Справа № 761/5340/24
Провадження № 2-ві/761/43/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва під головуванням судді Матвєєвої Ю.О., при секретарі судового засідання Каніковському Б.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Солдатенка С.М. про відвід судді Юзькової О.Л. в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.
Вказана справа перебуває на розгляді судді Шевченківського районного суду м. Києва Юзькової О.Л.
26.11.2024 року через систему «Електронний суд» на адресу суду від представника позивача надійшла заява про відвід судді Юзькової О.Л. в рамках вищезазначеної цивільної справи.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 27.11.2024 року заявлений відвід судді Юзьковій О.Л. передано до канцелярії суду для визначення іншого судді в порядку проведення автоматизованого розподілу вказаної заяви між суддями в системі документообігу суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.11.2024 року для вирішення питання про відвід судді Юзькової О.Л.визначено суддю Матвєєву Ю.О.
Відвід судді Юзькової О.Л. заявник мотивує тим, що суддя Юзькова О.Л. допустила затягування процесу розгляду справи, а також по суті втрутилась у процес збору та подання доказів сторонами, сприяючи стороні відповідача у зборі доказів на шкоду стороні позивача, тому позивач має сумніви в об`єктивності та неупередженості судді.
Відповідно до ч.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Ознайомившись з підставами відводу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлений відвід задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до ч.3 ст.40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Підстави для відводу судді визначені ст.ст. 36, 37 ЦПК України.
Між тим, як встановлено судом, сторона позивача заявляє відвід судді Юзьковій О.Л. з міркувань незгоди з процесуальними рішеннями в цивільній справі.
Разом з тим, жодних обґрунтованих доводів, підтверджених належними та допустимими доказами, про наявність підстав, передбачених ст.ст. 36, 37 ЦПК України, для відводу судді Юзькової О.Л. від розгляду вказаної цивільної справи, в тому числі про наявність таких, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді відповідачем не наведено, і таких не здобуто в ході розгляду заяви.
Слід зазначити, що виключно доводи заявника, за відсутності відповідних доказів щодо упередженості судді, в розумінні положень ст.ст. 36, 37 ЦПК України не можуть бути покладені в основу рішення про задоволення заявленого відводу.
Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що презумпція особистої неупередженості судді діє до тих пір, поки не доведено інше.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 10 постанови «Про незалежність судової влади» за № 8 від 13.06.2007, процесуальні дії судді, законність і обґрунтованість рішень суду можуть бути предметом розгляду лише в апеляційному та касаційному порядку, визначеному процесуальним законом, відповідно, незгода сторони з винесеним суддею судовим рішенням, а так само прийняття суддею процесуальних рішень, розгляд суддею клопотань сторін по справі, не може бути підставою для відводу судді, а має наслідком право сторони на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Також, у висновку № 3 Консультативної ради європейських суддів щодо принципів та правил, які регулюють професійну поведінку суддів, зокрема, питання етики, несумісної поведінки та безсторонності, зазначено, що за загальним принципом судді повинні персонально бути повністю звільненими від відповідальності стосовно претензій, що пред`являються їм у зв`язку з добросовісним здійсненням ними своїх функцій. Судові помилки щодо юрисдикції чи процедури судового розгляду і визначенні чи застосуванні закону, здійсненні оцінки свідчень повинні вирішуватися за допомогою апеляції.
Крім того, суд також звертає увагу, що відповідно до ч.4 ст. 36 ЦПК України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
З огляду на викладене, мотиви для відводу судді Юзькової О.Л. від розгляду вказаної цивільної справи, які зазначені представником позивача, є безпідставними
Таким чином, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд приходить до висновку, що оскільки передбачені ст.ст.36, 37 ЦПК України підстави для відводу судді відсутні, тому в задоволенні заяви про відвід слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33,40,260,353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Солдатенка С.М. про відвід судді Юзькової О.Л. в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів - відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.О. Матвєєва
29 листопада 2024 року
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123392359 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Матвєєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні