Ухвала
від 02.12.2024 по справі 448/1340/24
МОСТИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 448/1340/24

Провадження № 2-о/448/62/24

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

02.12.2024 м.Мостиська

Мостиський районний суд Львівської області в складі:

головуючої судді Гіряк С.І.,

та присяжних: Дигдало О.О., Федак О.І.,

за участю секретаря судового засідання Рушеляк Г.С.,

розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Шегинівської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна

учасники справи не з`явилися

встановив:

1. Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про визнання фізичної особи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна. В обгрунтування заяви, покликається на те, що ОСОБА_2 є інвалідом першої «А» групи, що підтверджується довідкою психіатричної МСЕК від 04.07.2024, виданої безтерміново. Згідно цієї ж довідки ОСОБА_2 потребує постійного догляду, нагляду, допомоги.

Згідно висновку лікаря невропатолога КНП «4-а міська поліклініка м. Львова» від 18.05.2024 ОСОБА_2 встановлено діагноз: G31.9 Дегенеративна хвороба нервової системи, не уточнена; Коментар: Дегенеративна хвороба головного мозку з вираженим нейрокогнітивним дефіцитом, поведінковими розладами.

З консультативного висновку спеціаліста КНП «4-а міська поліклініка м. Львова» від 20.05.2024 в ОСОБА_2 емоційно лабільний розлад органічного ґенезу, соматичні обтяження.

2. Крім того, представник заявника подав письмове клопотання, в якому просить призначити судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 , на вирішення якої поставити такі питання:

1) чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічну хворобу?

2) чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значення своїх дій та чи може керувати ними?

3. У судове засідання заявник та його представник не з`явилися, подали до суду заяву, в якій просять провести судове засідання за їх відсутності та призначити судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та здатність усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними.

4. Представникзаінтересованої особив судовезасідання нез`явився, подав суду заяву про розгляд справи без його участі, вказав, що вимоги викладені в заяві підтримує і заперечень не має.

5.Представник ОСОБА_2 в судовезасідання нез`явилася,подала судузаяву вякій проситьрозгляд справибез їїучасті та призначити судово-психіатричну експертизу.

6. Судом на підставі частини другоїстатті 247 ЦПК, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши подане клопотання та матеріали справи, Суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про призначення судової експертизи виходячи з наступного.

7.Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 12 Цивільного процесуального кодексу України суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

8. Відповідно до вимог ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

9. Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.

10. Згідно ст.7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.

11. Як зазначається в п.4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972 №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

12. Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що оскільки в матеріалах справи є достатньо даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 і для з`ясування її психічного стану необхідні спеціальні знання в галузі психіатрії, у справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.

13. Беручи до уваги, що для проведення зазначеної експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення такої провадження у справі відповідно до ст.252 ЦПК України слід зупинити.

Керуючись ст.ст. 252, 253, 293, 294, 298 ЦПК України, Суд

постановив:

1. Клопотання представника заявника ОСОБА_3 про призначення експертизи задовольнити.

2. Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Шегинівської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 , , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на вирішення якої поставити такі питання:

1) чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічну хворобу?

2) чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значення своїх дій та чи може керувати ними?

3. Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (вул. Кульпарківська, 95, м.Львів, 79021), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.

4. Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи 448/1340/24 (провадження №2-о/448/62/24).

5.Зобов`язати заявника ОСОБА_1 з`явитись у визначений експертом день та час разом з ОСОБА_2 для проведення експертного дослідження.

6. Роз`яснити заявнику положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

7. Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

8. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги.

Ухвала суду виготовлена в нарадчій кімнаті, підписана та проголошена 02.12.2024.

Суддя Світлана ГІРЯК

Присяжні: Олеся ДИГДАЛО

Оксана ФЕДАК

СудМостиський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123468374
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —448/1340/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Гіряк С. І.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Гіряк С. І.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Гіряк С. І.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Гіряк С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні