Номер провадження: 22-ц/813/7756/24
Справа № 522/17975/23
Головуючий у першій інстанції Свячена Ю. Б.
Доповідач Назарова М. В.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
25.11.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Назарової М.В. (суддя доповідач), Коновалової В.А.,Кострицького В.В.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційноюскаргою ОСОБА_1
на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 07 жовтня 2024 року
у цивільній справі за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «БІІР Проперті» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором позики і договором поруки,
в с т а н о в и в:
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 07 жовтня 2024 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «БІІР Проперті» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором позики і договором поруки задоволено частково.
Відповідно до частини першої статті 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
ОСОБА_1 , особа, яка не брала участі у справі, але вважає, що судове рішення порушає її права, 03 листопада 2024 року через підсистему Електронний Суд звернулась до суду з апеляційною скаргою.
Ухвалою Одеського апеляційного суду від08 листопада 2024 року апеляційна скарга залишена без руху на підставі ч. 2 ст. 357 та ст. 185 ЦПК України та надано строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору та надання Одеському апеляційному суду документу, що підтверджує сплату судового збору та надання доказів надсилання листом з описом вкладення іншиму часникам справи, зокрема відповідачці ОСОБА_3 копій апеляційної скарги з додатками.
На виконання зазначено ухвали від ОСОБА_1 , надійшла заява про усунення недоліків з клопотанням про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування заявленого клопотання ОСОБА_1 , зазначає, що вона є внутрішньо переміщеною особою з м. Луганськ з 2014 року, є матір`ю двох неповнолітніх дітей 2015 та 2017 роках народження, наразі не отримує зарплати, не має стабільних джерел доходу, з минулого року також не має доходів від підприємницької діяльності. Чоловік ОСОБА_1 , який є відповідачем у цій справі, не отримав заробітну плату від позивача, його роботодавця, оскільки аліменти на утримання неповнолітніх дітей також не сплачуваються.
На підтвердження вказаних обставин скаржником надані копії: свідоцтва про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтва про народження ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , довідки з АТ КБ «Приватбанк» та АТ «Райфайзен Банк Аваль», Реєстр, сформований Пенсійним фондом України, застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, індивідуальні відомості про застраховану особу (Форма ОК-5), за звітні періоди з 1998-2022 роки,відомості про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загально обов`язкового державного соціального страхування (форма ОК-7).
Інші докази майнового стану скаржника відсутні.
Розглянувши клопотання, суд вважає його таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою та третьою статті 136 ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходупозивача - фізичної особиза попередній календарний рік; або 2)позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Із системного аналізуст. 136 ЦПК Українитаст. 8 Закону України «Про судовий збір»вбачається, що єдиною підставою для звільнення від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, і особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зіст. 12 ЦПК Україниповинна навести доводи і подати докази на підтвердження того,що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Аналіз клопотання про відстрочення сплати судового збору свідчить, що вказані доводи не можуть вважатись достатньою підставою для застосування положень статті 8 Закону України «Про судовий збір», оскільки клопотання не містить достатніх доказів, які підтверджують майновий стан ОСОБА_1 , тому заявнику потрібно надати додаткові докази на підтвердження вказаної обставини. Такими документами, наприклад, можуть бути довідки про доходи (зокрема і фіскальних органів), про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, наявність рухомого чи нерухомого майна, тощо. Тому клопотання задоволенню не підлягає.
Крім того, подані заявником відомості про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (форма ОК-5, ОК-7) містить інформацію про її доходи лише до 2022 року включно. Відомостей про доходи заявника за 2023 рік, тобто за попередній рік, як того вимагає пункт 1 частини першоїстатті 8 Закону України «Про судовий збір», у зазначених довідках немає.
Враховуючи викладені обставини, апеляційний суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги та продовжити скаржнику строк на усунення недоліків апеляційної скарги.
За таких обставин, особі, яка подала апеляційну скаргу, необхідно сплатити судовий збір, визначений в ухвалі Одеського апеляційного суду від08 листопада 2024 року у розмірі 22450,23 грн.
Судовий збір за подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду має бути перераховано за наступними банківськими реквізитами або сплачено онлайн на офіційному веб-порталі Судова влада України: http://court.gov.ua/sud4813/gromadyanam/tax/:
Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Хаджибейськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунокотримувача: UA428999980313161206080015757
Кодкласифікаціїдоходів бюджету: 22030101
Порядок сплати судового збору визначеностаттею 6 Закону України «Про судовий збір».
Відповідні документи, які підтверджують сплату вказаних коштів, мають бути надані в оригіналі до Одеського апеляційного суду.
Відповідно до частини другоїстатті 127 ЦПК Українивстановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Отже, ОСОБА_1 , необхідно усунути недоліки апеляційної скарги щодо сплати судового збору, які зазначені в ухвалі Одеського апеляційного суду від 08 листопада 2024 року, при цьому суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст.127,136 ЦПК України,Законом України «Про судовийзбір», апеляційний суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
Продовжити ОСОБА_1 строк на усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Одеського апеляційного суду від 08 листопада 2024 року, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М.В. Назарова
В.А. Коновалова
В.В. Кострицький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123417502 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Назарова М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні