Ухвала
від 27.11.2024 по справі 907/831/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"27" листопада 2024 р. м. УжгородСправа № 907/831/24

Господарський суд Закарпатської області у складі: судді Сисина С.В., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 від 19.11.2024 (за вх. № 02.3.1-02/9190/24 від 26.11.2024) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі

за позовом: ОСОБА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , місцезнаходження АДРЕСА_1

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш", код ЄДРПОУ - 13590345, місцезнаходження Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Олександра Блистіва, будинок,1, поштовий індекс - 88000

про визначення розміру часток в статутному капіталі і скасування запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань,

без виклику представників сторін,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Коваль Артур Каренович, через систему Електронний суд подав до Господарського суду Закарпатської області позовну заяву від 04.10.2024 до ТОВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш" (яка зареєстрована за вхідним №02.3.1-05/886/24 від 07.10.2024) з такими позовними вимогами:

- про скасування запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш" (код ЄДРПОУ 13590345, місцезнаходження 88000, Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Олександра Блистіва, будинок, 1) за №1003241070025001554 від 18.09.2024, внесеному приватним нотаріусом Закарпатської області Стойкою Надією Михайлівною (місцезнаходження - 88018, Закарпатська область, Ужгородський район, місто Ужгород, вулиця Швабська, будинок,3);

- про визначення розміру часток в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш" (код ЄДРПОУ - 13590345, місцезнаходження 88000, Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Олександра Блистіва, будинок,1) наступним чином: частка ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2 , місцезнаходження - АДРЕСА_2 ) 100 (сто) відсотків статутного капіталу, що становить 65000,00 грн.

Ухвалою суду від 06.11.2024 задоволено клопотання представника відповідача (Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш") адвоката Ракущинець А.А. про оголошення перерви у підготовчому засіданні. Оголошено перерву в підготовчому засіданні до 02.12.2024 на 12:00 годину.

19.11.2024 на адресу суду від представника позивача Коваль А.К. надійшла заява (зареєстрована за вх. № 02.3.1-02/9190/24 від 26.11.2024), в якому він, повідомляючи про призначене судом на 12 годину 02.12.2024 судове засідання в загальному позовному провадженні, просить надати йому можливість участі в цьому судовому засіданні та у наступних судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій EasyCon.

До заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції долучено також фіскальний чек від 20.11.2024, поштову накладну №0315000199100 від 20.11.2024 з інформацією про направлення відповідачу поштового відправлення цінним листом (з оголошеною цінністю (з описом вкладення)); та опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, виданий відправникові поштового відправлення про надіслання заяви про розгляд справи у режимі відеоконфернеції на ім`я відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Матяш і Матяш".

Розглянувши подану представником позивача заяву про його участь в судовому засіданні 19.11.2024 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд враховує таке.

За приписами частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до вимог частин 1-3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

Частиною 4 статті 197 ГПК України встановлено, що учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, постановлення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь. З огляду на вищевикладене, суд задовольняє заяву представника позивача Коваль Артура Кареновича про його участь у наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

З цього приводу судом також враховано постанову від 23 березня 2023 року в справі № 905/2371/21, у якій Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду зробив висновок, що процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

Поряд з цим, суд вважає за необхідне роз`яснити, що згідно з частиною п`ятою статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

Керуючись статтями 197, 234 ГПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Заяву представника позивача адвоката Коваль А.К. про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

2. Забезпечити участь представника позивача (Горват Йожефа Йосиповича) Коваль Артура Кареновича у підготовчому судовому засіданні 02.12.2024 та у наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у системі ЄСІТС ВКЗ за допомогою системи Електронний суд.

3. Провести підготовче засідання, призначене на 02 грудня 2024 р. на 12:00 год, та наступні судові засідання за участі представника позивача ( ОСОБА_2 ) адвоката Коваль Артура Кареновича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судових засідань в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).

4. Роз`яснити учасникам справи, що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за вебадресою https://wiki.court.gov.ua. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представникам необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу "Інтернет", які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Довести до відома учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема щодо підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя С.В. Сисин

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123336712
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —907/831/24

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кравчук Наталія Миронівна

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Сисин С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні