Справа № 314/1540/19
Провадження № 2/314/10/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2024 м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Мануйлової Н.Ю.,
секретар судового засідання Рясна А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи №314/1540/19 за позовом ОСОБА_1 до Вільнянського відділу державної виконавчої служби у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про визнання незаконною бездіяльності та відшкодування майнової і морально шкоди,
за участю представника відповідача
(в режимі відеоконференції) Кріль Ю.,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вільнянського районного суду Запорізької області перебуває цивільна справа №314/1540/19 за позовом ОСОБА_1 до Вільнянського відділу державної виконавчої служби у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про визнання незаконною бездіяльності та відшкодування майнової і морально шкоди.
У судові засідання 04.11.2024, 27.11.2024 позивачка не з`явилася, про дату, час і місце розгляду справи повідомлена належним чином. Ухвалою 04.11.2024 заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі залишено без розгляду на підставі ч.3 ст. 44 України, оскільки ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 30.01.2024 вже розглянуто клопотання позивачки та відмовлено у зупиненні провадження у справі.
27.11.2024 позивачка надіслала до суду клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки вона перебуває поза межами України через ведення активних бойових дій біля міста Запоріжжя та не має можливості особисто ознайомитися з матеріалами справи з метою належної підготовки до судових засідань.
Згідно з ч. 2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; 5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Таким чином, причина відкладення розгляду справи з підстав того, що позивачка не має можливості особисто ознайомитися з матеріалами справи, не передбачена ч. 2 ст.223 ЦПК України.
Варто також зауважити, що розгляд справи триває з квітня 2019 року, постійне відкладення розгляду справи не відповідає принципу розумності строків розгляду справи судом.
Позивачка не подавала до суду заяви про розгляд справи без її участі.
Відповідно до ч.ч.1, 4ст. 10 ЦПК Українисуд застосовує принцип верховенства права,Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.
Суд звертає увагу, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що положення п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Європейський суд з прав людини дотримується позиції, що проявляти ініціативу щодо своєчасного розгляду справи повинен саме позивач.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Також суд звертає увагу на те, що інформація щодо судових справ може бути отримана на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://vl.zp.court.gov.ua.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився у підготовче засідання чи в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до Вільнянського відділу державної виконавчої служби у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про визнання незаконною бездіяльності та відшкодування майнової і морально шкоди підлягає залишенню без розгляду у зв`язку із повторною неявкою позивачки, яка була належним чином повідомлена про розгляд справи.
Залишаючи позов без розгляду, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що це відповідно до вимог ч.2 ст.257 ЦПК України не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою після усунення обставин, які обумовили залишення її без розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 3 ч.1 ст. 257, ст.353 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вільнянського відділу державної виконавчої служби у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області про визнання незаконною бездіяльності та відшкодування майнової і морально шкоди залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, але може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Н.Ю. Мануйлова
27.11.2024
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123397593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні