Справа № 490/9242/24
н\п 2/490/3581/2024
Центральний районний суд м. Миколаєва
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року м. Миколаїв
Центральний районний суд міста Миколаєва у складі головуючого судді Саламатіна О.В., за участю секретаря судового засідання Рябой Д.В., представниці позивача ОСОБА_1 - адвоката Бєлової Р.В. , розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про звільнення майна з-під арешту, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Центрального районного суду м. Миколаєва перебуває справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про звільнення майна з-під арешту.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.10.2024 року головуючим суддею по даній справі визначено суддю Саламатіна О.В.
17.10.2024 року матеріали справи передані на розгляд судді.
Ухвалою судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 18.10.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про звільнення майна з-під арешту. Постановлено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження, почато підготовче провадження та призначено проведення підготовчого засідання.
Відповідач повідомлений судом про час місце та дату проведення підготовчого засідання в підгтовче засідання не з`явився про наявність поважнихї причин які перешкоджають участі в підготовчому засіданні суду не повідомив, за такого підготовче засідання проводиться за відсутності відповідача.
Представниця позивача ОСОБА_1 - адвокат Бєлова Р.В. в підготовчому засіданні клопотала про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 та про витребування у відповідача документів, які стали підставою для накладення арешту та внесення записів щодо заборони стосовно спірного майна.
Суд, заслухавши представницю позивача, вивчивши матеріали цивільної справи, приходить до рішення про відмову в задоволенні клопотання з урахуванням такого.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно частини 3 статті 53 ЦПК України, якщо суд при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обовязки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
При цьому, представницею позивача не зазначено, яким саме чином рішення суду в даній справі може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_2 , що в свою чергу зумовлює необхідність відмови в задоволенні клопотання представниці позивача про залучення ОСОБА_2 до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Натомість, судом встановлено, що крім позивача, є ще один спадкоємець на права та обов`язки якого щодо спірного майна може вплинути рішення суду у даній справі, це донька померлої ОСОБА_3 ОСОБА_4 , яка не є стороною у справі.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4 .
Щодо клопотання представниці позивача щодо витребування доказів, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Згідно з п. 4 частини 5 статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
За змістом частини першої та пункту 3 частини другої статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються в тому числі і показаннями свідків.
Право подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам встановлено пунктом 2 частини першої статті 43 ЦПК України.
Відповідно до частини першої статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійнонадати докази,вправі податиклопотання провитребування доказівсудом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Частиною другою статті 83 ЦПК України встановлено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Крім того, частиною другою статті 84 ЦПК України встановлені вимоги щодо змісту клопотання про витребування доказів, так у клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Таким чином, судом встановлено що клопотання про витребування доказів, яке було усно заявлено представницею позивача в підготовчому засіданні не відповідає вимогам статей 83 та 84 ЦПК України, що виключає можливість його задоволення.
Відповідно до положень ч.3 ст.189 ЦПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи, наведені обставини, з метою виконання завдань підготовчого провадження, а також з метою дотримання встановлених законодавством строків проведення підготовчого провадження, повного та об`єктивного розгляду справи та недопущення порушення прав сторін у справі, суд вважає необхідним продовжити строк проведення підготовчого провадження, але не більше ніж на тридцять днів, та у зв`язку із залученням третьої особи підготовче засідання відкласти.
Керуючись ст.ст. 53, 83, 84, 189, 198, 223, 259 - 261, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання представниці позивача ОСОБА_1 - адвоката Бєлової Р.В. про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 та про витребування у відповідача документів, які стали підставою для внесення записів накладення арешту та заборони щодо спірного майна, відмовити.
Залучити до участі у справі №490/9242/24 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору - ОСОБА_4 .
Продовжити строк підготовчого провадження у справі №490/9242/24 до 17.12.2024 року.
Підготовче засідання відкласти на 17.12.2024 року о 15 год. 00 хв.
Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Центрального районного суду м. Миколаєва (м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, каб. № 9).
Повідомити учасників справи про дату і час призначення наступного підготовчого засідання.
Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії цієї ухвали направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до 17.12.2024 року підготовчого засідання.
Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору строк у 10 календарних днів з дня отримання від позивача копії позовної заяви із додатками, та від відповідача копії відзиву, для подання письмових пояснень по суті спору, за правилами визначеними частинами третьою - шостою,дев`ятою статті 178 ЦПК України, копія яких, одночасно із поданням до суду, повинна бути направлена іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua/fair/sud1423/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Саламатін
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123383862 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Саламатін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні