ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.12.2024Справа № 910/7168/23За заявою Дочірнього підприємства "Ітера Трейд" (01103, м. Київ, Залізничне шосе, 6, офіс 203, ідентифікаційний номер 32708595)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-енергетична компанія "Ітера Україна" (01103, м. Київ, Залізничне шосе, 6, ідентифікаційний номер 32668118)
про банкрутство
Суддя Яковенко А.В.
Представники учасників: не викликались.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/7168/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-енергетична компанія «Ітера Україна».
До суду надійшла заява ОСОБА_1 до боржника про зарахування до вимог кредиторів грошових коштів, стягнутих з заробітної плати працівника на користь стягувача за виконавчими провадженнями.
Із поданої заяви слідує, що ОСОБА_1 працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-енергетична компанія «Ітера Україна» з 21.11.2005 та 14.04.2024 був звільнений у зв`язку з ліквідацією підприємства.
За виконавчими провадженнями, боржником у яких є ОСОБА_1 , згідно постанов приватного виконавця Волкової Є.О. про звернення стягнення на заробітну плату від 19.06.2023 № НОМЕР_1, № НОМЕР_3, від 02.08.2023 № НОМЕР_2 з його заробітної плати було стягнуто, але не перераховано приватному виконавцю Волковій Є.О., яка у разі надходження даних коштів мала їх перерахувати стягувачу за виконавчими провадженням - КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради 28 470,98 грн.
ОСОБА_1 зазначено, що сума стягнутих коштів підтверджується довідкою без печатки, підпису посадової особи, яка була надіслана йому на номер мобільного телефону.
З огляду на викладене, ОСОБА_1 у прохальній частині поданої заяви просить суд визнати грошові вимоги приватного виконавця Волкової Є.О. та стягувача КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради по виконавчим провадженням № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 як вимоги кредитора до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-енергетична компанія «Ітера Україна», що складаються з суми 28 470,98 грн.
Проаналізувавши прохальну частину вказаної заяви ОСОБА_1 , суд зазначає, що подана заява за своїм змістом є заявою із грошовими вимогами до боржника.
Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У частині 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують (частина 2 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Вимоги до заяви кредитора наведені в частині 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Таким чином, приписами Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що заява із грошовими вимогами до боржника подається до господарського суду особисто кредитором (його представником). У той же час, заявник, ОСОБА_1 , просить суд у поданій заяві визнати грошові вимоги до боржника третіх осіб, а саме: приватного виконавця Волкової Є.О. та Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.
За таких обставин, суд зазначає, що подана ОСОБА_1 заява із грошовими вимогами до боржника не відповідає положенням ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Суд наголошує на тому, що заявник не позбавлений процесуального права на звернення до суду за захистом порушених прав у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства та Господарським процесуальним кодексом України.
За приписами частини 1 статті 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, серед іншого, зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (частина 4 статті 170 ГПК України).
Ураховуючи викладене, суд дійшов обґрунтованого висновку повернути заяву ОСОБА_1 про зарахування до вимог кредиторів грошових коштів, стягнутих з заробітної плати працівника на користь стягувача за виконавчими провадженнями без розгляду.
Згідно з усталеною практикою ЄСПЛ, зокрема, рішенням Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України" право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Керуючись статтями 46, 170, 233, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про зарахування до вимог кредиторів грошових коштів, стягнутих з заробітної плати працівника на користь стягувача за виконавчими провадженнями повернути без розгляду.
2. Копію ухвали направити ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена.
Суддя А.В. Яковенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123496714 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Яковенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні