Справа № 372/4468/24
2/368/757/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" листопада 2024 р. Кагарлицький районний суд Київської області
у складі: головуючого - судді Шевченко І.І.
за участі секретаря Варлам Є.Р.
представника позивача адвоката Руденка К.В.
та відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду м. Кагарлик в режимі відео конференції клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Процент»» про витребування доказів по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Процент»» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
встановив:
представник позивача просить суд витребувати від Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК" (01001, місто Київ, вул.. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) наступну інформацію:
1.Чи було емітовано на ім`я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) платіжну карту № НОМЕР_2 ;
2.Надати виписку з карткового рахунку про рух грошових коштів відкритого до платіжної карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 03.10.2023 року по 08.10.2023 року з відображенням часу зарахування коштів;
3.Надати інформацію про номер телефону, на який відправляється інформація про підтвердження здійснення операцій (фінансовий номер телефону) за платіжною карткою N НОМЕР_2 в період з 03.10.2023року по 08.10.2023 року;
4.Надати інформацію про всі номера телефону, які знаходяться в анкетних даних ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), обґрунтовуючи клопотання наступним.
Відповідно до укладеного договору N 473-425-1 від 03.10.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПРОЦЕНТ» та ОСОБА_1 , відповідач отримав кредит у розмірі 2700,00 гривень, строком на 365 днів, шляхом переказу на платіжну картку N НОМЕР_2 емітовану АТ «КБ «ПРИВАТБАНК».
Крім цього, статтею 11 Закону України «Про електронну комерцію» визначено порядок укладення електронного договору.
У відповідності до порядку визначеному статтею 11 Закону, відповідач зареєструвався на веб-сайті в мережі Інтернет для чого пройшов ідентифікацію та верифікацію особи (заповнив анкету-заяву з зазначенням ПІБ, даних паспорту, РНОКПП, місця проживання, місця реєстрації, зазначив реквізити картки для отримання кредиту) підтвердив номер мобільного телефону, ознайомився з умовами надання кредиту, умовами кредитного договору, Правилами надання грошових коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, здійснив акцептування Кредитного договору, шляхом надсилання електронного повідомлення підписаного електронним підписом одноразовим ідентифікатором.
Одноразовий ідентифікатор 225203 направлявся позивачем відповідачу шляхом надсилання повідомлення на мобільний номер НОМЕР_3 , який вказувався при реєстрації.
Кредитний договір був підписаний відповідачем 03.10.2023 року о 17:01:35 год. шляхом введення одноразового ідентифікатора 225203 в особистому кабінеті на веб-сайті в мережі Інтернет.
Кредитні кошти були відправлені відповідачу 03.10.2023 року на платіжну картку N НОМЕР_2 емітовану АТ «КБ «ПРИВАТБАНК», що підтверджується чеком.
З метою повного, всебічного та справедливого розгляду справи, а також спростування заяв Відповідача щодо не укладення Кредитного договору, не отримання суми кредиту необхідно отримати виписку про зараховані кошти на платіжна картку N НОМЕР_2 , що належить Відповідачу, на яку було здійснено переказ від позивача на підставі укладеного Договору N 473-425-1 від 03.10.2023 року.
Грошові кошти (кредит) були перераховані відповідачу на рахунок до якого випущено платіжну картку N НОМЕР_2 емітовану АТ «КБ «ПРИВАТБАНК», тому необхідно витребувати з АТ «КБ «ПРИВАТБАНК» інформацію про зарахування грошових коштів на платіжну картку N НОМЕР_2 відповідача за період з 03.10.2023 року по 08.10.2023 року.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформацію щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у про обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, і в тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України.
Згідно ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація и юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкриває банками за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотанню про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно п. 6 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27.09.2012 N 10-1386/0/4-12 «Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір"», сплата судового збору у випадку, передбаченому підпунктом 13 пункту 1 частини другої статті 4 Закону, за поданням до суду заяви про забезпечення доказів здійснюється лише у випадку, якщо така заява розглядається у порядку, визначеному статтею 135 ЦПК, а не за подання клопотання про витребування доказів (стаття 137 ЦПК), яке розглядається за правилами статтей 130, 168 ЦПК.
Згідно п. 8 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. N 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», сплата судового збору у випадку, передбаченому підпунктом 13 пункту 1 частини другої статті 4 Закону N 3674-УІ, за подання до суду заяви про забезпечення доказів здійснюється лише за умови, що така заява розглядається у процесуальному порядку, визначеному статтею 135 ЦПК, а не за подання клопотань про витребування доказів (виклик до суду свідків, призначення експертизи, витребування письмових чи речових доказів тощо), які розглядаються відповідно до статті 130 ЦПК у попередньому судовому засіданні чи статті 168 ЦПК у судовому засіданні.
А отже, з цього можна дійти висновку, що за подання клопотання про витребування доказів, а також заяви про виклик свідка, призначення експертизи, огляд речових доказів за їх місцем знаходження, якщо ці процесуальні дії не здійснюються як захід забезпечення доказів, судовий збір не повинен сплачуватися.
Відповідач ОСОБА_1 заперечував проти заявленого клопотання представником позивача.
Суд, вислухавши клопотання та думку відповідача щодо клопотання представника позивача, приходить до наступного висновку.
В провадженні Кагарлицького районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Процент»» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Частиною 2статті 83 ЦПК Українивизначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ який не може бути подано; причини з яких доказ не може бути додано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі належні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.4ст.83 ЦПК України).
Відповідно до ч. 8ст. 83 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про требування доказів судом. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів.
Відповідно дост.84 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (ч. 2).
З огляду на викладене, з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у цій справі по суті спору, суд вважає за необхідне клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Керуючись ст. ст. 83, 84 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Судове засідання цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Процент»» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором відкласти до 17 грудня 2024 р. до 09 год. 00 хв.
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Процент»» про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК" (01001, місто Київ, вул.. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) наступну інформацію:
1.Чи було емітовано на ім`я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) платіжну карту № НОМЕР_2 ;
2.Надати виписку з карткового рахунку про рух грошових коштів відкритого до платіжної карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 03.10.2023 року по 08.10.2023 року з відображенням часу зарахування коштів;
3.Надати інформацію про номер телефону, на який відправляється інформація про підтвердження здійснення операцій (фінансовий номер телефону) за платіжною карткою N НОМЕР_2 в період з 03.10.2023року по 08.10.2023 року;
4.Надати інформацію про всі номера телефону, які знаходяться в анкетних даних ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );
5.Вказати ким було перераховано кошти на платіжну карту № НОМЕР_2 та в якому розмірі?
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Витребовані документи надати до суду до 15.12.2024 р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 27.11.2024 р.
Суддя І.І. Шевченко
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123345744 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Шевченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні