ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 листопада 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/2570/24 Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Канигіної Т.С., перевіривши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" про виправлення помилки у судовому рішенні та у виконавчому документі, виданому у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" до Полтавської митниці про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29.05.2024 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" (проїзд Галузевий, буд. 70, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 43779691) до Полтавської митниці Державної митної служби України (вул. Анатолія Кукоби, буд. 28, м. Полтава, Полтавська область, 36022, код ЄДРПОУ 43997576) про визнання протиправним та скасування рішення задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Полтавської митниці Державної митної служби України щодо класифікації товарів №24UA80600000010-КТ від 22.02.2024. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Полтавської митниці Державної митної служби України (вул. Анатолія Кукоби, буд. 28, м. Полтава, Полтавська область, 36022, код ЄДРПОУ 43997576) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " АТЛАНТІК 2020 " (проїзд Галузевий, буд. 70, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 43779691) витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн.
16.10.2024 Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі №440/2570/24.
19.11.2024 представником позивача подано до суду заяву про виправлення описки в судовому рішенні та виконавчому листі шляхом правильного зазначення найменування боржника, а саме: зазначити "Полтавська митниця" замість помилково вказаного "Полтавська митниця Державної митної служби України".
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25.11.2024 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" від 19.11.2024 про виправленні описки в судовому рішенні та виконавчому листі призначено до розгляду в судовому засіданні на 27.11.2024.
Відповідно до частин першої, третьої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
У заяві від 19.11.2024 позивач просив розглянути її у письмовому провадженні.
27.11.2024 до суду надійшли заперечення щодо виправлення помилки у судовому рішенні та у виконавчому документі, у яких зазначено, що вимоги скаржника та ГУ ДКСУ у Полтавській області про те, що боржником у судовому рішенні та виконавчому листі у справі №440/2570/24 має бути визначений лише структурний підрозділ Полтавська митниці без зазначення юридичної особи, не відповідають положенням чинного законодавства України, оскільки структурний підрозділ не є юридичною особою та не може бути самостійною стороною виконавчого провадження.
Також у запереченнях представник відповідача просив суд заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" від 19.11.2024 розглянути без участі представника відповідача.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З огляду на положення пункту 10 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд процесуального питання здійснено судом у порядку письмового провадження.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, при комп`ютерній верстці в рішенні суду допущені описки, а саме: неправильно зазначено особу відповідача "Полтавська митниця Державної митної служби України" замість правильного "Полтавська митниця".
Згідно з частиною першою статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом відокремленого підрозділу юридичної особи 43997576 зареєстрований відокремлений підрозділ юридичної особи "Полтавська митниця".
Суд відхиляє заперечення представника відповідача, оскільки останнім надано до суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у якому зазначено найменування юридичної особи, у тому числі скорочене - "Полтавська митниця". Крім того, надано довіреність у порядку передоручення, якою уповноважено в порядку передоручення Деміхіну О.М. представляти інтереси Полтавської митниці в судах України (в тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях) з усіма правами, які надано законом стороні по справі, в тому числі з правом підписувати, подавати, доповнювати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, а також пред`являти виконавчі документи, видані у формі електронного документа, на примусове виконання до органів державної виконавчої служби (приватних виконавців).
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає за необхідне виправити описки, допущені в рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 29.05.2024 у справі №440/2570/24 шляхом зазначення правильної особи відповідача: "Полтавська митниця" замість "Полтавська митниця Державної митної служби України".
Водночас, згідно з частиною першою статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до частини третьої цієї статті виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
За приписами пунктів 3 та 4 частини першої статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків).
Так, при оформленні виконавчого листа №440/2570/24 від 16.10.2024 судом допущені помилки, а саме: неправильно зазначено особу відповідача "Полтавська митниця Державної митної служби України" замість правильного "Полтавська митниця".
Отже, наявні підстави для виправлення помилок у виконавчому листі №440/2570/24, у зв`язку з чим заява позивача підлягає задоволенню,
Керуючись статтями 248, 253, 256, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" про виправлення помилки у судовому рішенні та у виконавчому документі, виданому у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІК 2020" до Полтавської митниці про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.
Виправити описку, допущену в рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 29.05.2024 у справі №440/2570/24 шляхом зазначення правильної особи відповідача: "Полтавська митниця" замість "Полтавська митниця Державної митної служби України".
Виправити описку у виконавчому листі, виданому Полтавським окружним адміністративним судом 16.10.2024 у справі №440/2570/24, шляхом зазначення правильної особи відповідача: "Полтавська митниця" замість "Полтавська митниця Державної митної служби України".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.С. Канигіна
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123443031 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення коду товару за УКТЗЕД |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Т.С. Канигіна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні