Ухвала
від 27.11.2024 по справі 911/3140/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"27" листопада 2024 р. м. Київ Справа №911/3140/24

Господарський суд Київської області у складі судді Третьякової О.О., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кофе Бар Плюс» (08324, Київська обл., с.Гора, міжнародний аеропорт «Бориспіль»)

про визнання припиненими трудові відносини та зобов`язання вчинити дії

встановив:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернулась до Господарського суду Київської області через систему «Електронний суд» із позовною заявою про визнання припинення трудових відносин між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кофе Бар Плюс» (далі відповідач) та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису (відомостей) про позивача як особу, що може вчиняти дії від імені відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 14.09.2020 позивача було призначено на посаду Фінансового директора відповідача, а 20.05.2024 позивач намагався звернутись до відповідача із заявою про звільнення з посади. Позивач зазначає, що згідно із Статутом відповідача виконавчим органом відповідача є Дирекція, яка діє у складі Генерального директора та Фінансового директора, а тому з метою розгляду заяви позивача від 20.05.2024 про звільнення з посади Фінансового директора Генеральним директором відповідача були скликані позачергові загальні збори учасників відповідача на 25.06.2024 з метою розгляду заяви позивача від 20.05.2024 про звільнення з посади Фінансового директора. Однак, як зазначає позивач, єдиний учасник відповідача, який володіє 100% статутного капіталу відповідача, компанія «Кей Бі Пі Інтернешенл Лімітед» на загальні збори учасників не прибув, загальні збори не відбулись та не було прийнято рішення про звільнення позивача з посади Фінансового директора, засоби електронного та телефонного зв`язку із вказаним єдиним учасником відповідача невідомі.

З наведених підстав позивачем заявлені вимоги до відповідача про: 1) визнання припиненими трудових правовідносин між відповідачем та позивачем у зв`язку із звільненням позивача з посади Фінансового директора відповідача з дати набрання рішенням суду законної сили; 2) виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису (відомостей) про позивача як про особу, що може вчиняти дії від імені відповідача, у т.ч. підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

У ст.162 та 164 Господарського процесуального кодексу України встановлені вимоги, які мають бути дотримані позивачем при поданні позовної заяви.

Суд зазначає, що дотримання необхідних вимог до позовної заяви, які встановлені статтями 162 та 164 цього Кодексу, пов`язане з виконанням завдання господарського судочинства.

Відповідно до ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач в позовній заяві зазначає, що сума судового збору за подання позову становить 6056,00 грн та про надання ним до позовної заяви доказів про сплату судового збору. Однак позивачем фактично не надано до позовної заяви ніяких доказів сплати судового збору.

При цьому відповідно до ч.2 ст.123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Також відповідно до ч.3 статті 4 зазначеного Закону при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, враховуючи встановлені ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору в сумі 4844,80 грн за подання даного позову (3028 х 2 х 0.8=4844,80), що становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб за дві позовні вимоги немайнового характеру та з урахуванням коефіцієнту 0,8. Реквізити для сплати судового збору містяться на сайті Господарського суду Київської області https://ko.arbitr.gov.ua/sud5012/gromadyanam/tax.

Крім того, у пунктах 5 та 8 ч.3 ст.162 цього Кодексу встановлено, що позовна заява повинна містити в тому числі: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Відповідно до ч.2 ст.164 цього Кодексу позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач в позовній заяві посилається в якості доказу на Статут відповідача та зазначає, що копія Статуту додається до позовної заяви, однак фактично позивачем копія Статуту відповідача до позовної заяви не додана, кількість (перелік) додатків, перелічених в позовній заяві, не відповідає фактично доданим позивачем до позовної заяви додаткам. Крім того, позивачем в позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також, позивач в позовній заяві посилається на те, що повідомлення про проведення позачергових зборів було направлено єдиному учаснику відповідача міжнародним поштовим відправленням RN031871427, однак при цьому позивач в позовній не зазначає, чи було фактично вручене це відправлення адресату, та не додає до позовної заяви відповідні докази, рівно як не зазначає про неможливість подання цих доказів разом із позовною заявою.

Наведене є недоліками позовної заяви, що підлягають усуненню.

Згідно з ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.174 цього Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, усунення позивачем недоліків позовної заяви повинне бути здійснене з урахуванням положень п.1 ч.1 ст.164 та ч.1 ст.172 цього Кодексу щодо обов`язковості надсилання учасникам справи позовної заяви та копії доданих до неї документів.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2, 162, 164, 172, 174, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

3.1. доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, а саме в сумі 4844,80 грн;

3.2. копії Статуту відповідача або пояснення неможливості подання цього доказу разом з позовною заявою;

3.3. письмових уточнень до позовної заяви із зазначенням:

- обставин того, чи було вручене міжнародне поштове відправлення RN031871427 адресату з посиланням на докази, або пояснення неможливості подання цих доказів разом із позовною заявою;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;

3.4. доказів на підтвердження викладених позивачем обставин в уточненнях до позовної заяви з урахуванням даної ухвали господарського суду про залишення позову без руху, якщо такі докази не були подані разом з позовною заявою.

4. Подати суду докази направлення відповідачу документів, складених на усунення недоліків позовної заяви за цією ухвалою Господарського суду Київської області від 27.11.2024 №911/3140/24.

5. Попередити позивача про те, що згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 27.11.2024 та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя О.О. Третьякова

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123378736
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства

Судовий реєстр по справі —911/3140/24

Ухвала від 13.12.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Третьякова О.О.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Третьякова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні