Справа № 277/1569/24
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"02" грудня 2024 р. смт Ємільчине
Суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області Т.Г. Корсун, розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Барашівська сільська рада, про встановлення факту смерті,
В С Т А Н О В И В:
До Ємільчинського районного суду Житомирської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Барашівська сільська рада, про встановлення факту смерті.
Ознайомившись з матеріалами заяви, суддя приходить до висновку про залишення заяви без руху, оскільки вона подана з порушенням наступних вимог.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до частини четвертої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Пунктом 8 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Відповідно до статті 318 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Встановлення факту смерті особи в певний час провадиться тільки у разі неможливості органом реєстрації актів цивільного стану зареєструвати факт смерті з підстав, що відсутні документи, які свідчать про смерть особи.
Отже, зверненню до суду з заявою про встановлення факту смерті у певний час, має передувати звернення заявника до органу реєстрації актів цивільного стану з заявою про реєстрацію смерті особи. Лише після одержання відмови органу реєстрації актів цивільного стану у реєстрації події смерті, заявник має право звернутися до суду з заявою про встановлення факту смерті особи в певний час.
Як роз`яснено в пункті 13 Постанови пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», заяви про встановлення факту смерті особи в певний час приймаються до провадження суду і розглядаються за умови подання заявниками документів про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті.
Приймаючи до уваги те, що заявник зверталася до Ємільчинського відділу ДРАЦС у Звягельському районі Житомирської області ЦМУ МЮ (м. Київ) про реєстрацію смерті її чоловіка ОСОБА_2 , та отримала відмову у проведенні державної реєстрації смерті, тому рішення у справі може стосуватися прав чи інтересів Ємільчинського відділу ДРАЦС у Звягельському районі Житомирської області ЦМУ МЮ (м. Київ).
Проте, заявник ОСОБА_1 не зазначила Ємільчинський відділ ДРАЦС у Звягельському районі Житомирської області ЦМУ МЮ (м. Київ) в якості заінтересованої особи у поданій заяві про встановлення факту смерті.
Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Барашівська сільська рада, про встановлення факту смерті - залишити без руху, надавши заявникові десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
С Суддя Т. Г. Корсун
Суд | Ємільчинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123427379 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту смерті, з них: |
Цивільне
Ємільчинський районний суд Житомирської області
Корсун Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні