Справа № 308/13826/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 грудня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі: головуючої судді - Логойда І.В., за участю секретаря судового засідання - Янцо М.В., розглянувши позовну заяву третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1 , орган опіки та піклування Ужгородської міської ради, про позбавлення материнських прав у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Дубровська Олена Миколаївна, до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1 , орган опіки та піклування Ужгородської міської ради, Холмківська сільська рада Ужгородського району, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про позбавлення материнських прав,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Дубровська Олена Миколаївна, звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1 , орган опіки та піклування Ужгородської міської ради, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про позбавлення материнських прав.
Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.09.2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою. Постановлено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 11.11.2024 залучено до участі у справі Холмківську сільську раду Ужгородського району.
02.12.2024 до суду надійшла позовна заява третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору ОСОБА_1 про позбавлення материнських прав.
Відповідно до частин першої-третьої статті 52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача.
Статтями175,177 ЦПК Українивизначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вказаної норми третьою особою з самостійними вимогами на предмет спору не зазначено в позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача.
Разом з тим у позовній заяві не зазначено третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору у даній справі: орган опіки та піклування Ужгородської міської ради, Холмківську сільську раду Ужгородського району, ІНФОРМАЦІЯ_1 з дотриманням вимог ст. 175 ЦПК України, не додано копій позовної заяви та додатків до такої у відповідності до кількості третіх осіб.
Статтею 76 ЦПК Українипередбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема письмовими, речовими і електронними доказами
За приписамист. 95 ЦПК Україниписьмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
У порушення вказаних вимог до позовної заяви додано копії документів, які не засвідчені належним чином.
Відповідно до ч. 2ст. 185 ЦПК Українив ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд вважає, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1ст. 185 ЦПК Українита залишити без руху, надавши третій особі з самостійними вимогами строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви з усуненими недоліками (у новій редакції) та додатків, доданих до позовної заяви, засвідчених належним чином.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.175,177,185,260,261,353 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву третьої особи з самостійниими вимогами ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особа без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1 , орган опіки та піклування Ужгородської міської ради, про позбавлення материнських прав - залишити без руху.
Надати третій особі з самостійними вимогами на предмет спору строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви протягом трьох днів з дня вручення копії цієї ухвали, роз`яснивши при цьому, що вразі не усунення у визначений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута третій особі з самостійними вимогами на предмет спору.
Копію ухвали надіслати третій особі з самостійними вимогами на предмет спору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області І.В.Логойда
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123467476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Логойда І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні