Справа № 638/17799/20
Провадження № 2/638/1364/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Цвіри Д.М.,
за участю секретаря Пухно М.С.,
за участі:
представника відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні заявупредставника відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_1 проогляд доказівза їхмісцезнаходженням вцивільній справіза позовом ОСОБА_2 ,третя особаТовариство зобмеженою відповідальністю«СВІТ-1»про зобов`язаннявчинити певніді, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова перебуває вищевказана справа.
Представником відповідача 20.07.2023 через офіційну електронну пошту суду подано заяву, якою просив здійснити огляд речових доказів гаражних боксів за їх місцезнаходженням, обґрунтовуючи тим, що з метою усунення можливих суперечностей відносно того, що вимоги позивача наразі спрямовані на знесення гаражних боксів, які на праві власності належать відповідачу по справі, які введено в експлуатацію, огляд гаражів необхідний для переконання в тому, що мова йде про одне і те ж майно.
В судовому засіданні, представник відповідача заяву підтримав, наполягав на її задоволенні.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, через систему «Електронний суд» подав клопотання з проханням розглянути справу за його відсутності.
Представник третьої особи також не з`явився в підготовче судове засідання, хоча повідомлявся про час та місце розгляду справи належним чином, причини своєї неявки, суд не повідомив. В обґрунтування клопотання зазначено, що надання кредиту за послугою «кредитні картки» регламентовано розділом 2.1.1. Умов та правил надання банківських послуг.
Суд, вислухавши заяву та її обґрунтування, дослідивши матеріали справи, доходить до наступних висновків.
За змістом ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Порядок забезпечення доказів законодавчо врегульовано параграфом 8 глави 5 розділу І ЦПК України.
Відповідно до положень частин 1, 2 статті 116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Стаття 85 ЦПК України регулює порядок огляду доказів за їх місцезнаходженням.
Відповідно до статті 85 ЦПК України, письмові, речові та електронні докази, які не можна доставити до суду, оглядаються за їх місцезнаходженням.
Статтею 117 ЦПК України встановлені вимоги до заяви про забезпечення доказів.
Відповідно до частин 1 статті 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) іншої сторони (сторін), якщо вона відома заявнику, а також якщо відомі відомості, що її ідентифікують: її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти;
4) докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні;
5) обґрунтування необхідності забезпечення доказів;
6) спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
За подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви (ч. 3 ст. 117 ЦПК України).
Суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог ст. 117 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу (ч. 4 ст. 117 ЦПК України).
Зважаючи на те, що в заяві про забезпечення доказів не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, заяву про огляд доказівза їхмісцезнаходженням підлягає поверненню заявнику, як таке що подане без додержання вимог ст. 117 ЦПК України.
З урахуванням зазначеного, вважаю, що подану заяву огляд доказівза їхмісцезнаходженням слід повернути заявнику.
Керуючись ст.ст. 85, 100, 116-117, 258-261, 353-355 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Заяву представникавідповідача ОСОБА_2 ОСОБА_1 про огляддоказів заїх місцезнаходженнямв цивільнійсправі запозовом ОСОБА_2 ,третя особаТовариство зобмеженою відповідальністю«СВІТ-1»про зобов`язаннявчинити певніді - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Д.М.Цвіра
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123450224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвіра Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні