Справа № 202/13361/24
Провадження № 1-кс/202/7722/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м.Дніпропетровська клопотання слідчого слідчої групи СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до 03.07.2024 року Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024041110000326, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання.
В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи однієї з військових частин розташованих на території Дніпропетровської області, закупили безпілотні літальні апарати низької якості за явно завищеною ціною, що призвело до розтрати державних коштів на суму близько 1 000 000 грн.
В ході досудового розслідування встановлено, що під час дії воєнного стану, ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - в/ч НОМЕР_1 , ппд м. Київ), через 17 базу авіаційно-технічного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 або в/ч НОМЕР_2 , пункт постійної дислокації АДРЕСА_1 ), було забезпечено постачання до в/ч НОМЕР_3 безпілотних авіаційних комплексів «Мольфар» 8 дюймів (далі - БпАК), які виявилися неналежної якості та попередньо були придбані у виробника за завищеними цінами.
Зокрема, 29.03.2024 року в/ч НОМЕР_3 отримала від в/ч НОМЕР_2 партію безпілотних летальних апаратів (далі - БпЛА) «МОЛЬФАР», у кількості 20 штук, зі складу БпАК «Мольфар» 8 дюймів (номенклатурний обліковий номер НОМЕР_4 ). Дана партія мала високу якість, всі БлАК «Мольфар» 8 дюймів були використані згідно з цільовим призначенням на лінії бойового зіткнення з російськими окупаційними військами (далі - ров).
В подальшому в/ч НОМЕР_3 отримала від в/ч НОМЕР_2 різними партіями БпЛА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів, у кількості 115 одиниць (номенклатурний обліковий номер ЛI300000Y), а саме: 04.04.2024 року - 20 одиниць; 25.04.2024 року - 30 одиниць; 28.04.2024 року - 40 одиниць; 02.05.2024 року - 15 одиниць; 04.05.2024 року - 10 одиниць, які до теперішнього часу зберігаються на складах в/ч НОМЕР_3 , так як не можуть бути використані згідно цільовим бойовим призначенням, за причини низької якості та відсутності комплектуючих, а саме: ??неякісним програмуванням БпЛА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів; ??частково відсутніми платами ініціації підриву бойової частини (y кількості 15 од.): ??відсутності технічної документації та рекомендацій щодо використання БПЛА; ??вібрації по корпусу під час польоту, що призводить до завчасної детонації боєприпасів; ??частково неправильною пайкою комплектуючих; частково не працюючих тягових моторів; несправності польотних контролерів (які не видають 5 вольт).
Відповідно до інформації зазначеної в товарних накладних, які є в наявності у в/ч НОМЕР_3 , вартість 1 одного БпЛА (FPV-дрон) « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів становить 22 800,00 грн.
За висновком фахівців, з числа військовослужбовців які безпосередньо забезпечують бойове застосування БпЛА, така вартість є завищеною на суму понад 8000,00 грн. Обґрунтуванням зазначеного висновку є те, що у травні 2024 року в/ч НОМЕР_3 , у якості благодійної допомоги отримувала від ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » БпЛА (FPV-дрон) « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів, у кількості 100 одиниць, за ціною одна одиниця включно з акумулятором - 14 610,00 грн., та які за своїми тактико-технічними характеристиками є більш якісними і спроможні забезпечувати виконання бойових завдань на значно більших відстанях від лінії бойового зіткнення з противником транспортувати до цілі більш важкі боєприпаси.
Також в ході аналізу розрядок, отриманих в порядку ст. 93 КПК України від військової частини НОМЕР_2 , було встановлено, що вищевказана військова частина отримала від ВЧ НОМЕР_1 БПЛА Мольфар, для подальшої передачі цих БПЛА до інших військових частин для використання згідно цільовим бойовим призначенням.
Також в ході досудового розслідування, а саме під час допиту Особи№1 (Данні не розголошуються) було встановлено, що 30.03.2024 року я отримав вказівку від керівництва ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на отримання FPV-дронів « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів у в/ч НОМЕР_2 за відповідними нарядами військової частини НОМЕР_1 . FPV-дрони « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів поїхав отримувати військовослужбовець ВЧ НОМЕР_3 за довіреністю, а саме у кількості 20 штук. Партія яку отримали у кількості 20 штук 30.03.2024 була передана в роту ударних безпілотних авіаційних комплексів військової частини НОМЕР_3 , партія була використана за цільовим призначенням.
Потім FPV-дрони « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів отримували 05.04.2024 року - 10 штук, 27.04.2024 року 30 штук, 01.05.2024 року - 40 штук, 04.05.2024 - 15 штук, 08.05.2024 року-20 штук у в/ч НОМЕР_2 за вказівкою ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на підставі відповідних нарядів від військової частини НОМЕР_1 , однак вони виявились неналежної якості.
Враховуючи вищевказане, доходимо до висновку, що військова частина НОМЕР_2 є складом зберігання та забезпечення, отримання та видача здійснюється відповідно до розпоряджень військової частини НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ).
Також в ході досудового розслідування було встановлено, що офіційним виробником FPV-дронів « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , АДРЕСА_2 .
Було встановлено, що замовником FPV-дронів « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 8 дюймів від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 , які в подальшому перейшли на розподіл до військової частини НОМЕР_1 , та до А1840 відповідно є ІНФОРМАЦІЯ_9 Код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , АДРЕСА_4 .
У зв`язку з вищевказаним, та неможливістю отримання від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 , тендерної документації, проектно-кошторисної документації, договорів з додатками, додатковими угодами та доповненнями, договорів поставки, специфікація, купівлі продажу, накладні, рахунки, платіжні доручення, податкові накладні, довіреності, акти приймання передачі, товарно-транспортні накладні, акти звірки взаєморозрахунків та інші бухгалтерські документи, які складались на виконання договорів, накази, розрядки, довіреності, товарно-матеріальні цінності за договорами, тактико-технічні характеристики та іншу наявну в Вашій установі документацію по FPV-дронам «Мольфар» 8 дюймів, інакшим способом як проведення тимчасового доступу до речей та документів, з метою повного, всебічного і об`єктивного розслідування обставин справи необхідно забезпечити тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 , та мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженню.
Ураховуючи вищевикладене, з метою подальшого досудового розслідування та необхідності проведення експертних досліджень та встановлення всіх осіб, які винні у вчиненні злочину, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме встановити місцезнаходження осіб причетних до злочинної діяльності, встановити взаємозв`язок між фігурантами та визначити роль кожного з них, їх причетність до вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя посилається на те, що вилучені притимчасовому доступідокументи будутьвикористані якдоказ, та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні ТОВАРИСТВО ЗОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ" ІНФОРМАЦІЯ_8 ",ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншими способами встановити обставини, якими передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення у ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 .
В судове засідання слідчий не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник особи у володінні якого знаходяться документи, в судове засідання не з`явився, його неявка відповідно до ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Слідчим суддеювстановлено,в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження № 42024041110000326, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Як вбачається з матеріалів клопотання, досудових розслідуванням встановлено, що під час дії воєнного стану, ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - в/ч НОМЕР_1 , ппд м. Київ), через 17 базу авіаційно-технічного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 або в/ч НОМЕР_2 , пункт постійної дислокації АДРЕСА_1 ), було забезпечено постачання до в/ч НОМЕР_3 безпілотних авіаційних комплексів «Мольфар» 8 дюймів (далі - БпАК), які виявилися неналежної якості та попередньо були придбані у виробника за завищеними цінами.
Згідно зі ст. 84 КПК доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Одним з таких порядків є саме тимчасовий доступ до речей
і документів, як захід забезпечення кримінального провадження, який полягає у наданні можливості ознайомлення з речами та документами, виготовленні їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, їх вилученні.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК заходи забезпечення кримінального провадження, в т. ч. тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
Частиною 1 ст. 159 КПК передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, у ч. 6 вищевказаної статті зазначається, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 Розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України
№ 1420/5 від 26.04.2017) для проведення судових експертиз надаються оригінали документів, що обумовлює необхідність у вилученні саме оригіналів документів.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що оригінали документів, які перебувають у володінні ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та будуть використану як доказ у даному кримінальному провадженні, в зв`язку з чим слідчий суддя вважає, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні №42024041110000326 від 03.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , АДРЕСА_3 , а саме: тендерної документації, проектно-кошторисної документації, договорів з додатками, додатковими угодами та доповненнями, договорів поставки, специфікація, купівлі продажу, накладні, рахунки, платіжні доручення, податкові накладні, довіреності, акти приймання передачі, товарно-транспортні накладні, акти звірки взаєморозрахунків та інші бухгалтерські документи, які складались на виконання договорів, накази, розрядки, довіреності, товарно-матеріальні цінності за договорами, тактико-технічні характеристики та іншу наявну в Вашій установі документацію по FPV-дронам «Мольфар» 8 дюймів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю у 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123350171 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Логвіненко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні