ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/22275/24
провадження № 2/753/11440/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2024 р. м. Київ,
Суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування дисциплінарного стягнення, поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
13.11.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування дисциплінарного стягнення, поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, у якій позивач просить:
1) визнати незаконним та скасувати наказ КНП «Київська міська клінічна лікарня № 1» ВО КМР (КМДА) від 29.10.2024 № 216-3 «Про припинення трудового договору (контракту)» за п. 3 ч. 1 ст. 40 КЗпП України» та наказ від 29.10.2024 № 505 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності звільнення головної медичної сестри ОСОБА_1 »;
2) поновити ОСОБА_1 на посаді головної медичної сестри в Комунальному некомерційному підприємстві «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчий орган Київської міської ради (Київської державної адміністрації) з 29.10.2024;
3) стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчий орган Київської міської ради (Київської державної адміністрації) на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 7 051,51 грн;
4) стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчий орган Київської міської ради (Київської державної адміністрації) на користь ОСОБА_1 в якості відшкодування моральної шкоди грошові кошти в розмірі 100 000 грн;
5) стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчий орган Київської міської ради (Київської державної адміністрації) на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу у розмірі 20 000 грн;
6) стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчий орган Київської міської ради (Київської державної адміністрації) на користь ОСОБА_1 понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 028 грн.
Ухвалою від 20.11.2024 позовну заяву залишено без руху, на виконання ухвали 25.11.2024 від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
Позовна заява в сукупності із заявою про усунення недоліків відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, до позову додано документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 3 028 грн, сума якого зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
За загальним правилом, встановленим ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються, зокрема, справи, що виникають з трудових відносин.
Враховуючи вимоги ст. 274 ЦПК України, суддя дійшов висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки вказана справа виникла з трудових відносин.
Згідно з ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищевикладене, провадження по цивільній справі за вищеназваним позовом підлягає призначенню до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, в судовому засіданні з повідомленням сторін, одноособово суддею.
Керуючись ст. 19, 175, 187, 274 ЦПК, суддя -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №1» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування дисциплінарного стягнення, поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Призначити справу до розгляду по суті в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи про судове засідання, яке відбудеться 21 січня 2025 року об 11.00 год. в приміщенні Дарницького районного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 5-А, каб. 112.
Про дату, час та місце проведення судового засідання повідомити учасників справи, надіслати їм копію ухвали про відкриття провадження.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що згідно ч. 2 ст. 191 ЦПК України, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи
Позивач не пізніше десяти днів з дня отримання відзиву має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази, та направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.
Відповідач не пізніше десяти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, передбачені ст. ст. 43, 49 ЦПК України, а саме: учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Крім того, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу, вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Учасники справи:
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання (відповідно до позову) АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_2 , електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_2
Відповідач Комунальне некомерційне підприємство «Київська міська клінічна лікарня №1» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації), код ЄДРПОУ 01981738, місце знаходження 02091, м. Київ, Харківське шосе, 121.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2602/
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.О.Заставенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123354542 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні