Ухвала
від 29.11.2024 по справі 226/1992/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 226/1992/24

Провадження № 2/0203/1760/2024

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

29 листопада 2024 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Колесніченко О.В.,

за участі секретаря Погрібного О.Ю.,

представника позивача ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у залі суду у м. Дніпрі в загальному провадженні цивільну справу в паперовій формі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа орган опіки та піклування Виконавчого комітету Мирноградської міської ради Донецької області, про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини, -

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року ОСОБА_2 за представництва адвоката Безрука А.В. звернувся до Димитрівського міського суду Донецької області з позовом до ОСОБА_3 , зазначивши третьою особою орган опіки та піклування Виконавчого комітету Мирноградської міської ради Донецької області, на предмет усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини, відповідно якого позивач просить суд: 1) зобов`язання відповідача не чинити перешкоди позивачу у спілкуванні та вихованні дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 2) визначити спосіб участі батька, тобто позивача, у вихованні малолітньої доньки ОСОБА_4 , місце та час їх спілкування, а саме брати участь у вихованні та спілкуванні з дитиною згідно графіка: 1) чотири рази на тиждень (п`ятницю, суботу, неділю, понеділок) з можливістю бути з дитиною цілодобово без присутності матері. Зустрічі проводити за своїм місцем проживання та місцях культурно-розважального характеру; 2) проведення спільного відпочинку з батьком без присутності матері з 25 грудня по 10 січня, з 25 квітня по 09 травня, з 14 серпня по 28 серпня, з 03 листопада по 17 листопада, кожного року; 3) безперешкодні зустрічі з дитиною у день її народження без присутності матері; 4) безперешкодне спілкування з дитиною за допомогою телефонних дзвінків, а також інших засобів аудіо та відеозв`язку, в тому числі за допомогою месенджерів WhatsApp, Viber, Telegram або аналогічних. В обґрунтування позову зазначається, що в позасудовому порядку сторони не можуть дійти згоди щодо виховання та спілкування із дитиною та участі в цьому позивача, оскільки відповідачем створюються штучні перешкоди для відповідача стосовно його участі у спілкуванні та вихованні спільної дитини.

Ухвалою Димитровського міського суду Донецької області від 06 серпня 2024 року зазначену позовну заяву передано за підсудністю до Селидівського міського суду Донецької області, оскільки відповідач зареєстрована в Ворошилівському районі Донецької області.

Рішенням Вищоїради правосуддявід 29серпня 2024року зміненотериторіальну підсудністьсудових справСелидівського міськогосуду Донецькоїобласті шляхомїх передачідо Кіровськогорайонного судуміста Дніпропетровськаз 02вересня 2024року.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 вересня 2024 року зазначену цивільну справу розподілено судді Колесніченко О.В. 12 вересня 2024 року.

Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 30 вересня 2024 року, після отримання відомостей про ВПО відповідача, зазначену позовну заяву прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження, відкрите провадження у справі та призначено підготовче засідання.

11 листопада 2024 року від представника відповідача ОСОБА_5 через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС надійшло клопотання, відповідно до якого він просить передати за підсудністю зазначену цивільну справу до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, з підстав того, що відповідач має зареєстроване місце проживання в м. Мирноград Донецької області, що за зміненою у відповідності до рішення Вищої ради правосуддя від 29 серпня 2024 року з 02 вересня 2024 року відноситься до юрисдикції Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.

Позивач в підготовче засідання не з`явився, однак його представник в підготовчому засіданні не заперечував проти клопотання представника відповідача про передачу зазначеної цивільної справи до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

Відповідач та її представник, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, в підготовче засідання не з`явилися. Будь-яких інших клопотань, окрім передачі справи за підсудність, на адресу суду від них не надходило.

Представник третьої особи, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, в підготовче засідання не з`явився, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи за відсутності представника третьої особи.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку представника позивача, суд дійшов наступного висновку.

Так, за загальним правилом, визначеним ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

За даними відповіді № 782844, отриманої на запит судді 12 вересня 2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру, відповідач ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 51).

Натомість, згідно отриманої відповіді з Мінсоцполітики № 21809/0/2-24/3 від 23 вересня 2024 року, що надійшла до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська 26 вересня 2024 року, станом на 13 вересня 2024 року в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (ЄІБД ВПО) міститься наступна інформація: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка м. Донецьк, була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , починаючи з 07 листопада 2023 року адреса листування та фактичного проживання: АДРЕСА_2 (а.с. 56).

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце перебування-житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги. Місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.

Відповідно до п. 4 Порядком декларування та реєстрації місця проживання (перебування) затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 року № 265 особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції. Відомостей про адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), внесених до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; або відомостей про адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), внесених до відомчої інформаційної системи ДМС.

Виходячи з приписів Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання особи, яке на день набрання чинності цим Законом підтверджувалося пропискою або було відповідно зареєстроване, вважається зареєстрованим. Таким чином, закон пов`язує місце проживання особи насамперед із зареєстрованим місцем проживання.

Аналогічна позиція узгоджується з висновком Верховного Суду у справах № 300/2557/20, 554/7669/21.

Окрім цього, на період тимчасової окупації територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя положення частини першої статті 4 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» не поширюється на осіб, місце проживання яких зареєстроване у житлі, що розташоване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Така особа може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання.

Особа, місце проживання якої зареєстроване у житлі, що розташоване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання за межами тимчасово окупованої території України без внесення будь-яких відміток до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки.

Відомості про зареєстроване місце проживання такої особи у житлі, що розташоване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, вносяться до реєстру територіальної громади, яка здійснила відповідну реєстраційну дію за межами тимчасово окупованої території може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання за межами тимчасово окупованої території України без внесення будь-яких відміток до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки.

З огляду на викладене переселенці, які покинули домівки внаслідок бойових дій та окупації місць їх постійного проживання, можуть звертатися з позовами до судів в районах тимчасового перебування. Якщо особа-переселенець зареєструвалася на новому місці як внутрішньо переміщена особа, то маючи відповідну довідку про взяття на облік, переселенець може звертатись з позовом до суду у місці свого тимчасового перебування.

Отже, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи можна визнати документом, що підтверджує зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання/перебування відповідача при визначені підсудності розгляду справ за ч. 1 ст. 27 ЦПК України.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 має зареєстроване місце проживання в м. Мирноград Донецької області, що територіально відноситься до юрисдикції Димитрівського міського суду Донецької області.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 29 серпня 2024 року змінено територіальну підсудність судових справ Димитровського міського суду Донецької області шляхом їх передачі до Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська з 02 вересня 2024 року.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За таких обставин, враховуючи, що справа не була розпочата розглядом по суті та під час підготовчого засідання з`ясовано, що вказана справа не підсудна Кіровському районному суду м. Дніпропетровська та підлягає передачі на розгляд до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.

Окрім цього, суд приймає до уваги, що за змістом п. 5 ч.1 ст. 374, а також у відповідності ч.1 ст. 378 ЦПК України судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Керуючись ст. ст.2,11,27, 31, 258-261,263 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа орган опіки та піклування Виконавчого комітету Мирноградської міської ради Донецької області, про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини передати за підсудністю на розгляд до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.

Ухвала протягом 15 днів з дня підписання може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду з правом на поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження у разі подання скарги протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем вручення копії цієї ухвали, а в іншій частинінабирає законної сили з моменту підписання у день її складення.

Повна ухвала складена і підписана 02 грудня 2024 року.

Суддя О.В. Колесніченко

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123462853
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —226/1992/24

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Ярощук О. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Редько Ж. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні