ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2024 року м.Харків Справа № 913/375/23(913/414/24)
Провадження №13/913/414/24
Господарський суд Луганської області у складі судді Яресько Б.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю Енера Схід, м. Старобільськ Луганської області
про стягнення 66484 грн 97 коп.
Без виклику представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Енера Схід звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до відповідача Комунального підприємства «Міловський центр первинної медико санітарної допомоги Міловської селищної ради» про стягнення заборгованості за електричну енергію у розмірі 66484 грн 97 коп.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 02.10.2024 р. матеріали справи передано на розгляд судді Яресько Б.В., в провадженні якого перебуває справа про банкрутство ТОВ ЕНЕРА СХІД № 913/375/23
Відповідно до абз. 4-5 ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
11.10.2024 р. суд відкрив провадження у справі, встановив що розгляд буде здійснюватися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами, та запропонував відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати відзив на позовну заяву.
Учасники були повідомлені про розгляду справи шляхом направлення ухвали до їх кабінетів в телекомунікаційної мережі Електронний Суд.
Відповідач не скористався своїм правом, та не надав заяви по суті справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ ГПК України.
Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 ГПК України).
Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку, що наявні в матеріалах справи докази в сукупності достатні для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, відповідно до статей 236, 252 Господарського процесуального кодексу України.
З`ясувавши обставини справи, та дослідивши матеріали справи, суд
УСТАНОВИВ:
Між Позивачем - ТОВ «ЕНЕРА СХІД» та Відповідачем - КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «МІЛОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІЛОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ», на виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі», було проведено процедуру укладання договору, з використанням авторизованого електронного майданчика Електронна система публічних закупівель Prozorro.
За результатами процедури https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-01-26-009642-b було укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг: № 313-МЛ від 01.02.2022 (далі Договір). Примірник Договору розміщений на електронному майданчику Прозоро за посиланням зазначеним вище.
Відповідно до умов Договору, Постачальник продає Електричну енергію (ДК 021:2015-09310000-5 Електрична енергія) Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Загальна кількість електричної енергії становить 97 677 кВт*год, відповідно до п. 2.3.
Договору. Сума договору становить 450 756,69 грн. у т.ч. ПДВ 20% - 75 126,11 грн. (п. 5.1. Договору).
Пунктом 5.2 Договору визначено ціну електричної енергії 3,84564 грн. Початок постачання, це дата зазначена в заяві-приєднання 01.02.2022р. (додаток 1 до Договору)
Споживач здійснює плату за послуги розподілу електроенергії безпосередньо оператору системи (п. 5.9. Договору).
Відповідно до пункту 4.20 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (зі змінами) (далі ПРРЕЕ), якщо укладено новий договір, перший розрахунковий період починається з дня початку постачання електроенергії і закінчується в останній день відповідного календарного місяця. У випадку припинення дії договору, розрахунковий період для останнього платежу починається з першого дня останнього календарного місяця постачання електричної енергії та закінчується в останній день постачання електричної енергії.
Договір набуває чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2022 року, а в частині розрахунків Договір до повного їх виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором (пункт 13.1 Договору).
Додатком 2 до Договору «Порядок зміни умов договору» сторони домовились про порядок зміни умов Договору. Усі зміни оформлюються шляхом підписання Додаткової угоди, яка набирає чинності з моменту її підписання Сторонами, (якщо Сторони не погодять інший термін (строк) набрання чинності Додатковою угодою) та є невід`ємною частиною Договору. Усі повідомлення за цим Договором вважаються зробленими належним чином, якщо вони здійснені в письмовій формі та надіслані рекомендованим листом, вручені кур`єром або особисто за зазначеними в цьому Договорі адресами Сторін. Датою отримання таких повідомлень буде вважатись дата їх особистого вручення або дата поштового штемпеля відділу зв`язку одержувача.
Споживач зобов`язується у місячний строк повідомити Постачальника про зміну будь-якої інформації та даних (п. 13.4. Договору).
Невід`ємною частиною цього Договору є: Заява-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу (Додаток № 1 до Договору), Порядок зміни умов договору (Додаток № 2 до Договору).
Впродовж дії Договору, за даними з сайту Prozorro, між ТОВ «ЕНЕРА СХІД» та Відповідачем не було укладено додаткових угод.
На підставі укладеного договору № 313-МЛ від 01.02.2022 та заяви приєднання Споживачу було відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 -ВЦ. Особові рахунки відкриваються у комп`ютерній програмі, в якій працює Постачальник. Особові рахунки призначаються для оперативного ведення господарських операцій по Споживачу (кількість спожитих кВт*год, суми та періоди оплати).
Підпунктами 4.3, 4.12 п. 4 ПРРЕЕ визначено, що дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку, та розрахунки між споживачем та електропостачальником здійснюються за даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку. На підставі отриманих даних, відповідно до умов договору, сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг.
На виконання вимог п. 3.1.4 р. ІІІ ПРРЕЕ ТОВ «ЕНЕРА СХІД» 18.12.2018 року звернулося до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛУГАНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ» (далі ТОВ «ЛЕО», ОСР) з заявою-приєднання до договору електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії.
На підставі заяви-приєднання публічний договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії між ТОВ «ЕНЕРА СХІД» та ТОВ «ЛЕО» було укладено, про що свідчить Реєстр електропостачальників, які отримали доступ до електричних мереж території провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання», який розміщено на офіційному сайті ТОВ «ЛЕО» за електронною адресою: https://www.en.lg.ua/potrebitelu/public-information на даний час, функції оператора комерційного обліку, за вищевказаними адресами, покладені на оператора системи розподілу Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об`єднання» (далі ТОВ «ЛЕО», ОСР), який надає данні щодо спожитих споживачем обсягів за точками обліку.
Функції щодо розрахунків між споживачем та електропостачальником, у межах території своєї ліцензованої діяльності здійснюються електропостачальником, а саме ТОВ «ЕНЕРА СХІД».
Відповідно до даних, наданих ОСР, фактичне споживання електроенергії Відповідача за точками комерційного обліку (точки розподілу) визначеними у Заяві приєднання, обсяг споживання електричної енергії Відповідачем у період з 01.02.2022 року по 28.02.2022 року за особовим рахунком № 313-МЛ-ВЦ на об`єкти КП «Міловський ЦПМСД МСР» за ЕІС кодами точок комерційного обліку (3 точки) Товариством була поставлена товарна продукція активна електроенергія у розмірі 14 407 кВт*год.
На підставі отриманих даних, відповідно до умов Договору та п. 4.3. ПРРЕЕ, Постачальник склав акт прийняття - передавання товарної продукції електричної енергії за лютий №313-МЛ-ВЦ/19943/1 від 28.02.2022р, на виконання пункту 4.13. ПРРЕЕ та Договору для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію, Постачальник виставив платіжні документи у паперовій формі, на підставі даних комерційного обліку: рахунок-фактуру №313-МЛ-ВЦ/19943/1 від 28.02.2022р.
Для належного виконання умов Договору Відповідачем, Позивач 18.03.2024, за допомогою електронної пошти, направлено Позивачем, на відому йому електронну адресу Відповідача, - mrc-pmsp@ukr.net. Лист від 18.03.2024 р. № 01-52-24/2/24 про сплату заборгованості разом з рахунком-фактурою № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 від 28.02.2022 за лютий 2022 р. за активну електричну енергію, актом від 28.02.2022 № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 прийняття-передавання товарної продукції активної електричної енергії за лютий 2022 та актом звірки взаємних розрахунків № 202403151255016 від 15.03.2024р (докази підтвердження Відповідачем отримання додаються).
Додатково цей лист з додатками було направлено за допомогою АТ «Укрпошта» 04.04.2024р.
Відповідно до п. 5.4. Договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.
Пунктом 5.5. Договору передбачено, що розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок Постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього договору.
Відповідно до пункту 5.6. Договору оплата рахунку Постачальника Споживачем має бути здійснена у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем.
17.04.2024 року Відповідач, листом від 17.04.2024р. № 24-108, на електронну пошту Товариства, надав відповідь на лист ТОВ «ЕНЕРА СХІД» від 18.03.2024 р. № 01-52-24/2/24 про відсутність у підприємства можливості встановлення факту укладання договору та наявності заборгованості.
З метою вжиття заходів досудового врегулювання спору з боржником, на підставі ст. 222 ГК України 30.04.2024 на електронну адресу Відповідача Позивачем було направлено претензію від 23.04.2024р. № 01-52-24/2/33 разом з рахунком-фактурою № 313-МЛВЦ/19943/1 від 28.02.2022 за лютий 2022 р. за активну електричну енергію та актом від 28.02.2022 № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 прийняття-передавання товарної продукції активної електричної енергії за лютий 2022 (докази підтвердження Відповідачем отримання додаються). Додатково претензію від № 01-52-24/2/37 було направлено на відому поштову адресу Відповідача за допомогою АТ «Укрпошта» 23.04.2024 чек 2103702926492, яка була отримана Відповідачем 29.04.2022р.
Рахунок-фактура №313-МЛ-ВЦ/19943/1 від 28.02.2022 за лютий 2022 р. та акт від 28.02.2022 №313-МЛ-ВЦ/19943/1 прийняття-передавання товарної продукції активної електричної енергії за лютий 2022, які були направлені електронною поштою та Укрпоштою, Відповідачем - отримано, але не повернуто на адресу Позивача.
02.05.2024 року Відповідач, листом від 02.05.2024р. № 24-125, на електронну пошту Товариства, надав відповідь на претензію ТОВ «ЕНЕРА СХІД» від 23.03.2024 р. № 01-52-24/2/36 про відсутність у підприємства можливості встановлення факту укладання договору та наявності заборгованості.
Згідно Акту від 28.02.2022 № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 прийняття-передавання товарної продукції активної електричної енергії за лютий 2022, вартість електричної енергії за лютий 2022 складає 66 484,97 грн (шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят чотири гривні 97 копійок).
Відповідач споживав електричну енергію за відкритим особовим рахунком 10-МЛ-ВЦ, але в повному обсязі оплату за отриману електричну енергію не здійснював, внаслідок чого має заборгованість за період споживання з 01.02.2022 по 28.02.2022 в розмірі 66 484,97 грн (шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят чотири гривні 97 копійок).
Позивач звернувся до Господарського суду Луганської області з позовом в якому просить суд стягнути з відповідача Комунального підприємства «Міловський центр первинної медико санітарної допомоги Міловської селищної ради» заборгованість за електричну енергію у розмірі 66484 грн 97 коп.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи відзиву на позовну заяву, або доказів оплати боргу суду не надав.
Дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи, а також належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов такого обґрунтованого висновку.
Предметом розгляду даної справи є вимоги позивача про стягнення з відповідача суми заборгованості за спожиту електричну енергію в лютому 2022 року.
Пунктами 26, 68 статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що електрична енергія - енергія, що виробляється на об`єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу. Постачання електричної енергії - продаж, включаючи перепродаж, електричної енергії.
Відповідно до частин 1, 2, 7 статті 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.
Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.
Умови постачання електричної енергії, права та обов`язки електропостачальника і споживача визначаються договором постачання електричної енергії споживачу.
За своєю правовою природою даний правочин є договором постачання електричної енергії споживачу.
За договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (частина 1 статі 275 Господарського кодексу України).
Згідно з частиною 2 статті 275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до частин 1, 2 статті 714 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно зі статтями 525, 526, 530 ЦК України, статтею 193 ГК України зобов`язання мають виконуватися належним чином та у встановлений строк відповідно до закону, інших правових актів, договору. Одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» споживач зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Стосовно доводів Відповідача що спірний договір та додаткові угоди до нього були підписанні заступником директора Смалюгою Оленою Володимирівною без відповідних повноважень суд зазначає наступне.
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг: № 313-МЛ від 01.02.2022 був укладений сторонами за результатами переговорної процедури в системі публічних закупівель Prozorro:
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-01-26-009642-b
Судом встановлено, що Позивачем був направлений Відповідачу акт від 28.02.2022 № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 прийняття-передавання товарної продукції активної електричної енергії за лютий 2022 та рахунок-фактура № 313-МЛ-ВЦ/19943/1 від 28.02.2022 за лютий 2022 р.
Відповідно до пункту 5.6. Договору оплата рахунку Постачальника Споживачем має бути здійснена у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем.
У встановлений Договором строк Відповідач не здійснив оплату отриманної електричної енергії, в звязку з чим вимоги Позивача є обгрунтованими, та підлягають задоволенню.
Законом України від 20.09.2019 №132-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні", було внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України та змінено назву статті 79 цього кодексу з "Достатність доказів" на нову - "Вірогідність доказів" та викладено її у новій редакції з фактичним впровадженням у господарський процес стандарту доказування "вірогідність доказів".
Стандарт доказування "вірогідність доказів", на відміну від "достатності доказів", підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Тобто з введенням в дію нового стандарту доказування необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати саме ту їх кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу.
Відповідно до статті 79 Господарського процесуального кодексу України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Тлумачення змісту цієї статті свідчить, що нею покладено на суд обов`язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються, скоріше були (мали місце), аніж не були.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 20, 46, 73, 74, 79, 86, 129, 130, 185, 191, 233, 236-238, 240, 242 ГПК України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІЛОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІЛОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ» (Україна, 92500, Луганська обл., Старобільський р-н, селище міського типу Мілове, вул.Центральна, будинок 73, код ЄДРПОУ 38665273) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРА СХІД» (код 42010964, площа Базарна, буд. 32 А, м. Старобільськ, Старобільський район, Луганська область, Україна, 92702) заборгованість за електричну енергію у розмірі 66 484,97 грн (шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят чотири гривні 97 копійок) на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання ТОВ «ЕНЕРА СХІД» у АБ «УКРГАЗБАНК», № НОМЕР_2 , МФО 320478, ЄДРПОУ 42010964.
3. Стягнути з КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІЛОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІЛОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ» (Україна, 92500, Луганська обл., Старобільський р-н, селище міського типу Мілове, вул. Центральна, будинок 73, код ЄДРПОУ 38665273) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРА СХІД» (код 42010964, площа Базарна, буд. 32 А, м. Старобільськ, Старобільський район, Луганська обл., Україна, 92702) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок) на поточний рахунок ТОВ «ЕНЕРА СХІД» у АБ «УКРГАЗБАНК», № НОМЕР_3 , МФО 320478, ЄДРПОУ 42010964.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
У відповідності до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Східного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ст. 256 ГПК України, та в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано 03.12.2024 р.
СУДДЯБогдан ЯРЕСЬКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123461847 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні