Справа № 202/13113/24
Провадження № 1-кс/202/7808/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду під час досудового розслідування кримінального провадження № 12024041660001167 від 08.10.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України клопотання слідчого СВ Дніпровського районного управління поліції №2 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Дніпровського районного управління поліції №2 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська з клопотанням про тимчасовий доступ документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса якої є: АДРЕСА_1 .
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Оператор стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, у судове засідання представника не направив, що згідно вимог ч.4 ст.163 КПК України його неприбуття без поважної причини та неповідомлення про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання, перевіривши додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
З клопотання та наданих матеріалів кримінального провадження вбачається, що У провадженні слідчого відділу Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження №12024041660001167 від 08.10.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до СВ ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов рапорт співробітника СКП ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, про те, що ним отримана інформація про те, що директор ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , яка є службовою особою, зловживаючи службовим становищем здійснює розтрату державних коштів, шляхом влаштування на роботу персоналу освітнього закладу, директором якого вона є, який фактично не здійснює своїх функціональних обов`язків. Вказаний персонал, фактично в ній не працює та не виконує своїх функціональних обов`язків, але маючи відповідне нарахування бюджетних, коштів, кожного місяця, отримує заробітну плату, нарахування премій та надбавок. Вказаними діями, службова особа, порушує чинне законодавство.
Згідно допитаних свідків у кримінальному провадженні встановлено, що приблизно у 2018 році на посаду директора вказаного вище освітнього закладу призначена ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3
ОСОБА_4 , будучи директором призначає на посади осіб, своїх знайомих, котрі фактично не бувають у школі, однак отримують заробітню платню. Зокрема до таких осіб належить: двірник - ОСОБА_5 - дядько ОСОБА_4 , прибиральниця ОСОБА_6 - мати завуча ОСОБА_7 та педагог-організатор - ОСОБА_8 та інші. Всі вказані вище особи маються у списках працівників школи, однак за весь період роботи жодного разу їх не бачили. Педагог-організатор взагалі веде іншу діяльність пов?язану з позакласною роботою та виховними заходами, однак саме від цієї особи така діяльність не проводиться. Заробітна платня всім працівникам платиться через завучів та безпосередньо ОСОБА_4 , котрі готують та затверджують списки. Нарахування та виплата заробітної плати відбувається через розрахунковий рахунок від ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Крім того, ОСОБА_4 , з іншими колегами, котрі перешкоджають її діяльності, або задають питання, котрі провокують ОСОБА_4 , остання починає перешкоджати викладацькій діяльності, зменшує часи роботи, що впливає напряму на заробітну платню.
Також інший двірник на прізвище ОСОБА_9 , жодного разу не з?являвся на роботі. Всі рішення з приводу прийняття на роботу приймаються особисто ОСОБА_4 .
В ході досудового розслідування встановлено анкетні дані усіх осіб котрі фактично не бувають у школі, однак отримують заробітну платню, тобто працевлаштовані в КЗО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ДМР, а саме:
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , к.т. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , к.т. НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , НОМЕР_6 ;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , НОМЕР_5 ;
- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , НОМЕР_7 ;
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , НОМЕР_8 ;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10
Вищевказані особи користуються послугами операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »
(код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ) за номерами мобільних НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_14 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 .
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність у НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_6 , що знаходиться у оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », яка має суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування, з метою розкриття кримінального правопорушення, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та встановлення всього кола осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, або мати відомості про скоєний злочин та осіб, в зв`язку з чим вказана інформація може бути використана як доказ в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження.
Без застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження, отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, і іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Одержати зазначені в клопотанні документи іншими способами неможливо, оскільки згідно зі ст. 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікації, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантується Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
На підставі викладеного, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела наявність достатність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, що інформація щодо абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_6 сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; може сприяти розкриттю кримінального правопорушення та мати доказове значення у справі.
Крім того, зважаючи що зазначені документи містять охоронювану законом таємницю, слідчим обґрунтовано також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
З огляду на мету отримання доступу до вказаних документів, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання доступу до інформації з можливістю ознайомитися з нею, зробити копії та вилучити їх (скопіювати на оптичний носій та здійснити виїмку копій).
Керуючись ст. ст. 163-164, 372 КПК України, слідчий суддя -
П о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СВ ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області, що входять до складу групи слідчих: ОСОБА_3 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю, з можливістю її вилучення на паперових носіях та на оптичному носії для лазерних систем зчитування, що знаходиться у володінні юридичної особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса якої є: АДРЕСА_1 , а саме: документів, що містять інформацію про з`єднання мобільних терміналів зв`язку, абонентських номерів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_6 ,в період часу з 07.11.2021 по 25.11.2024 з вказівкою:
- дати, часу, місця (адреси місцеперебування абонента, розташування базових станцій: їх адреси та номери, азимут, відстань), тривалості та типу з`єднання (вхідних та вихідних дзвінків, СМС-повідомлень (SMS), ММС-повідомлень (ММS), інтернет з`єднань (GPRS, EDGE, 3G, HDSPA, CDMA, WCDMA, HSPA, HSDPA, LTE, TD-LTE, HSPA+, WiMax), переадресації каналів мобільного зв`язку, з урахуванням нульових з`єднань) абонента, який використовував під час роботи зазначений номер телефону (абонента «А1»), а також ідентифікаційні ознаки обладнання споживача телекомунікаційних послуг, IMEI (абонента «А1»), тощо;
- абонентських номерів (абонентів «Б1»), з якими відбувався сеанс зв`язку (з`єднання) абонентом, які використовували під час роботи зазначений номер телефону (абонентом «А1»), їх належності: прізвища, ім`я, по-батькові користувачів (абонентів «Б1»), адреси їх проживання, а також вичерпну інформацію, яка перебуває в наявності, а за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації з такими абонентами (абонентами «Б1»), надати відомості про осіб (вичерпну інформацію, яка перебуває в наявності), з якими укладені такі угоди, а також ідентифікаційні ознаки обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, IMEI (абонентів «Б1»), тощо.
Встановити строк дії ухвали до 27 грудня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123328528 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Маринін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні