Ухвала
від 29.11.2024 по справі 505/4458/24
КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cправа №505/4458/24

Провадження №1-кс/505/1675/2024

УХВАЛА

Іменем України

29.11.2024 м. Подільськ

Слідчий суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Подільськ клопотання слідчого СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ :

СВ Подільським РУП ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024162510000034 від 11.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Слідчий СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області, за погодженням із прокурором Подільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді із клопотанням, у якому просить надати дозвіл: начальнику СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , заступнику начальника СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , слідчим СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення належним чином завірених копій у друкованому або електронному вигляді інформації про дзвінки абонентських номерів: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 в період часу з 00:00 годин 01.01.2024 по 00:00 годин 27.11.2024, а саме:

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок, типи з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, переадресація), дата, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ІМSI номери сім-картки, ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), кінцеве розташування об`єкту (роздруківку об`єкту типу ТА) та кінцеве розташування абонентів, з якими зв`язувався об`єкт (роздруківку об`єкту типу ТВ), з`єднання нульової тривалості, за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента та забезпечити тимчасовий доступ та можливість їх вилучення.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, в ході досудового розслідування встановлено, що на території Одеської області діє група осіб, яка організовує та в подальшому сприяє незаконному переправленню осіб призовного віку через державний кордон України шляхом виготовлення та оформлення документів, які дають право уникнути мобілізації та в подальшому виїхати за межі території держави Україна.

Також встановлено номери мобільних телефонів, які фігуранти використовують в своїй діяльності, для контактування, погодження планів спільних дій, пересування, дачі вказівок та звітування про їх виконання користуючись мобільним зв`язком оператора « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з номерами НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та прив`язаних до них соціальними мережами типу «Telegram», «WhatsApp», «Facebook»,через СМСповідомлення,та дзвінкив данихмережах,що всвою чергудає можливістьвідслідкувати їхмаршрут пересуваннята знаходження намомент готуваннята вичиненнякримінального провпоршення.

Таким чином, з метою встановлення обставин, які мають важливе значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, перевірки та уточнення показів свідків, на предмет їх фактичного місця знаходження в період спілкування з фігурантами провадження та іншими особами виникла необхідність у тимчасовому доступі до інформації про абонентські номери оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок, типи з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація), дата, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентаА) (абонентський, серійний, ІМSI номери сім-картки, ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонентБ), кінцеве розташування об`єкту (роздруківку об`єкту типу ТА) та кінцеве розташування абонентів, з якими зв`язувався об`єкт (роздруківку об`єкту типу ТВ), з`єднання нульової тривалості, за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента, оскільки дана інформація має суттєве значення для кримінального провадження та може бути використана, як доказ, під час встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Вказана інформація зберігається у ліцензійного оператора телекомунікаційної мережі, який надає послуги рухомого (мобільного) телефонного зв`язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на всій території України - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів іншим способом довести не можливо з урахуванням відсутності інших можливостей отримання відомостей, які в них містяться.

Вказані документи, до яких планується тимчасовий доступ необхідно вилучити з метою їх використання в якості процесуального джерела доказів фактів та обставин, які встановлюються.

З урахуванням того, що вказані документи як самі по собі так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання, та їх не вилучення може привести до знищення, у зв`язку із закінченням строку зберігання, просить клопотання задовольнити.

Позиція учасників розгляду клопотання.

У судове засідання слідчий не з`явився, однак від нього до суду надійшла заява про розгляд клопотання за його відсутності, також зазначив, що клопотання підтримує та просить його задовольнити.

У судове засідання інші учасники розгляду клопотання не з`явились, що не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до частини 4статті 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Висновки слідчого судді за результатами розгляду клопотання.

Слідчим відділенням Подільського РУП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження №№42024162510000034 від 11.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація належить до охоронюваної законом таємниці, але без отримання доступу до вказаної інформації неможливо встановити відомості, які можуть мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.

У відповідності до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ст. 39 ЗУ «Про телекомунікації» оператори телекомунікацій зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента в порядку, встановленому законом. Іншими способами отримати вищевказану інформацію не представляється можливим.

Слід також врахувати, що відповідно до статті 86 КПК України докази визнаються допустимими, якщо вони отриманні у порядку, встановленому КПК України, в противному випадку недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

В Ухвалі ВССУ від 12.11.2015, в справі № 5-2095км15 зазначено, що відповідно до положення статті 87 КПК України недопустимими є докази, отриманні внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушенням прав та свобод людини. Суд зобов`язаний визнати істотним порушенням прав людини та основоположних свобод, зокрема, здійснення процесуальних дій, які потребують попереднього дозволу суду, без такого дозволу або з порушенням його суттєвих умов.

У рішенні від 30 червня 2008 року по справі «Гефтен проти Німеччини» (скарга № 22978/05) Європейський суд з прав людини вперше застосував вироблену Верховним Судом США доктрину «плодів отруєного дерева», відповідно до якої, якщо джерело доказів є неналежним, то всі докази, отриманні з його допомогою, будуть такими ж.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Із врахуванням того, що інформація, до якої просить надати слідчий, може перебувати у вищевказаної особи, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42024162510000034 задовольнити.

Надати дозвіл начальнику СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , заступнику начальника СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , слідчим СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення належним чином завірених копій у друкованому або електронному вигляді інформації про дзвінки абонентських номерів: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 НОМЕР_4 в період часу з 00:00 годин 01.01.2024 по 00:00 годин 27.11.2024, а саме:

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок, типи з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, переадресація), дата, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ІМSI номери сім-картки, ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), кінцеве розташування об`єкту (роздруківку об`єкту типу ТА) та кінцеве розташування абонентів, з якими зв`язувався об`єкт (роздруківку об`єкту типу ТВ), з`єднання нульової тривалості, за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента та забезпечити тимчасовий доступ та можливість їх вилучення.

Надати можливість вилучити вищевказану інформацію, скопіювавши її на електронний носій.

Строк дії ухвали встановити протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя

Котовського міськрайонного суду

Одеської області ОСОБА_15

СудКотовський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123399644
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —505/4458/24

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

Ухвала від 29.11.2024

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні