Справа № 444/1657/19
Провадження № 1-в/444/93/2024
УХВАЛА
судового засідання
14 листопада 2024 року м. Жовква
Жовківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
засудженого ОСОБА_4
представник засудженого ОСОБА_5
представник пробації ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника засудженого - адвоката ОСОБА_5 - про умовно-достроковезвільнення відвідбування додатковогопокарання увигляді позбавленняправа керуватитранспортними засобами ( справа №444/1657/19, кримінальне провадження № 12019140240000387), -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_4 звернувся до Жовківського районного суду Львівської області 2024року з клопотанням про умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання у вигляді позбавленням права керувати транспортними засобами, яке було призначене 07.02.2023 року вироком Львівського апеляційного суду (судова справа №444/1657/19, кримінальне провадження №12019140240000387) та засуджено ОСОБА_4 за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, і призначено йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки.
На підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з випробовуванням строком на 1 рік.
ОСОБА_4 в судовому засідання клопотання підтримав, просить його задоволити.
Адвокат клопотання в судовому засідання також підтримав, просить його задоволити.
Прокурор в судовому засіданні заперечив відносно поданого ОСОБА_4 клопотання, оскільки відсутні підстави для задоволення такого.
Начальник Львівського районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_6 в судовому засіданні покладається на думку суду відносно даного клопотання.
Заслухавши думку учасників судового засідання, ознайомившись з клопотанням та доданих до нього документами, розглянувши матеріали кримінальної справи №444/1657/19, кримінальне провадження №12019140240000387, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 10.10.2022р. вироком Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 Кримінального кодексу України, та призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки без позбавленням права керувати транспортними засобами. У відповідності до ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнити від відбування призначеного покарання з випробовуванням строком на 1 (один) рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього судом обов`язки.
07.02.2023 року вироком Львівського апеляційного суду за апеляційну скаргу прокурора задоволено, вирок Жовківського районного суду Львівської області від 10.10.2022 року щодо ОСОБА_4 в частині призначення покарання - скасовано. Ухвалено в цій частині новий вирок, яким ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України та призначено йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки. У відповідності до ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування призначеного покарання з випробовуванням строком на 1 (один) рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього судом обов`язки. Згідно ст. 76 КК України ОСОБА_4 зобов`язано періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. У решті вирок залишено без змін.
Даний вирок не оскаржувався та набрав законної сили 07.02.2023р.
Засуджений ОСОБА_4 в повному обсязі відбув основне покарання. Також повністю сплатив на користь потерпілого 17 634,92 грн. матеріальної шкоди завданої злочином та 70 000,00 грн. моральної шкоди. Також ним сплачені в дохід держави витрати на проведення експертизи в сумі 13502 грн.
Тобто, засудженим ОСОБА_4 , відбуто основне покарання у виді іспитового строку 1 (один) рік, що на думку суду, свідчить про його виправлення.
В той же час, на даний момент неповністю відбутим є покарання у виді позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Статтею 6 КВК України передбачено, що виправлення засудженого - це процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки.
Відповідно до ст. 81 КК України до осіб, що відбувають покарання може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Згідно роз`яснень, які містяться в п. 1 постанови Пленуму Верховного суду України №2 від 26 квітня 2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким», умовно-дострокове звільнення осіб від відбування покарання має надзвичайно важливе значення для виправлення засуджених та запобігання вчиненню нових злочинів, тобто для досягнення мети, передбаченої ст. 50 Кримінального кодексу України.
При цьому, однією із найважливіших підстав для застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання на підставі ст. 81 КК України, є виправлення засудженого, яке він довів своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці. Вирішальне значення має саме активна діяльність засудженого, який своєю поведінкою, системою вчинків доводить, що виправився і заслуговує на умовно-дострокове звільнення.
Висновок суду про виправлення особи повинен базуватися на всебічному врахуванні даних про її поведінку за весь період відбування покарання, а не за час, що безпосередньо передував вирішенню питання про звільнення, ставленні засудженого до вчиненого злочину. Доцільність і необхідність умовно-дострокового звільнення викликана тим, що до моменту звільнення мета покарання в основному досягнута, а саме: особа виправилася і немає необхідності в подальшому відбуванні покарання.
Згідно ч. 2 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
ОСОБА_4 було засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, який відноситься до категорії тяжкого злочину, вчиненого з необережності.
П. 2 ч. 3 ст. 81 КК України встановлено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі.
На даний час засудженим ОСОБА_4 вже відбута більша частина додаткового покарання у виді позбавленням права керувати транспортними засобами.
Вищевикладеним підтверджується те, що засуджений ОСОБА_4 своєю сумлінною поведінкою довів своє виправлення. Мета призначеного йому покарання в основному досягнута, оскільки він виправився і немає необхідності в подальшому відбуванні ним покарання.
Суд враховує, що засуджений ОСОБА_4 щиро розкаювався за вчинене, активно сприяв розкриттю злочину і надалі розкаюється у вчиненому. За період відбування основного покарання у Львівському РВ №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області характеризується добре, порушень порядку та умов не допускав, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, вину у скоєному злочині усвідомив.
Крім цього суд враховує, що засуджений ОСОБА_4 є одруженим, є батьком двох неповнолітніх дітей.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Ч. 1 ст. 539 КПК України встановлено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 13-1, 14 ч. 1 ст. 537 КПК України.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 81 КК України, ст. ст. 372, 376, 537, 539 КПК України, постановою Пленуму Верховного суду України №2 від 26 квітня 2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_4 про умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки, яке було призначене 07.02.2023 року вироком Львівського апеляційного суду (судова справа №444/1657/19, кримінальне провадження №12019140240000387) - задоволити.
Звільнити умовно-достроково ОСОБА_4 від відбування додаткового покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами на невідбутий строк покарання.
Копію даної ухвали надіслати прокурору Жовківської окружної прокуратури Львівської області, до Львівського районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Львівській області та засудженому для відома.
На ухвалу суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123383083 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Ємець Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні