанням вироку, то колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідно до ст. 539 КПК України, дане клопотання не підсудне Зарічному районному суду м. Суми, а засудженій належить звернутися із даним клопотанням до суду за місцем відбування покарання.
У зв`язку з вищевикладеним, апеляційні вимоги засудженої ОСОБА_7 щодо скасування ухвали Зарічного районного суду м. Суми та задоволення її клопотання про звільнення від покарання на підставі ст..84 КК України, на переконання колегії суддів є безпідставними, оскільки суд відмовив у задоволенні клопотання саме з мотивів не підсудності даного клопотання Зарічного районного суду м. Суми.
Істотних порушень норм КПК України, які б виступили підставою для скасування ухвали суду першої інстанції при апеляційному розгляді не встановлено.
Керуючись ст. ст. 404; 405; 407; 418; 419 КПК України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 24 травня 2024 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання засудженої ОСОБА_7 про звільнення від покарання за хворобою, залишити без зміни, а апеляційну скаргу засудженої ОСОБА_7 на цю ухвалу без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
СУДДІ:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123317773 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою |
Кримінальне
Сумський апеляційний суд
Філонова Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні