Справа № 526/565/24
Провадження № 6/526/35/2024
У Х В А Л А
іменем України
28 листопада 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Киричка С.А.,
за участі секретаря Широколави О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ТОВ «Нові Мости» про поворот виконання рішення,
в с т а н о в и в:
ТОВ «Нові Мости» звернулось до суду з заявою про поворот виконання рішення суду та просить суд постановити ухвалу, якою зобов`язати ОСОБА_1 повернути ТОВ «Нові Мости» в порядку повороту виконання рішення суду грошові кошти в розмірі 17552,35 грн.
В судове засідання представник ТОВ «Нові Мости» не з`явився, але надав заяву про розгляд справи без участі їх представника.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце розгляду заяви повідомлялася належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, перевіривши докази, суд дійшов до наступного висновку.
Рішенням Гадяцького районного суду Полтавської області від 11.06.2024 року позов ОСОБА_1 до ТОВ «Нові Мости» про стягнення коштів (орендної плати з індексацією, пені) задоволено повністю.
Постановою Полтавського апеляційного суду від 24.10.2024 року рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 11.06.2024 року скасовано та ухвалено нове рішення та вирішено:
стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Нові Мости» на користь ОСОБА_1 заборгованість по орендній платі за користування земельними ділянками з кадастровими номерами 5320484100:00:013:0007 та 5320484100:00:013:0071, з урахуванням індексації та пені, за 2023 рік в розмірі 10989,86 грн;
стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Нові Мости» на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1795,80 грн;
в іншій частині вимог відмовити.
Проте, до розгляду справи судом апеляційної інстанції, позивач звернулися до приватного виконавця Райди О.С., яким у порядку примусового виконання відповідача було стягнуто 34560,81 грн., з яких 30338,01 грн загальна заборгованість за рішення суду та 4222,80 грн витрати приватного виконавця. Тобто, на даний час з відповідача стягнуто на 17552,35 грн.
Відповідно до ст.444 Цивільного процесуального кодексу України,суд апеляційної чи касаційної інстанції, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його не чинним), він: закриває провадження у справі; залишає позов без розгляду; відмовляє в позові повністю; задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі. Якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, суд, ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання, якщо під час нового розгляду справи він: закриває провадження у справі; залишає позов без розгляду; відмовляє в позові повністю; або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі. Суд вирішує питання про поворот виконання, якщо за результатами перегляду судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами він: закриває провадження у справі; залишає позов без розгляду; відмовляє в позові повністю; задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі. Якщо скасовано рішення третейського суду, боржникові повертається все те, що з нього стягнуто на користь стягувача за вказаним рішенням. Питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони. До заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, списано установою банку або майно вилучено державним або приватним виконавцем. За подання заяви про поворот виконання судовий збір не сплачується. При вирішенні питання про поворот виконання судового рішення суд може вжити заходів щодо забезпечення позову. Якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частин першої - третьої цієї статті, заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Заява про поворот виконання може бути подана протягом одного року з дня ухвалення відповідного рішення суду апеляційної чи касаційної інстанції або з дня ухвалення рішення при новому розгляді справи.
Поворот виконання рішення представляє собою повернення стягувачем боржнику всього, що ним було отримано за скасованим згодом рішенням з метою відшкодування боржнику збитків, завданих виконанням рішення. Отже, поворот виконання є процесуальною формою поновлення судом порушених прав боржника, що забезпечує можливість зворотного стягнення зі стягувача всього безпідставно отриманого ним за скасованим рішенням. З іншого боку, поворот виконання рішення є самостійним засобом захисту прав сторін, який повинен здійснюватись шляхом подання заяви про поворот виконання.
Настання повороту виконання можливе у разі:
- одержання позивачем (стягувачем) майна або грошових сум у порядку виконання рішення суду;
- скасування такого рішення і закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду, або відмова у задоволенні позову чи заміна рішення шляхом задоволення позову в меншому розмірі, або скасування рішення з поверненням справи на новий розгляд, при якому позовні вимоги у меншому розмірі чи має місце відмову у їх задоволенні.
В порядку повороту виконання відповідачеві повертається все стягнуте з нього за скасованим рішенням (гроші, певні речі) у повному обсязі. Поворот виконання допустимий лише у обсязі безпідставно отриманого за скасованим рішенням.
Аналізуючи норми процесуального права щодо повороту виконання рішення суду, слід виходити, що таке може бути застосовано належним судом якщо буде встановлено, що рішення суду було виконано до його скасування.
Отже, за умови якщо питання про поворот виконання рішення суду не вирішувалось судом при новому розгляді справи або судом апеляційної чи касаційної інстанції, чинне законодавство встановлює єдину можливість вирішення цього питання судом першої інстанції (чи іншим судом, в якому перебуває справа) стосовно рішення, яким з відповідача стягнуто певне майно.
Як визначено у ст. 446 Цивільного процесуального кодексу України, процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом. Процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
Відповідно до ст.6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно із ст.2 Цивільного процесуального кодексу України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Поворот виконання рішення суду - є самостійним способом захисту прав і певною процесуальною формою поновлення судом порушених прав зацікавлених осіб у разі, коли судове рішення виконане, але згодом скасовано з відмовою у задоволенні позову.
При вирішенні даної справи суд виходить з того, що поворот виконання рішення - форма захисту прав боржника. Воно можливе лише після набрання судового рішення законної сили. Інститут повороту виконання рішення був запроваджений законодавцем для усунення наслідків, які можуть виникнути внаслідок повного чи часткового виконання у подальшому скасованого чи зміненого рішення. Поворот виконання - це спосіб захисту прав боржника, який полягає у поверненні йому стягувачем усього одержаного за скасованим рішенням.
Отже, стягненню з ОСОБА_1 підлягає сума в розмірі 17552,35 грн.
З огляду на вищевикладене, зважаючи на те, що рішення суду, яке стало підставою для перерахування на користь ОСОБА_1 , скасовано, суд вважає заяву ТОВ «Нові Мости» про поворот виконання рішення суду по цивільній справі № 526/565/24 такою, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись353,354,444 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Заяву ТОВ «Нові Мости`поворот виконання рішення задовольнити.
Допустити поворот виконання рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 11.06.2024 року у справі № 526/565/24.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 )на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Нові Мости» (код ЄДРПОУ 30280728, с. Лисівка, вул. Дружби,5)в порядку повороту виконання рішення суду грошові кошти в сумі 17552,35 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: С. А. Киричок
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123440486 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні