ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
"26" листопада 2024 р. Справа № 902/480/24
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Павлюк І.Ю.
судді Грязнов В.В.
судді Розізнана І.В.
за апеляційними скаргами Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" та Акціонерного товариства "Оператор Газорозподільної системи "Вінницягаз" на ухвалу Господарського суду Вінницької області від 23.09.2024
за скаргою Акціонерного товариства "Оператор Газорозподільної системи "Вінницягаз" №21001-Ск-1751-0924 від 12.09.2024 (вх канц. № 01-39/10/24 від 13.09.2024) на неправомірні дії приватного виконавця та скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" №б/н від 13.09.2024 (вх канц. № 01-39/11/24 від 13.09.2024) на постанову приватного виконавця про зупинення вчинення виконавчих дій
у справі 902/480/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"
до: Акціонерного товариства "Оператор Газорозподільної системи "Вінницягаз"
про стягнення 683 572 666,31 грн
ВСТАНОВИВ:
Ухвалами Північно-західного апеляційного господарського суду від 28.10.2024 відкриті апеляційні провадження, а розгляд апеляційних скарг призначений на 26.11.2024 об 10:30 год.
В судовому засіданні в режимі відеоконференції представник ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" та приватний виконавець заявили клопотання про відкладення розгляду справи.
В судовому засіданні представник АТ "Оператор Газорозподільної системи "Вінницягаз" щодо клопотань про відкладення розгляду справи поклалася на розсуд суду.
За результатами судового засідання колегія суддів зазначає, що відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ як джерело права Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини.
Конвенція на відміну від національного законодавства України не запроваджує чітких строків розгляду справи, проте посилання на строк містить стаття 6 Конвенції, яка постулює дефініцію розумного строку розгляду справи.
У відповідності до практики Європейського суду з прав людини питання про те, чи є розумним строк розгляду справи, повинно оцінюватись в контексті конкретних обставин справи і з урахуванням критеріїв, встановлених практикою Суду, зокрема, складність справи, дій заявника й учасників справи, а також важливості можливого результату судового процесу для заявника (рішення ЄСПЛ у справі "Кудла проти Польщі" ("Kudla v. Poland").
Відповідно до п. 99 рішення Європейського суду з прав людини "Кениг проти Федеративної Республіки Німеччина" розумний строк розгляду в сенсі пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод оцінюється з огляду на обставини справи. Вивчаючи розумність строків процесу, саме визначення розумних строків має здійснюватись під час розгляду кожної конкретної справи.
Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
За результатами судового засіданні, з метою дотримання принципів рівності та змагальності учасників спору та з метою забезпечення всебічного, повного та об`єктивного дослідження фактичних обставин справи, з урахуванням приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Крім того, у судовому засіданні представники сторін та приватний виконавець заявили усні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне задоволити усні заяви представників сторін та приватного виконавця про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
Керуючись ст.ст. 197, 216, 234, 235, 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Розгляд справи відкласти на "14" січня 2025 р. об 10:30 год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33601, м. Рівне, вул. Яворницького, 59, у залі судових засідань №3.
2. Забезпечити представникам сторін та приватному виконавцю участь в судовому засіданні у справі №902/480/24 в режимі відеоконференції.
3. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://vkz.court.gov.ua/).
4. Попередити представників сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Головуючий суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Грязнов В.В.
Суддя Розізнана І.В.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123392697 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Павлюк І.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні