Ухвала
від 29.11.2024 по справі 127/38538/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/38538/24

Провадження № 2/127/5671/24

У Х В А Л А

29 листопада 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до структурної одиниці «Гайсинські електричні мережі» Акціонерного товариства «Вінницяобленерго» про зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до структурної одиниці «Гайсинські електричні мережі» АТ «Вінницяобленерго» про зобов`язання вчинити дії.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Однак дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України з таких підстав.

У позовній заяві вказано, що 04.10.2024 за вх. №СО-52/9376 СО Гайсинські електричні мережі АТ Вінницяобленерго зареєстровано заяву ОСОБА_1 щодо укладення договору про надання послуг з розподілу (передачі) електроенергії по об`єкту база відпочинку за адресою: АДРЕСА_1 . До заяви ОСОБА_1 додано перелік документів, про який йому наголошено відповідальним працівником СО Гайсинські електричні мережі.

Проте, до позовної заяви не додано копію поданої 04.10.2024 ОСОБА_1 до СО Гайсинські електричні мережі АТ Вінницяобленерго і зареєстрованої за вх. №СО-52/9376 від 04.10.2024.

Крім того, позивачем недостатньо обгрунтовано з посиланням на відповідні докази підстави пред`явлення даного позову фізичною особою ОСОБА_1 до суду загальної юрисдикції першої інстанції Вінницького міського суду Вінницької області, оскільки з доданих до позовної заяви доказів вбачається, що база відпочинку за адресою: АДРЕСА_1 є об`єктом господарської діяльності, а тому відповідний договір з відповідачем має бути укладений суб`єктом господарювання - фізичною особою-підприємцем чи юридичною особою.

Суд вважає необхідним роз`яснити позивачу, що Господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах. Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно ст. 19 ЦПК України суди загальної юрисдикції розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Враховуючи наведене, позивачу ОСОБА_1 слід вказати про правовідносини (цивільні чи господарські), які виникли між ним і відповідачем, із наведенням відповідного обгрунтування.

Крім того, позивачем до матеріалів позовної заяви додані копії документів неналежної якості, зокрема, договір купівлі-продажу майна, перелік майна, акт приймання-передачі майна, оскільки їх неможливо прочитати, що позбавляє суд можливості встановити їх зміст, суть та умови.

Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до структурної одиниці «Гайсинські електричні мережі» Акціонерного товариства «Вінницяобленерго» про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що повідомити позивача.

В разі невиконання вказаних недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123400891
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —127/38538/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні