Ухвала
від 21.11.2024 по справі 461/9339/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/9339/24

Провадження № 1-кс/461/7187/24

УХВАЛА

Іменем України

21.11.2024 слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у м. Львові скаргу директора Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» ОСОБА_3 про зобов`язання до вчинення дій

В С Т А Н О В И В:

директор Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» ОСОБА_3 звернувся до суду із скаргою, в якій просить зобов`язати уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури внести відомості до ЄРДР, почати досудове розслідування за заявою ДП КДЕЗ ІХП НАНУ №361 від 18.10.2024 про вчинене кримінальне правопорушення, вручити йому витяг з ЄРДР та повідомити суд про виконання ухвали.

В обґрунтування скарги покликається на те, що 18.10.2024 Державним підприємством «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» до Львівської обласної прокуратури поштовим зв`язком скеровано заяву про вчинення кримінального правопорушення №361, яку отримано адресатом 01.11.2024. Заявник стверджує, що станом на день подання скарги відомості за заявою №361 до ЄРДР не внесено. Тому просить скаргу задоволити.

ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак через Електронний суд скерував клопотання, у якому просив суд проводити розгляд справи без участі представника Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України».

Представник суб`єкта оскарження у судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Відповідно до ч.3 ст.306 КПК України, його неявка не є перешкодою для розгляду скарги, відтак, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності прокурора на підставі наявних у справі матеріалів.

На підставі ст.107 КПК України у зв`язку з неявкою учасників справи фіксування судового процесу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме в запровадженні механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що 18.10.2024 директор Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» ОСОБА_3 поштовим зв`язком скерував до Львівської обласної прокуратури заяву про вчинення кримінального правопорушення №361, яку отримано адресатом 01.11.2024, що підтверджується копією заяви та трекінгом поштових відправлень №7731105461879.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Частиною 4 ст. 214 КПК України визначено, що слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення.

Виходячи зі змісту ст. 214 КПК України, повноваження щодо оцінки відомостей, наведених заявником, чи виявлених з іншого джерела, як таких, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наділені слідчий, дізнавач, прокурор, яким відповідна заява, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення були подані.

Однак, слід зважати на те, що КПК України дійсно передбачає внесення до ЄРДР інформації на підставі заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень.

Порядок прийняття, реєстрації та розгляду заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення компетентними та уповноваженими на те працівниками прокуратури визначений «Положенням про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань», затвердженого Наказом Генерального прокурора України №139 від 06.04.2016.

Згідно п.8 Загального положення Розділу І вищевказаного Положення реєстраторами Реєстру є: прокурори, у тому числі керівники прокуратур; керівники органів досудового розслідування; слідчі органів прокуратури, поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів Державного бюро розслідувань; детективи підрозділів детективів та внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України, уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень.

Так, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).

Враховуючи те, що заява Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» про вчинення кримінального правопорушення від 18.10.2024 за вих. №361 не розглянута з дотриманням вищенаведених положень КПК України, доводи скаржника в процесі розгляду скарги суб`єктом оскарження спростовані не були, слідчий суддя дійшов висновку, що уповноваженою особою Львівської обласної прокуратури не було вжито належних заходів щодо дотримання вимог, передбачених ст.214 КПК України, відтак скарга підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 214, 303-307, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Скаргу директора Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» ОСОБА_3 про зобов`язання до вчинення дій - задоволити.

Зобов`язати уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури розглянути з дотриманням положень, передбачених ст.214 КПК України, заяву Державного підприємства «Калуський дослідно експериментальний завод Інституту хімії поверхні Національної академій наук України» про вчинення кримінального правопорушення від 18.10.2024 за вих. №361 та повідомити заявника про прийняте рішення у встановлені законом строки та спосіб.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123366898
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —461/9339/24

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні