У Х В А Л А
03.12.2024 с-ще Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання адвоката ОСОБА_2 відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про зміну умов відбування покарання з позбавлення волі на передачу на поруки,
ВСТАНОВИВ:
14.08.2024 захисник ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_2 (уповноважена захищати інтереси останнього на підставі ордеру серії НОМЕР_1 від 13.08.2024 (а.с. 10) звернулась до суду через підсистему «Електронний суд» із вказаним клопотанням мотивуючи його тим, що 28.10.2021 Вінницьким міським судом Вінницької області ОСОБА_3 засуджено за ч.1 ст.263, ч.2 ст.307, ст.70, ст.71 КК України до 7 років 3 місяців позбавлення волі. На даний час засуджений відбуває покарання у Літинській виправній колонії №123. У звязку з цим громадська організація «Знай, щоб жити» із посиланням на положення ст. 180 КПК України, просить передатипідозрюваного ОСОБА_3 на особиступоруку та зобов`язується забезпечити його явку і при необхідності доставити його до органу дізнання, досудового слідства чи суду на першу вимогу.
14.08.2024 автоматизованою системою документообігу суду головуючою визначено суддю ОСОБА_5 (а.с. 13).
02.12.2024 зборами суддів Літинського районного суду Вінницької області вирішено питання щодо передачі справ, що перебувають на розгляді судді ОСОБА_5 в яких закінчуються строки розгляду, у звязку з тривалим перебуванням головуючої судді на лікарняному та вирішено зокрема зазначене клопотання передати на повторний автоматичний розподіл (а.с. 87).
02.12.2024 автоматизованою системою документообігу суду визначено суддю ОСОБА_1 (а.с. 89).
Дослідивши клопотання та наведенні в ньому обгрунтування приходжу до наступних висновків.
Так, частиною 1 ст. 537 КПК України, визначено чіткий перелік питань, які суд, має право вирішувати під час виконання вироків, наприклад: про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; про заміну невідбутої частини покарання позбавлення волі більш м`яким; про звільнення від покарання за хворобою та інші. Однак питання про передачу особи на поруки в порядку виконання вироку у вказаній нормі Закону не зазначено.
Відповідно до змісту положення п. 2 ч.1 ст. 176 КПК України, "порука", в першу чергу являється запобіжним заходом у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування та судового розгляду.
Відповідно до ч.1 ст. 180 КПК України, особиста порука полягає у наданні особами, яких слідчий суддя, суд вважає такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов`язання про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним,обвинуваченим покладених на нього обов`язків відповідно до статті 194 цього Кодексу і зобов`язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу.
По-друге, поняття "порука" застосовується у разі звільнення від кримінальної відповідальності.
Частиною 1 ст. 47 КК України передбачено, що особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
У свою чергу ч.1 та ч.2 ст. 286 КПК України передбачено що звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Отже, поняття «порука» може розглядатися як у значенні запобіжного заходу щодо підозрюваного, так і в значенні звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного, обвинуваченого. Однак, згідно зі змістом клопотання та доданих матеріалів (а.с. 1-2, 7-9) ОСОБА_3 вже був засуджений 21.06.2022 Вінницьким міським судом до покарання у виді позбавлення волі, за вчинення, у тому числі тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (а.с. 7). У зв`язку з цим його статус у кримінальному провадженні є «засуджений», і відносно нього можуть бути розглянуті лише питання, які вирішуються судом під час виконання вироків, відповідно до ч. 1 ст. 537 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 ЦПК України клопотання (подання) про вирішення питання пов`язаного із виконанням вироку подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 10 (у частині клопотань про заміну покарання відповідно до частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України), 11, 13, 13-2 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Оскільки адвокат ОСОБА_2 , подала клопотання, яке не пов`язане із виконанням вироку, відтак матеріали цього клопотання (подання) підлягають поверненню останній.
Також адвокату ОСОБА_2 слід роз`яснити про можливість у майбутньому звертатися до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконуватиметься вирок, із клопотанням щодо вирішення інших питань, пов`язаних із виконанням вироку, відповідно до ч.1 ст. 537 КПК України.
Керуючись ст. 47 КК України, ст.ст. 176, 180, 286, 537, 539 КПК України,
УХВАЛИВ:
Матеріали клопотання адвоката ОСОБА_2 відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про зміну умов відбування покарання з позбавлення волі на передачу на поруки, повернути останній.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня отримання її копії.
Суддя:ОСОБА_1
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123464003 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Літинський районний суд Вінницької області
Гопкін П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні