Ухвала
від 27.11.2024 по справі 156/396/24
ІВАНИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 156/396/24

Провадження № 2/156/177/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2024 року Іваничівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Бєлоусова А.Є.,

з секретарем судових засідань Степанець Т.В.,

за участі:

позивача ОСОБА_1 ,

представниці позивача адвоката Колодійчук Н.В.,

відповідачки ОСОБА_2 ,

під часрозгляду увідкритому судовомузасіданні взалі суду№ 2у сел.Іваничі Волинськоїобласті цивільноїсправи (впорядку загальногопозовного провадження)за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, котра не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області, про визначення місця проживання малолітньої дитини разом з батьком,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Іваничівського районного суду Волинської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання малолітньої дитини разом з батьком. Чергове засідання щодо розгляду справи по суті призначено на 27.11.2024 на 13 год 00 хв.

Для участі в призначеному судовому засіданні прибули позивач ОСОБА_1 , представниця позивача адвокат Колодійчук Н.В., відповідачка ОСОБА_2 .. Обидві сторони подали до суду для затвердження мирову угоду щодо предмета спору у справі № 156/396/24.

Представниця відповідачки адвокат Свередюк Ю.А. була належним чином повідомлена про дату, час та місце здійснення судового засідання у справі (а. с. 165), для участі в засіданні не прибула, про наявність поважних причин своєї неявки суд не повідомила. Відповідачка ОСОБА_2 вважала за можливе продовжити здійснення розгляду справи № 156/396/24 без участі своєї представниці, повідомила суд про те, що від адвоката отримала належну правову допомогу, пов`язану з розглядом цієї справи.

Представницяоргану опікита піклуваннявиконавчого комітетуНововолинської міськоїради Волинськоїобласті ДумичІ.О. була належним чином повідомлена про дату, час та місце здійснення судового засідання у справі (а. с. 166), для участі в засіданні не прибула, надала до суду заяву від 27.11.2024, в якій просила здійснювати призначене судове засідання без її участі, не заперечувала проти затвердження мирової угоди, поданої до суду обома сторонами, зазначила, що така угода відповідатиме забезпеченню якнайкращих інтересів дитини.

Позивач ОСОБА_1 , його представниця ОСОБА_3 , відповідачка ОСОБА_2 не заперечували проти продовження розгляду справи та вирішення питання щодо можливого затвердження мирової угоди без участі представниці відповідачки ОСОБА_4 .. представниці третьої особи ОСОБА_5 ..

У судовому засіданні 27.11.2024 сторони надали до суду укладену мирову угоду щодо предмета спору, а також спільну заяву, підписану сторонами, з висловленням волевиявлення позивачів та відповідача щодо затвердження судом згадано мирової угоди (вх. № 5114/2024 від 27.11.2024).

Позивач ОСОБА_1 , його представниця ОСОБА_3 , відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні 27.11.2024 просили мирову угоду затвердити в редакції, доданій до заяви, провадження у справі закрити, Сторони у поданій ними спільній заяві зазначили, що їм відомі та зрозумілі наслідки затвердження судом мирової угоди.

Суд, вислухавши думку присутніх учасників справи, дослідивши матеріали справи, вивчивши зміст мирової угоди та заяви сторін, дійшов таких висновків.

Згідно зі ст. 13 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу. Наведена норма закону не забороняє сторонам укласти мирову угоду в підготовчому провадженні.

Згідно з ч.6 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому ст. 206, 207 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 207 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторона мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією є ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Умови мирової угоди викладені сторонами письмово та підписані ОСОБА_1 (з однієї сторони) та ОСОБА_2 (з другої сторони), у зв`язку з укладенням мирової угоди сторони заявили, що їм зрозумілі наслідки укладення мирової угоди, передбачені ст. 256 ЦПК України.

Судом встановлено, що сторони уклали мирову угоду на основі взаємних поступок, добровільно, умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують прав, свобод чи інтересів сторін, та третіх осіб (у тому числі неповнолітніх (малолітніх) дітей). Наслідки укладення та подальшого затвердження судом мирової угоди сторонам роз`яснені і зрозумілі.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі , якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Згідно з п.2 ч.2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд може за наявності передбачених законом підстав постановити ухвалу про закриття провадження у справі.

Відтак, суд вважає за можливе закрити провадження у справі та затвердити надану сторонами мирову угоду.

Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України, виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Керуючись ст. 13, 49, 200, 205, 207, 208, 255, 256 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Затвердити мирову угоду, укладену 27.11.2024 між сторонами в цивільній справі № 156/396/24, позивачем ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), з однієї сторони, та відповідачкою ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), з другої сторони, з дотриманням таких умов:

1)сторони домовилися між собою про місце проживання спільної дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до досягнення цією дитиною чотирнадцятирічного віку й про порядок здійснення батьківських прав батьком дитини ОСОБА_1 та матір`ю дитини ОСОБА_2 ;

2)сторони домовилися,що їхняспільна дитина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , буде проживати 2 (два) тижні на місяць у батька ОСОБА_1 та 2 тижні на місяць у матері ОСОБА_2 (з черговістю тиждень - у матері, через тиждень - у батька);

3)сторони визначили адресу проживання спільної дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у батька:

АДРЕСА_3 )сторони визначили адресу проживання спільної дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у матері: АДРЕСА_4 ;

5)батько дитини ОСОБА_1 тамати дитини ОСОБА_2 уразі зміниадреси свогопроживання тапроживання спільноїдитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,або своїхномерів засобівзв`язку (телефонів) зобов`язуються попереджати(письмовоповідомляти)про цеодин одногоне пізнішенаступного дняз днянастання цихобставин із зазначенням точної адреси нового місця проживання сторони та спільної дитини, нових номерів засобів зв`язку (телефонів), таке повідомлення можливе шляхом направлення іншій стороні SMS, повідомлення у Viber, Telegram, інших месенджерах, котрими користуються (користуватимуться) обидві сторони);

6)мати та батько у період, коли спільна дитина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає з ними (окремо від другого з батьків), зобов`язуються за свій власний рахунок забезпечувати комфортні умови проживання доньки, збалансоване та корисне харчування дитини, відпочинок, за необхідності за власний рахунок придбавати для дитини речі (сезонний одяг), засоби гігієни, канцелярське приладдя, лікарські препарати тощо;

7)батько тамати зобов`язуютьсясамостійно одинвід одногопіклуватися проспільну дитину,фінансово утримуватидоньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та не будуть у майбутньому звертатися до державних органів для отримання відповідних рішень щодо стягнення аліментів один з одного на утримання цієї дитини;

8)батько ОСОБА_1 та мати ОСОБА_2 гарантують один одному у разі необхідності право на спілкування з донькою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за допомогою будь-яких засобів зв`язку;

9)сторони зобов`язуються не втручатися в особисте життя один одного та не підбурювати, не налаштовувати дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проти батька чи матері, також бабусі та дідусі дитини зі сторони обох батьків зобов`язуються не підбурювати, не налаштовувати дитину відносно батька чи матері;

10)за попередньою усною домовленістю сторін донька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , може перебувати з одним із батьків у дні народження батька, бабусі, дідуся з боку одного з батьків (незалежно від місця проживання дитини станом на дату цього дня), у дні народження матері, рідної сестри (незалежно від місця проживання дитини станом на дату цього дня), за бажанням дитини та взаємною згодою батьків деякі святкові дні вони можуть проводити разом (день народження самої дитини, свята першого дзвоника, останнього дзвоника в закладах освіти тощо); у разі відпочинку одного з батьків з дитиною інший з батьків повинен повідомляти про місце та час перебування на відпочинку;

11)після досягнення спільною дитиною сторін ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , десятирічного віку її місце проживання визначається з урахуванням думки самої дитини;

12)після досягнення спільною дитиною сторін ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чотирнадцятирічного віку її місце проживання визначається за бажанням самої дитини;

13)батько та мати зобов`язуються брати участь у вихованні та духовному розвитку дитини (незалежно від подальших стосунків одного з одним), забирати дитину з освітнього закладу та відвозити дитину до визначеного місця проживання кожного дня тижня, коли дитина проживає із одним з батьків, повідомляти один одного про захворювання чи про погіршення стану здоров`я дитини, надавати дитині адекватну медичну допомогу, забезпечувати відвідування дитиною закладу охорони здоров`я, за необхідності за власний рахунок придбавати медичні препарати, лікарські засоби для дитини;

14)сторони засвідчують, що після виконання мирової угоди вони не будуть мати між собою будь-яких неврегульованих майнових питань та претензій щодо визначення місця проживання спільної дитини, яке є предметом цієї мирової угоди;

15)сторони стверджують, що умови цієї мирової угоди не порушують права та законні інтереси будь-яких третіх осіб;

16)у разі порушення однією із сторін умов цієї мирової угоди інша сторона має право звернутися до суду для вирішення спору в судовому порядку;

17)одностороння відмова будь - якої сторони від виконання цієї мирової угоди або одностороння зміна умов цієї угоди не допускається.

Провадження в цивільній справі № 156/396/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, котра не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області, про визначення місця проживання малолітньої дитини разом з батьком закрити.

Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди, ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Суддя А.Є. Бєлоусов

СудІваничівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123352485
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —156/396/24

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бєлоусов А. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні