Справа № 697/1288/21
Номер провадження 1-кп/697/16/2024
У Х В А Л А
Іменем України
27 листопада 2024 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
потерпілої - ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Каневі клопотання прокурора Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містяться лікарську таємницю та витребування доказів у кримінальному провадженні № 12021250340000132 від 22.04.2021 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Канівського міськрайонного суду Черкаської області перебуває обвинувальний акт по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заявила клопотання про витребування інформації, яка містить охоронювану законом таємницю (лікарську) під час судового розгляду (у порядку ст.ст. 160, 350 КПК України), а саме: отримання належним чином завіреної копії акта медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021, який перебуває у розпорядженні КНП « Канівська багатопрофільна лікарня » ( вулиця Успенська, 15-А, м. Канів, Черкаського району Черкаської області , ЄРДПОУ: 02005326 ). Клопотання мотивоване тим, що з матеріалів кримінального провадження, які були надані прокурором та дослідженні у судовому засіданні вбачається, що ОСОБА_4 22.04.2021 пройшов медичний огляд лікарем КНП « Канівська БЛ » ОСОБА_7 на стан алкогольного, наркотичного сп`яніння, що підтверджується Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.04.2021, а також відомостями із журналу реєстрації амбулаторних пацієнтів КПН « Канівська багатопрофільна лікарня ». Разом з цим, встановлено, що 28.04.2021 лікарем-лаборантом КНП « Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради » проведено лабораторне дослідження (хіміко-токсикологічне), відповідно до результатів якого у зразку біологічного середовища (сечі) ОСОБА_4 виявлено ознаки вмісту канабіноїдів, що підтверджується актом хіміко-токсикологічних досліджень № 273 від 28.04.2021. Разом з тим, у висновку медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021 будь-яких відомостей щодо результатів проведених лабораторних досліджень його біологічних зразків (сечі, крові) зазначено не було. Однак, згідно вимог Інструкції, вказані відомості мають бути зазначені лікарем у Акті медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021, який складався в 1 екземплярі та зберігається у КНП « Канівська багатопрофільна лікарня ». Вказаний акт медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021 на запит органу досудового розслідування в ході досудового слідства медичною установою не надавався, відтак відомості, які в ньому містяться, наразі не відомі жодній із сторін кримінального провадження. Оскільки акт медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021 містить відомості, які становлять лікарську таємницю, тому доступ до неї має здійснюватися за ухвалою суду.
Обвинувачений ОСОБА_4 , його захисник ОСОБА_5 , потепіла ОСОБА_6 у судовому засіданні не заперечували щодо заявленого клопотання прокурора.
Суд, розглянувши заявлене клопотання, вислухавши думку учасників процесу, вважає, що клопотання прокурора про витребування інформації, яка містить охоронювану законом таємницю (лікарську) під час судового розгляду підлягає задоволенню, з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Згідно з ч. 1 ст. 23 КПК України, суд досліджує докази безпосередньо під час судового засідання.
Відповідно до ст. 350 КПК України, клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала.
Частиною 4 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої воно знаходяться.
Частиною 2 статті 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати: матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі комп`ютерні дані).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Крім цього, частиною 2 статті 160 КПК передбачено, що у клопотанні обов`язково повинно бути зазначено підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та їх значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до частин 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасово доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою статті 163 КПК, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відомості, які містяться в акті медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021 відносяться до відомостей, що становлять лікарську таємницю та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження, а в інший спосіб окрім як на підставі ухвали суду отримати доступ до вказаних відомостей неможливо, тому слід здійснити витребування належним чином завіреної копії вказаного акту з медичної установи, а відтак подане клопотання прокурора підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 159, 163, 164, 165, 315, 350 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містяться лікарську таємницю та витребування доказів по кримінальному провадженню - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять лікарську таємницю, та витребувати з КНП « Канівська багатопрофільна лікарня » ( вулиця Успенська, 15-А, м. Канів, Черкаського району Черкаської області , ЄРДПОУ: 02005326 ) наступні відомості та документи:
- надати на адресу суду належним чином завірену копію акта медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021;
- надати інформацію про те, ким (яким лікарем) і коли був складений висновок щодо результатів медичного огляду ОСОБА_4 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.04.2021;
- надати інформацію про те, коли і ким із уповноважених осіб КНП « Канівська багатопрофільна лікарня » отримано акт хіміко-токсикологічних досліджень № 273 від 28.04.2021; чи складався уповноваженою особою (лікарем) інший висновок щодо результатів медичного огляду ОСОБА_4 після отримання медичною установою акту хіміко-токсикологічних досліджень № 273 від 28.04.2021, якщо так - надати належним чином завірену його копію, якщо ні - вказати причини не складення такого висновку;
- надати інформацію про те, чи вносились відомості із акту хіміко-токсикологічних досліджень № 273 від 28.04.2021 щодо ОСОБА_4 у будь-які медичні документи (у т.ч. журнали і т.п.) КНП « Канівська БЛ » після його (акту) отримання і опрацювання (зокрема, чи вносились відомості із акту хіміко-токсикологічних досліджень № 273 від 28.04.2021 у акт медичного огляду ОСОБА_4 від 22.04.2021).
Витребувані документи надати до Канівського міськрайонного суду Черкаської області протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.
Копію ухвали направити до КНП « Канівська багатопрофільна лікарня » ( вулиця Успенська, 15-А, м. Канів, Черкаського району Черкаської області , ЄРДПОУ: 02005326 ) - для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123347121 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння |
Кримінальне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Скирда Б. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні