САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/3901/24
Провадження №1-кс/726/676/24
Категорія
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2024 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання керівника відділу ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42024260000000142 від 07.08.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 201-4, ч. 1 ст. 209 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
Територіальним управлінням БЕБ у Чернівецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024260000000142, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.08.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 201-4, ч. 1 ст. 209 КК України.
Так, згідно матеріалів кримінального провадження, службові особи БО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у змові із ОСОБА_7 , перебуваючи на території пункту пропуску«Красноїльськ Вікову де Сус» митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_2 », діючи умисно, подали працівникам митниці «Декларацію проперелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», в якій зазначили неправдиві дані про факт ввезення автомобіля марки«БМВ Х4», VIN НОМЕР_2 в якості гуманітарної допомоги, що призвело до несплати обов`язкових митних платежів.Також, службові особи БО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , займаються транспортуванням на територію України транспортних засобів у зонідіяльності Чернівецької ти Львівської митниць як гуманітарну допомогу, подачею документів для розмитнення митними органамта реалізацією автомобілів за ринковими цінами, у зв`язку з чим здійснюють контрабанду підакцизних товарів, тобто переміщеннячерез митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (крімелектричної енергії), вчинена у значному розмірі.
У ході розслідування кримінального провадження встановлено, що на території Чернівецької області діє організована злочинна група осіб, які з метою отримання додаткового доходу, створили злочинну схему, що полягає у ввезенні на митну територію України транспортних засобівпід виглядом гуманітарної допомоги, які в подальшому реалізовуються приватним особам за готівку.
Організаторкою злочинної групиє ОСОБА_7 , яка вступила в змову із службовими особами БО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які використовують благодійний фонд для оформлення фіктивних митних декларацій про ввезення на митну територію України транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 та Львівської митниць.
Також встановлено, що організаторкою злочинної групи в якості співучасників були залучені «водії», які фактично займаються реалізацією транспортних засобів ввезених під виглядом гуманітарної допомоги, підшукують на території країн Європи транспортні засоби, переміщують їх на територію України, підшукують покупців та отримують готівкові кошти, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 .
Крім того, громадянин ОСОБА_13 метою переміщення транспортних засобів через кордон в зоні діяльності Чернівецької та Львівської митниць, які ввозяться під виглядом гуманітарної допомоги на фіктивний благодійний фонд БО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » залучив в якості водіїв, наступних осіб: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , які спільно виїжджають до країн ЄС, де проводять пошук та придбання транспортних засобів у невстановлених осіб (нерезидентів), здійснюють їх транспортування та при ввезені на митну територію України надають завідомо неправдиву інформацію до ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме декларують автомобілі як гуманітарну допомогу від фіктивних благодійних організацій БО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), БО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), БО « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), БО « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), БО « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), БО « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), з метою отримання пільг у вигляді несплати ввізного мита за транспортні засоби.
В свою чергу, ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , діючи за попередньо розробленим планом у складі організованої групи як виконавці, достовірно знаючи про необхідність сплати ввізного мита за транспортні засоби, будучи обізнаними, що особи, які ввозять на митну територію України гуманітарну допомогу мають пільги щодо сплати податків, тобто звільняються від такого оподаткування ввізним митом, перебуваючи на території пункту пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_10 » митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ІНФОРМАЦІЯ_4 , діючи умисно, вносять неправдиву інформацію в «Декларацію про перелік товару, що визнаються гуманітарною допомогою», в якій зазначають неправдиві дані про факт переміщення транспортних засобів в якості гуманітарної допомоги.
При ввезені на митну територію України транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги, ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_12 заповнювали та подавали до ІНФОРМАЦІЯ_4 «Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», на підставі яких ввезений товар звільнявся від сплати митних платежів.
Оригінали «Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», які заповнювались та подавались до митних органів ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_10 ) та громадянином Республіки ОСОБА_13 , інших документів, які оформлювались при ввезенні на митну територію України транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги в період з 24.02.2022 по 04.12.2024у кримінальному провадженні мають доказове значення, так як за допомогою них можливо встановити обставин їх складання та подачі, провести почеркознавчі експертизи щодо встановлення осіб, які заповнювали та підписували вказані декларації.
У зв`язку із викладеним, враховуючи необхідність проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчинення злочину та з метою встановлення об`єктивної істини у справі, з`ясування обставин складання та подачі «Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», проведення почеркознавчих експертиз щодо встановлення осіб, які заповнювали та підписували вказані декларації, у кримінальному проваджені, просить суд постановити ухвалу, якою надати тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме оригіналів «Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», які заповнювались та подавались до митних органів ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_10 ) та громадянином Республіки ОСОБА_13 , інших документів, які оформлювались при ввезенні на митну територію України транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги в період з 24.02.2022 по 04.12.2024.
Детектив підрозділу детективів ІНФОРМАЦІЯ_12 звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутності, заявлене клопотання підтримує та просить задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.
Ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Ч.1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.
Встановлено, що інформація, стосовно якої слідством порушується питання про надання тимчасового доступу, перебуває у володінні та розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи юридичної особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки із отриманих слідством документів та інформації, можуть бути встановлені суттєві обставини, що мають значення для кримінального провадження.
Зазначені документи та/чи інформація, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають значення для повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження.
У свою чергу, встановлення тих чи інших обставин кримінального провадження без застосування такого заходу забезпечення, унеможливить доведення обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів та/чи інформації у інакший спосіб, що обґрунтовує необхідність його застосування, враховуючи потреби досудового розслідування. Крім того, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на вилучення необхідних речей, враховуючи при цьому, що здобуті, на підставі даної ухвали докази, можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.
Будь-які інші обставини, існування яких унеможливлює задоволення заявленого клопотання та/чи ставлять під сумнів необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження відсутні.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя висновує, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Клопотання - задовольнити.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_13 ( АДРЕСА_2 ,), надати надати групі слідчих ТУ БЕБ у Чернівецькій області: ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналів «Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», які заповнювались та подавались до митних органів водіями ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_10 ) та громадянином Республіки ОСОБА_13 , інших документів, які оформлювались при ввезенні вказаними водіями на митну територію України транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги в період з 24.02.2022 по 04.12.2024.
Строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123494776 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Мілінчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні