У Х В А Л А
25 листопада 2024 року місто Київ
справа № 824/63/24
провадження№22-з/824/1746/2024
Київський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Стрижеуса А.М. розглянувши заяву представника заявника Компаніі Moyer Continental Limited, адвоката Селіфонова Василя Вікторовича про виправлення описки в ухвалі Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2024 року у справі за заявою представника Компаніі Moyer Continental Limited, адвоката Селіфонова Василя Вікторовича про надання дозволу на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 28 травня 2021 року у справі № 216/2020 за позовом Moyer Continental Limited (Республіка Кіпр) до Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт» (Україна) про стягнення грошових коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2024 року заяву представника стягувача MOYER CONTINENTAL LIMITED - Селіфонова Василя Вікторовича про визнання і надання дозволу на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 28 травня 2021 року - задовольнити.
Визнано і надано дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 28 травня 2021 року у справі № 216/2020 за позовом Moyer Continental Limited (Республіка Кіпр) до Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт» (Україна) про стягнення грошових коштів.
Видано виконавчий лист на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 28 травня 2021 року у справі №216/2020, місце арбітражу: Київ, Україна, про стягнення з Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрепецекспорт» (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ; місцезнаходження: Україна, 04119, місто Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 36) на користь MOYER CONTINENTAL LIMITED (реєстраційний номер юридичної особи: 403317; місцезнаходження: 49 Griva Digeni Avenue, 5" Floor, 6036 Laraca, Republic of Cyprus) 698 070,29 євро - основного боргу, 12 637,81 євро - трьох процентів річних, нарахованих станом но 03 лютого 2021 року, а всього 710 708,00 - євро, а також три проценти річних, що нараховуються на несплачену суму основного борту кожного дня, починаючи з 04 лютого 2021 року, до моменту сплати суми основного боргу в повному обсязі та, крім того, 18 621,41 долара США на відшкодування витрат з арбітражного збору і 15 000 доларів США на відшкодування витрат, пов?язаних із забезпеченням юридичного супроводу справи, а всього 33 621,41 долара США (тридцять три тисячі шістсот двадцять один долар США і 41 цент).
Стягнено з Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрепецекспорт» (ідентифікаційний номер: 21655998; місцезнаходження: Україна, 04119, місто Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 36 ) на користь MOYER CONTINENTAL LIMITED (реєстраційний номер юридичної особи: 403317; місцезнаходження: 49 Griva Digeni Avenue, 5" Floor, 6036 Laraca, Republic of Cyprus) судовий збір за подання заяви про визнання і надання дозволу на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово- промисловій палаті України від 28 травня 2021 року у розмірі 1 211,20 грн.
18 листопада 2024 року від представника заявника представника заявника Компаніі Moyer Continental Limited, адвоката Селіфонова Василя Вікторовича про виправлення описки в ухвалі Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2024 року.
Заяву обґрунтовує тим, що на сторінці 3 мотивувальної частини ухвали не вірно заначено суму коштів яка підлягає стягненню, а саме замість вірно зазначеного «710 708,10 Євро (сімсот дев`ять тисяч сімсот вісім євро та 10 євроцентів)» зазначено «710 708,0 тро прот деся ритись, нало вісі євро 10 євроцентів».
Також на сторінці 6,7 та 11 мотивувальної частини ухвали не вірно заначено найменування боржника, а саме замість вірно зазначеного «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрспецекспорт» зазначено «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Спецтехноекспорт».
Також в резолютивній частині ухвали замість не вірно заначено найменування боржника, а саме замість вірно зазначеного «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрспецекспорт» зазначено «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрепецекспорт».
Також в резолютивній частині ухвали замість не вірно заначено суму коштів яка підлягає стягненню, а саме замість вірно зазначеного «710 708,10» зазначено «710 708,0 ».
Розглянувши заяву, суд приходить до висновку про її задоволення виходячи з наступного.
При виготовлені ухвали суду у друкованому вигляді, по тексту ухвали не вірно заначено: на сторінці 3 мотивувальної частини ухвали заначено не вірну суму коштів яка підлягає стягненню, а саме замість вірно зазначеного «710 708,10 Євро (сімсот дев`ять тисяч сімсот вісім євро та 10 євроцентів)» зазначено «710 708,0 тро прот деся ритись, нало вісі євро 10 євроцентів».
Також на сторінці 6,7 та 11 мотивувальної частини ухвали не вірно заначено найменування боржника, а саме замість вірно зазначеного «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрспецекспорт» зазначено «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Спецтехноекспорт».
Також в резолютивній частині ухвали замість не вірно заначено найменування боржника, а саме замість вірно зазначеного «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрспецекспорт» зазначено «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрепецекспорт».
Також в резолютивній частині ухвали замість не вірно заначено суму коштів яка підлягає стягненню, а саме замість вірно зазначеного «710 708,10» зазначено «710 708,0 ».
Відповідно до статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Виходячи з вимог статті 269 ЦПК України, питання про виправлення описки підлягає вирішенню без повідомлення учасників справи.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
При цьому суд може виправити лише ті описки, яких він сам припустився.
Будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Ініціатива щодо виправлення помилок може виходити від будь-кого з осіб, які беруть участь у справі або суду. Помилки можуть бути виправлені в ухвалі або в постанові суду незалежно від того, чи набрало воно законної сили і чи воно виконане.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне виправити допущену в ухвалі Київського апеляційного суду від 02 серпня 2024 року, описку.
На підставі викладено , керуючись ст.269 ЦПК України, суд у складі колегії,-
УХВАЛИВ:
Заяву представника заявника Компаніі Moyer Continental Limited, адвоката Селіфонова Василя Вікторовича про виправлення описки в ухвалі Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2024 року - задовольнити
Виправити допущену в ухвали Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2024 року описку.
По тексту ухвали вважати правильним найменування боржника, «Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового призначення «Укрспецекспорт».
По тексту ухвали вважати правильну суму коштів яка підлягає стягненню, а саме «710 708,10 Євро (сімсот дев`ять тисяч сімсот вісім євро та 10 євроцентів)».
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного текстуухвали.
Суддя А.М. Стрижеус
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123342118 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу, з них: |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Стрижеус Анатолій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні