Центральний районний суд м. Миколаєва
54607, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
н\п 1-кс/490/4604/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Окружної прокуратури м. Миколаєва ОСОБА_3 про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з клопотанням про накладення арешту на банківський рахунок ТОВ «ЕВП «Авалон ЛТД» (ЄДРПОУ 38075250) відкритий у АТ «ПОЛТАВА БАНК» (МФО 320478), рахунок IBAN НОМЕР_1 , із забороною проведення будь-яких видаткових операцій за вказаним рахунком, а також накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на вказаному банківському рахунку.
В обґрунтування клопотання вказав, що в провадженні СВ ВП №1 МРУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження №12024152020001548 від 29.11.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Також вказав, що накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку необхідно з метою запобігання їх подальшого відчуження.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
В провадженні СВ ВП №1 МРУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження №12024152020001548 від 29.11.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 29.11.2024 до ВП №1 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області надійшла заява ОСОБА_4 щодо вчинення відносно нього шахрайських дій в період дії воєнного стану збоку ТОВ «ЛНЗ ГРУП», які виразились у заволодінні зерновими культурами останнього, в результаті чого спричинено матеріальний збиток на суму 22 935 000 млн. грн.
В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Авалон ЛТД» за адресою: Фастівський район, с. Великополовецьке, має угіддя розміром 1862 га., на якому вирощується сільськогосподарська продукція типу соя, рапс, пшениця.
На початку осені 2024 на вказаних угіддях було зібрано урожай сої, у кількості 1390 тон., які відповідно до договору зберігання зернових культур та акту прийому передачі 12.11.2024 було передано на відповідне зберігання із відповідними умовами на ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР», з яким ТОВ «Авалон ЛТД» було підписано відповідний договір про зберігання вказаної продукції, а також було пройдено акредитацію виробника.
В середині листопада 2024 року ТОВ «ЛНЗ ГРУП» запропонували ТОВ «Авалон ЛТД» придбати у них продукцію, а саме урожай сої, у кількості 1390 тон, яка зберігається ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР». ТОВ «Авалон ЛТД» влаштувала ціна, запропонована покупцем, а саме 22 935 000 млн. грн., тому представники кожного з підприємств розпочали процедуру переоформлення права власності на продукцію - урожай сої, у кількості 1390 тон, яка зберігається ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР», на ТОВ «ЛНЗ ГРУП».
Відповідно до процедури, ТОВ «Авалон ЛТД» надсилає лист ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР», де просить переоформити урожай сої, у кількості 1390 тон на підприємство ТОВ «ЛНЗ ГРУП» та надає довіреність на ім`я ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР» для переоформлення даної продукції. У свою чергу ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР» виписує складську квитанцію на переоформлення вказаної продукції ТОВ «ЛНЗ ГРУП», та у подальшому складається тристоронній акт, після підпису усіх сторін вказаного договору, який повинен відбуватися по процедурі та закону в один і той же день, власником майна стає ТОВ «ЛНЗ ГРУП».
Так, після того, як відбулася вся процедура, 14.11.2024 ТОВ «Авалон ЛТД» відправили рахунок на оплату та видаткові документи, за допомогою електронної пошти, на пошту ТОВ «ЛНЗ ГРУП», то по умовам договору протягом 5 днів останні повинні були здійснити оплату у сумі не менше 22 935 000 млн. грн. на розрахунковий рахунок ТОВ «Авалон ЛТД», (номер рахунку IBAN НОМЕР_2 ) який відкритий у банку ПАТ «банк Восток».
Однак, відповідно до умов договору, протягом 5 днів оплата збоку ТОВ «ЛНЗ ГРУП» на рахунок ТОВ «Авалон ЛТД» не пройшла, а представники підприємства ОСОБА_5 та ОСОБА_6 перестали виходити на зв`язок.
В ході з`ясування обставин було встановлено, що ТОВ «ЛНЗ ГРУП здійснило оплату на рахунок ТОВ «Авалон ЛТД», у розмірі 86%, однак не на зазначений рахунок, а на інший - на рахунок ТОВ «Авалон ЛТД» відкритий у АТ «ПОЛТАВА БАНК», рахунок IBAN НОМЕР_1 (МФО 320478). Однак, зазначаю, що ТОВ «Авалон ЛТД» ніколи не мало рахунку та не співпрацювало з АТ «ПОЛТАВА БАНК».
В ході досудового розслідування ТОВ «Авалон ЛТД» дізналося, що невстановлені особі, в електронному кабінеті ТОВ «Авалон ЛТД» 08.11.2024 без відома директора, керуючого та інших співробітників ТОВ «Авалон ЛТД» відкрили рахунок, та у подальшому відкрили рахунок у АТ «ПОЛТАВА БАНК», рахунок IBAN НОМЕР_1 (МФО 320478), який було відкрито за допомогою підробного паспорту директора, підробного ЄЦП ключа в самому у АТ «ПОЛТАВА БАНК».
У зв`язку з викладеним, невстановлена група осіб, використовуючи підробні документи шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами ТОВ «Авалон ЛТД», в результаті чого у подальшому, ТОВ «ЛНЗ ГРУП» бажає забрати вищевказану сількогосподарську продукцію із елеватора ТОВ «ОЛАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР». В зв`язку з викладеним, ТОВ «Авалон ЛТД», спричинено матеріальний збиток у сумі 22 935 000 млн. грн., та на даний час ТОВ «ЛНЗ ГРУП» намагається вивезти урожай сої, у кількості 1390 тон на підприємство ТОВ «ЛНЗ ГРУП», мотивуючи це тим, що останні здійснили проплату за товар.
Як пояснив прокурор у судовому засіданні, вказані грошові кошти знаходяться на рахунку IBAN НОМЕР_1 (МФО НОМЕР_3 ), який було відкрито за допомогою підробного паспорту директора, підробного ЄЦП ключа в АТ «ПОЛТАВА БАНК».
З урахуванням того, що вказане майно має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, тобто є речовими доказами у кримінальному провадженні, з метою забезпечення його збереження, вважаю необхідним клопотання прокурора задовольнити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на банківський рахунок ТОВ «ЕВП «Авалон ЛТД» (ЄДРПОУ 38075250) відкритий у АТ «ПОЛТАВА БАНК» (МФО 320478), рахунок IBAN НОМЕР_1 , із забороною проведення будь-яких видаткових операцій за вказаним рахунком, а також накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на вказаному банківському рахунку.
Зобов`язати службових осіб та/або працівників банківської установи негайно, після оголошення ухвали слідчого судді надати працівнику правоохоронного органу довідку про виконання зазначеної ухвали із зазначенням коштів на вищевказаних рахунках при накладенні арешту.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_7
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123423419 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні