Справа № 755/20250/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМИ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
"22" листопада 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Арапіна Н.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд» за участі третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Мега-сіті 19-а» про визнання недійсним договору дольової участі у фінансуванні будівництва житлового будинку,
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд» за участі третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Мега-сіті 19-а» про визнання недійсним договору дольової участі у фінансуванні будівництва житлового будинку,
Згідно ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Згідно п. 4 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Зі змісту позовної заяви вбачається що позивачем пред`явлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд», разом з тим, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати недійсним Договір дольової участі у фінансуванні будівництва житлового будинку № 314/4 від 19 жовтня 2004 року, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд» та ОСОБА_2 .
Згідно ч. 1 ст. 55 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно остаточно визначитися із складом учасників судового процесу.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
Згідно ст. 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
Наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20 серпня 2019 року з метою вдосконалення порядку ведення діловодства в місцевих та апеляційних судах України затверджено Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України. Так, розділом 1 вказаної Інструкції визначено, що вхідна кореспонденція це документи, а також судові справи й матеріали, що надходять до суду. Інструкцією передбачено, що у діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.
У випадку, коли документ складений іноземною мовою, до суду подається переклад документа на державну мову України. Засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу здійснюється нотаріально, у порядку, передбаченому ст. 79 Закону України «Про нотаріат».
Суд вважає необхідним наголосити, що не аналізує долучені до позовної заяви додатки та не надає їм оцінку, проте перевіряє такі на відповідність дотримання вимог чинного законодавства, так з матеріалів справи вбачається, що заява складена українською мовою, водночас деякі додатки, які за формою є документами правового характеру та засвідчують обставини виникнення спірних правовідносин, складені російською мовою та подані без перекладу на українську мову.
Враховуючи викладене, а також з метою встановлення дійсного змісту письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги заявника, беручи до уваги положення ч. 1 ст. 9 ЦПК України та ч. 1 ст. 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд зазначає, що докази надані до заяви документи, складені російською мовою, повинні бути подані разом із нотаріальним перекладом їх державною (українською) мовою.
Крім того, згідно із абз. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Всупереч абз. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви доказ надсилання відповідачу та третій особі копій поданих до суду документів.
Тому позивачу необхідно додати доказ надсилання відповідачу та третій особі копій поданих до суду документів.
Крім тоого, відповідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду фічичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних (1 211,20 грн).
Однак, позивачем не долучено до матеріалів справи докази сплати судового збору у розмірі 700 грн.
Тому позивачу необхідно долучити до позовних матеріалів докази сплати ним судового збору у розмірі 511,20 грн (1 211,20 грн - 700 грн).
У відповідності до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, ст. 258 - 260, 353, 354 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд» за участі третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Мега-сіті 19-а» про визнання недійсним договору дольової участі у фінансуванні будівництва житлового будинку залишити без руху.
Строк для усунення недоліків не може перевищувати 5-ти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не виконання вимог даної ухвали в строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Є.Арапіна
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123327404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Арапіна Н. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні