ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
21.11.2024м. ХарківСправа № 922/3799/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жигалкіна І.П.
при секретарі судового засідання Кісельовій С.М.
розглянувши матеріали справи
за позовом Фізичної особи ОСОБА_1 , м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ігнайт", м. Харків про визнання припиненними відносини
за участю представників:
позивача - Капустінської О.Г. (в режимі відеоконференції)
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа ОСОБА_1 (надалі - Позивач) 25 жовтня 2024 року звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про:
- визнання трудових відносин між ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІГНАЙТ» (код ЄДРПОУ: 41985024) (надалі - Відповідач) припиненими із 01.10.2024 року у зв`язку із його звільненням з посади Директора за власним бажанням на підставі частини 1 статті 38 КЗпП України;
- виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про ОСОБА_1 як керівника (Директора) Товариства з обмеженою відповідальністю «ІГНАЙТ» (код ЄДРПОУ: 41985024).
Також Позивач просить покласти судові витрати на Відповідача.
Ухвалою суду від 01.11.2024 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі розгляд якої вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін та призначенням підготовчого засідання на 21 листопада 2024 року о 12:15.
Представник Позивача у підготовче засідання надав заяву (вх. №28962) на виконання вимог суду у вигляді пояснення щодо засновників товариства. Також, у підготовчому засіданні представником Позивача підтримується заяву про зміну предмету позову (вх. №29156), де просить суд змінити предмет позову у справі №922/3799/24 та викласти прохальну частину у наступній редакції:
1) Визнати трудові відносини між ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІГНАЙТ» (код ЄДРПОУ: 41985024, місцезнаходження: Україна, 61010, Харківська обл., місто Харків, Гімназійна набережна, будинок 24) припиненими у зв`язку із його звільненням з посади Директора за власним бажанням на підставі частини 1 статті 38 КЗпП України з дати набрання судовим рішенням законної сили.
2) Виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про ОСОБА_1 як керівника (Директора) Товариства з обмеженою відповідальністю «ІГНАЙТ» (код ЄДРПОУ: 41985024, місцезнаходження: Україна, 61010, Харківська обл., місто Харків, Гімназійна набережна, будинок 24).
Заслухавши пояснення представника Позивача, дослідивши заяву про зміну предмета позову, господарський суд зазначає наступне.
Відповідно до частини третьої статті 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Частиною четвертою статті 46 ГПК України встановлено, що у разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею. Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - після початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.
Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, яке складається з двох елементів: предмета і підстави позову. Предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує його вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу (постанова Великої Палати Верховного Суду від 12.06.2019 у справі № 487/10128/14-ц).
Підстава позову це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача. Зміна підстав позову це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.
Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача.
Предмет позову - це частина позову, яка становить матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, щодо якої суд повинен ухвалити рішення. Ця вимога повинна мати правовий характер, тобто бути врегульованою нормами матеріального права, а також підпадати під цивільну юрисдикцію.
Підстава позову це частина позову, яка відображає обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що підтверджують кожну обставину, а також наявність підстав для звільнення від доказування.
Позивач може змінити або підставу, або предмет позову. Одночасна зміна підстав і предмету позову не допускається. Верховний Суд вказує, що якщо в процесі розгляду справи повністю змінюються підстави й предмет позову, то це слід розглядати як нові позовні вимоги, які мають бути оформлені письмовою заявою у відповідності з ГПК України одночасною відмовою від раніше заявлених вимог.
Крім того, суд звертаючись до правових висновків у постанові від 28.09.2021 у справі №902/743/18, зазначає таке. Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: - подання іншого (ще одного) позову, чи - збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи - об`єднання позовних вимог, чи - зміну предмета або підстав позову.
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Предмет позову кореспондує із способами захисту права, які визначені, зокрема у статті 16 Цивільного кодексу України, статті 20 Господарського кодексу України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.
Зважаючи на викладене, а також те, що Позивач звернувся до суду із заявою про зміну предмета позову до закінчення підготовчого провадження, враховуючи, що дана заява не суперечить законодавству, не порушує права і охоронювані законом інтереси інших осіб, а отже суд приймає до розгляду заяву (вх. №29156) Фізична особа ОСОБА_1 про зміну предмету позову та постановляє здійснювати розгляд справи з урахуванням поданих змін.
Відповідно до частини другою статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим кодексом строку підготовчого провадження у випадку зокрема залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Керуючись ст. ст. 42, 46, 183, 202, 234Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву (вх. № 29156 від 20.11.2024) Фізична особа ОСОБА_1 про зміну предмету позову до розгляду та здійснювати розгляд справи №922/3799/24 з урахуванням поданих змін.
2. Підготовче засідання відкласти на відкласти на 05 грудня 2024 року о 12:45
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 105.
3. Запропонувати учасникам справи надати до суду, у строк до 05.12.2024 включно, пояснення, заперечення, відзив тощо стосовно позовних вимог з урахуванням поданої та прийнятої судом заяви про зміну предмету позову.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Дата підписання ухвали: 26.11.2024
СуддяІ.П. Жигалкін
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123321326 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жигалкін І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні