Ухвала
від 26.11.2024 по справі 754/1154/15-ц
КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 754/1154/15-ц

Номер провадження 2/736/387/24

У Х В А Л А

26 листопада 2024 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючої судді Пархомчук Т.В.,

за участі секретаря Петренко О.О.,

представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці, в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Кредитної Спілки «ЗаРаз» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Корюківського районного суду Чернігівської області перебуває справа за позовом Кредитної Спілки «ЗаРаз» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

Ухвалою суду від 29.10.2024 позовну заяву Кредитної Спілки «ЗаРаз» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості було залишено без руху та надано позивачу п`ятиденний термін з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків.

На виконання вимог цієї ухвали 19.11.2024 на адресу суду від позивача надійшов пакет документів, що підтверджують повноваження представника позивача на представництво Кредитної Спілки «ЗаРаз» в суді. Як свідчать матеріали справи документи були направлені позивачем поштою до суду 13.11.2024, а копію ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивач отримав поштовим зв`язком 08.11.2024.

Представник відповідача, під час судового засідання просив суд застосувати до заяви позивача наслідки, передбачені ЦПК України щодо порушення строків усунення недоліків, визначених ухвалою суду про залишення позовної заяви без руху та повернути позовну заяву Кредитній Спілці «ЗаРаз».

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.

Частинами одинадцятою тринадцятою статті 187 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Отже, визначальним для вирішення питання про початок перебігу строку на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху є вручення такої ухвали.

Як свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення Кредитна Спілка «ЗаРаз» отримала копію ухвали суду про залишення позовної заяви без руху 08.11.2024. Водночас, як свідчить відповідь № 5550751 про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, сформована засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» на запит суду, юридична особа Кредитна Спілка «ЗаРаз» (код ЄДРПОУ 37716197) має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС. Дата реєстрації 06.11.2020.

Відповідно до ч. 5 ст. 14 ЦПК України суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (ч. 6 ст. 272 ЦПК України).

Відповідно до ч. 11 ст. 272 ЦПК України якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до пункту 8 глави 1 розділу ІІІ Положення про ЄСІТС підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (id.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.

Доступ користувачів до підсистем (модулів) ЄСІТС, окрім Електронного кабінету, також може забезпечуватися за допомогою сервісу обміну даними між відповідними підсистемами (модулями) ЄСІТС та іншими інформаційними системами.

Відповідно до пункту 17 глави 1 розділу ІІІ Положення про ЄСІТС особам, які зареєстрували Електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, у яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення в паперовій формі за окремою заявою.

Абзацами першим, другим та п`ятим пункту 37 глави 2 розділу ІІІ Положення про ЄСІТС передбачено, що підсистема "Електронний суд" забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до Електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених.

До Електронних кабінетів користувачів надсилаються у передбачених законодавством випадках документи у справах, які внесені до автоматизованої системи діловодства судів (далі - АСДС) та до автоматизованих систем діловодства, що функціонують в інших органах та установах у системі правосуддя. Документи у справах надсилаються до Електронних кабінетів користувачів у випадку, коли вони внесені до відповідних автоматизованих систем у вигляді електронного документа, підписаного кваліфікованим підписом підписувача (підписувачів), чи у вигляді електронної копії паперового документа, засвідченої кваліфікованим електронним підписом відповідального працівника суду, іншого органу чи установи правосуддя (далі - автоматизована система діловодства).

Особам, які не мають зареєстрованих Електронних кабінетів, документи у передбачених цим пунктом випадках можуть надсилатися засобами підсистем ЄСІТС на адресу електронної пошти, вказану такими особами під час подання документів до суду.

Отже, процесуальним законодавством, передбачено два способи надсилання судового рішення - шляхом направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення та в електронній формі - через «Електронний кабінет», у тому числі шляхом направлення листа на офіційну електронну пошту засобами підсистем ЄСІТС у випадках, передбачених пунктом 37 глави 2 розділу ІІІ Положення про ЄСІТС.

Вимога про надіслання судового рішення через підсистеми ЄСІТС є обов`язковою для осіб, які зареєстрували свій «Електронний кабінет» в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.

Зазначене питання, висвітлено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 10квітня2024 року по справі 454/1883/22.

Отже, оскільки позивач має зареєстрований «Електронний кабінет» в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі та отримав судове рішення у спосіб, визначений пунктом 37 глави 2 розділу ІІІ Положення про ЄСІТС, а саме в день винесення ухвали про залишення позовної заяви без руху 29.10.2024. Таким чином надсилання на адресу суду, 13.11.2024, документів на виконання вимог ухвали про залишення позову без руху є порушенням строку на усунення недоліків позовної заяви, визначено цією ухвалою.

З огляду на зазначене, відповідно до вимог ч. 13 ст. 187 ЦПК України позовні заява має бути залишена без розгляду.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 14, 187, 258, 260, 272 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Кредитної Спілки «ЗаРаз» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 27.11.2024.

Суддя Т.В.Пархомчук

СудКорюківський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123334190
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту

Судовий реєстр по справі —754/1154/15-ц

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 12.07.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Пархомчук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні