Єд. унік. № 243/7818/24
Провадження № 2-о/243/139/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 м. Слов`янськ
Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Воронков Д.В.,
за участі секретаря Каліберди А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Кравченко Олег Миколайович, заінтересовані особи ОСОБА_2 , Краматорський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Краматорському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерство оборони України про встановлення батьківства,
В С Т А Н О В И В :
У вересні 2024 до суду надійшла вказана заява, в якій заявниця на обґрунтування вимог посилається на те, що вона з 2008 знаходилася у близьких відносинах з ОСОБА_3 , від сумісного життя з яким має двох дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_4 . При реєстрації народження дітей запис про батька був зроблений зі слів матері, оскільки офіційний шлюб між заявницею та ОСОБА_3 укладений не був. ОСОБА_3 був призваний на військову службу за мобілізацією та 27.07.2024 загинув під час виконання бойового завдання. Просить визнати померлого ОСОБА_3 батьком дітей та внести відповідні зміни до актових записів про їх народження.
До судового засідання сторони не з`явились.
05.11.2024 від представника Міністерство оборони України надійшла заява, в якій останній зазначив, що заперечує проти задоволення вказаної заяви, оскільки, встановлення даного факту потрібне для отримання відповідних виплат та надання дітям статусу членів сім`ї загиблого військовослужбовця згідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також виплати одноразової грошової допомоги. Від встановлення юридичного факту залежить підтвердження за заявницею певного соціально-правового статусу. Отже, за предметом та можливими правовими наслідками цей спір існує у сфері публічно правових відносин, а тому, вбачається наявність спору про право. У зв`язку з викладеним просить залишити вказану заяву без розгляду.
Вивчивши матеріали заяви, клопотання заінтересованої особи, прихожу до висновку, що заяву слід залишити без розгляду з огляду на наступне.
Згідностатті 293 ЦПК України окремепровадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Справи про встановлення юридичних фактів можуть бути предметом розгляду суду в порядку окремого провадження за таких умов: факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичний характер, тобто відповідно до закону викликати юридичні наслідки: виникнення, зміну або припинення особистих чи майнових прав громадян або організацій. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету, для якої необхідне його встановлення.
Таким чином, визначальною обставиною при розгляді заяви про встановлення певних фактів в порядку окремого провадження є те, що встановлення такого факту не пов`язане з наступним вирішенням спору про право.
Спір про право характеризує такий стан правовідносин, коли між сторонами існують певні розбіжності з приводу наявності, змісту та обсягу прав та обов`язків, здійснення яких є неможливим без судового втручання. Спір про право є особливим видом правовідносин, який виникає внаслідок відсутності згоди між сторонами регулятивних або охоронних правовідносин щодо взаємних прав та обов`язків.
Таким чином, під час судового розгляду встановлено наявність спору про право, який вирішується в порядку позовного провадження, оскільки розгляд справи у судовому засіданні без застосування положень змагальності сторін істотно порушить права заінтересованої особи.
На підставі зазначеного, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Суд вважає необхідним роз`яснити заявниці, що згідно ч.6 ст.294 ЦПК України,вона має право подати позов на загальних підставах.
Керуючись ст.ст.257, 260, 261, 293, 294ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Кравченко Олег Миколайович, заінтересовані особи ОСОБА_2 , Краматорський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Краматорському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерство оборони України про встановлення батьківства, - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлений 29.11.2024.
Суддя Д.В.Воронков
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123416135 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Воронков Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні