Ухвала
від 03.12.2024 по справі 926/2796/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

03 грудня 2024 року Справа № 926/2796/24

Суддя Господарського суду Чернівецької області Тинок Олександр Сергійович, розглянувши заяви представників сторін, у справі

за позовом Акціонерного товариства "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД"

про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу в сумі 657597,93 грн

без участі сторін

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської" звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу в сумі 657597,93 грн.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 листопада 2024 року, справу №926/2796/24 передано судді Тинку О.С.

Ухвалою суду від 05 листопада 2024 року позовну заяву Акціонерного товариства "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу в сумі 657597,93 грн, яка надійшла до Господарського суду Чернівецької області 04 листопада 2024 року вх.№2796 - залишено без руху.

13 листопада 2024 року представник позивача через підсистему "Електронний суд" подала до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви (вх. №2883) та клопотання про уточнення найменування позивача (вх. №2884).

Ухвалою суду від 19 листопада 2024 року постановлено: виправити допущену описку в ухвалі Господарського суду Чернівецької області від від 05 листопада 2024 року по справі №926/2796/24, а саме - найменування позивача Публічне акціонерне товариство "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської" змінити на Акціонерне товариство "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської".

Ухвалою суду від 19 листопада 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 09 грудня 2024 року.

29 листопада 2024 року представник позивача через підсистему "Електронний суд" направила до суду заяву про проведення усіх судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів (вх. №3095).

02 грудня 2024 року представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" через підсистему "Електронний суд" направив до суду заяву (вх. №3751), в якій просить суд надати можливість ознайомитись з матеріалами справи в електронному вигляді, внести данні представника відповідача до додаткових відомостей про учасника справи та надати доступ до електронної справи №926/2796/24

Одночасно, 02 грудня 2024 року представник відповідача через підсистему "Електронний суд" направив до суду заяву (вх. №3124), в якій просить суд про проведення усіх судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів.

Так, відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) визначено Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи", затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя за №1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року (далі - Положення).

Згідно з пунктам 9, 11, 13 Розділу ІІІ Положення процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Пунктами 17, 18, 21 Положення Розділу ІІІ передбачено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Згідно підпунктів 1, 2, 3 Розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обмін електронними документами між судом, органами системи правосуддя, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.

З урахуванням викладеного вище, враховуючи положення пункту 1 частини 1 статті 42 Господарського процесуального кодексу України та частини 1 статті 61 Господарського процесуального кодексу України, якими передбачається право ознайомлюватись з матеріалами справи, суд дійшов висновку задовольнити подану представником відповідача заяву (вх. №3751 від 02 грудня 2024 року).

Відповідно до пункту 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Згідно з статтею 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцій поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до пункту 45 Положення "Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі- Положення), підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.

Згідно пункту 46 Положення, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Пунктами 49 та 50 Положення встановлено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Враховуючи наявність у Господарському суді Чернівецької області відповідної технічної можливості, суд дійшов висновку про задоволення заяв представників позивача та відповідача про участь у судовому засіданні, призначеному на 09 грудня 2024 року о 11 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку та власних технічних засобів.

При цьому, суд відмовляє у задоволенні заяв (вх. №3095 від 29 листопада 2024 року та №3124 від 02 грудня 2024 року) в частині проведення інших судових засідань у справі №926/2796/24 в режимі відеоконференції, оскільки у суду відсутня можливість проведення усіх судових засідань у справі в режимі відеоконференції, адже неможливо визначити на майбутнє кількість судових засідань у справі та забронювати зал судових засідань (майданчик відеоконференцзв`язку), для проведення наступних судових засідань в режимі відеоконференції.

Також, враховуючи запровадження військового стану на всій території України, оголошення повітряних тривог, регулярних відключень електроенергії, суд констатує існування ризиків технічної неможливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Суд звертає увагу представників позивача та відповідача на наступне.

Відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді та наданні доступу до електронної справи №926/2796/24 (вх. №3751 від 02 грудня 2024 року) - задовольнити.

2. Внести дані представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" - адвоката Шевчука Дмитра Васильовича (код 2981512297) до додаткових відомостей про учасника справи для доступу до електронної справи №926/2796/24 в підсистемі "Електронний суд" та надати доступ адвокату Шевчуку Дмитру Васильовичу (код 2981512297), як представнику Товариства з обмеженою відповідальність "ЄВРОІНТЕРБУД", до електронної справи №926/2796/24 в підсистемі "Електронний суд".

3. Заяву представника Акціонерного товариства "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської" про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів (вх. №3095 від 29 листопада 2024 року) - задовольнити частково.

4. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів (вх. №3124 від 02 грудня 2024 року) - задовольнити частково.

5. Провести судове засідання з розгляду справи № 926/2796/24, призначене на 09 грудня 2024 року о 11 годині 00 хвилин в приміщенні Господарського суду Чернівецької області зал судових засідань № 2, у режимі відеоконференції з представниками Акціонерного товариства "Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОІНТЕРБУД" поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу vkz.court.gov.ua за наступними реквізитами: електронна адреса: fisenkoya.ra@gmail.com та dmutroshevchuk@gmail.com.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя Олександр ТИНОК

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123463049
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —926/2796/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні