ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.12.2024м. СумиСправа № 920/604/23Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Павлючок І.М., розглянувши матеріали справи № 920/604/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання (40004, м. Суми, вул. Горького, 58, код ЄДРПОУ 34013028),
представники учасників:
кредиторів: ГУ ДПС у Сумській області Іванченко Т.С.;
боржника: не з`явився;
розпорядник майна: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Сумській області звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання, посилаючись на наявність визначених ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства підстав.
Ухвалою від 13.07.2023 суд відкрив провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання.
Ухвалою від 04.07.2024 суд постановив продовжити строк процедури розпорядження майном боржника ТОВ СМНВО до 08.10.2024; продовжити розпоряднику майна строк на проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей до 01.10.2024; відкласти підсумкове засідання суду на 03.10.2024.
Ухвалою від 03.10.2024 суд постановив продовжити строк процедури розпорядження майном боржника ТОВ СМНВО до 15.10.2024; призначити розгляд справи в судове засідання на 15.10.2024.
Ухвалою від 15.10.2024 суд постановив продовжити строк процедури розпорядження майном боржника ТОВ СМНВО до 02.12.2024; продовжити розпоряднику майна строк на проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей до 29.11.2024; відкласти підсумкове засідання суду на 03.12.2024
29.11.2024 до суду надійшло клопотання розпорядника майна про продовження строку для проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей суду на два місяці.
29.11.2024 до суду надійшло клопотання розпорядника майна про продовження строку процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна строком на два місяці.
Щодо клопотання розпорядника майна про продовження процесуальних строків.
29.11.2024 до суду надійшло клопотання розпорядника майна щодо продовження процесуальних строків, а саме: строк на проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей господарському суду на два місяці.
Як зазначає розпорядник майна, боржником та розпорядником майна 14.08.2023 було розпочато проведення інвентаризації, проте станом на 29.11.2024 боржником не завершені заходи щодо інвентаризації активів та зобов`язань боржника та надання належним чином оформлених результатів інвентаризації активів та зобов`язань боржника, оскільки розпорядника майна боржника, на якого покладено повноваження керівника боржника не допущено до виконання своїх повноважень та обов`язків, до майна та документації, печаток та штампів боржника, також до території боржника, що унеможливлює провести інвентаризацію в зазначені судом строки.
З огляду на викладене, а також, з урахуванням факту введення 24.02.2022 воєнного стану на всій території України, строк дії якого продовжено, розпорядник майна звернувся до суду з відповідним клопотанням щодо продовження строку на проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей господарському суду на три місяці.
На підставі ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Згідно з ч. 8 ст. 39 КУзПБ в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання.
Частиною 3 ст. 44 КУзПБ передбачено, що розпорядник майна зобов`язаний не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
Поряд із цим у цій нормі не зазначено, що строк інвентаризації майна боржника є граничним та не може бути продовжений.
Відповідно до ч. 2. ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Ураховуючи, що станом на день розгляду справи розпорядник майна продовжує вчиняти дії щодо проведення інвентаризації майна боржника та визначення його вартості, суд дійшов висновку про можливість задоволення поданого розпорядником майна боржника клопотання.
Щодо клопотання розпорядника майна про продовження строку процедури розпорядження майном.
29.11.2024 до суду надійшло клопотання розпорядника майна щодо продовження строку, в якому він просить суд продовжити строк процедури розпорядження майном боржника на два місяці.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.11.2024 відбулися збори кредиторів, на яких серед іншого прийнято рішення доручити та уповноважити розпорядника майна боржника на звернення до Господарського суду Сумської області з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном боржника строком на два місяці.
На підставі ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч.2 ст. 44 КУзПБ процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Як встановлено ч.2 ст. 49 КУзПБ до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ч. 2. ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Абзацом 5 п. 1-6 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Розглянувши клопотання розпорядника майна боржника про продовження строку процедури розпорядження майном, ураховуючи, що станом на час розгляду справи зборами кредиторів не прийнято рішення щодо введення процедури санації, ліквідації, з огляду на те, що будь-які процесуальні дії в даній справі мають вчинятися в межах певної судової процедури банкрутства, для повного та об`єктивного вирішення справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання та продовження строку процедури розпорядження майном боржника.
З огляду на продовження строку процедури розпорядження майном підсумкове засідання підлягає відкладенню.
Керуючись п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання розпорядника майна про продовження строку процедури розпорядження майном боржника задовольнити.
2. Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника ТОВ СМНВО до 02.02.2025.
3. Клопотання розпорядника майна про продовження строку для проведення інвентаризації майна боржника задовольнити.
4. Продовжити розпоряднику майна строк на проведення інвентаризації майна боржника та надання інвентаризаційних відомостей до 29.01.2025.
5. Відкласти підсумкове засідання суду на 04.02.2025, 12:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 3.
6. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
7. Забезпечити участь представника ПАТ Промінвестбанк Суденка Ростислава Володимировича, розпорядника майна ТОВ СМНВО арбітражного керуючого Ткаченка Дениса Володимировича, представника АТ ПУМБ Одринського Кирила Андрійовича, представниці АТ Банк Кредит Дніпро Сухої Марини Василівни в судовому засіданні у справі № 920/604/23, призначених на 04.02.2025, 12:00 в режимі відеоконференції відповідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
8. Роз`яснити представнику ПАТ Промінвестбанк Суденку Ростиславу Володимировичу, розпоряднику майна ТОВ СМНВО арбітражному керуючому Ткаченку Денису Володимировичу, представнику АТ ПУМБ Одринському Кирилу Андрійовичу, представниці АТ Банк Кредит Дніпро Сухій Марині Василівні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції уповноважений представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
9. Копію ухвали надіслати кредиторам, розпоряднику майна, боржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, що визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123462385 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні