Справа №591/5612/24
Провадження № 2/591/972/24
У Х В А Л А
04 грудня 2024 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді Ніколаєнко О.О., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми цивільну справу №591/5612/24 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває зазначена справа. Позивач просить стягнути з відповідача залишок коштів на рахунку, що належить ТОВ «Артос Плючс» в сумі 60000 грн., 3% річних в рщзмірі 4949,21 грн., інфляційні втрати в розмірі 23649,39 грн. та неустойку.
Представником відповідача подано клопотання про закриття провадження у справі, мотивоване тим, що даний спір є корпоративним, тому його розгляд відноситься до юрисдикції господарського суду.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до частини першоїстатті 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
У частині першійстатті 19 ЦПК Українивизначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів позивача у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, а по-друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, у якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа. Отже, у порядку цивільного судочинства за загальним правилом можна розглядати будь-які справи, у яких хоча б одна зі сторін зазвичай є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства (див. постанови Великої Палати Верховного Суду від 12 жовтня 2022 року у справі №183/4196/21, від 08 червня 2022 року у справі № 362/643/21, від 23 листопада 2021 року у справі №641/5523/19 та інші).
Справи, що відносяться до юрисдикції господарських судів, визначеностаттею 20 ГПК України, за змістом пунктів 3, 4, 15 частини першої якої господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, у тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів; справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, крім правочинів у сімейних та спадкових правовідносинах.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що він був єдиним учасником та засновником ТОВ «Артос Плюс», яке припинено 30.12.2021 за рішенням засновника. Після державної реєстрації припинення юридичної особи на рахунку цієї особи, орозміщеному у АТ КБ «ПриватБанк» залишились кошти в сумі 60000 грн. Позивач, як єдиний учасник товариства звертався до відповідача із заявою про закриття рахунку та перерахування спірних коштів на його рахунок, як фізичної особи, на що отримав відмову.
Обгрунтовуючи подане клопотання, відповідач посилається на положення п. 3 ч. 1 ст. 20 ГПК України та мотивує його тим, що спір у даній справі є корпоративним. Суд не погоджується із таким твердженням відповідача, оскільки корпоративним є спір між учасниками юридичної особи або між юридичною особою та її учасником. У даному випадку позов подано учасником юридичної особи, яка припинена до банку. Тобто склад учасників у даній справі не містить ознак корпоративного спору. Також даний спір не є спором між юридичними особами, оскільки позивач звертається до суду з позовом як фізична особа, а ТОВ «Артос Плюс», учасником якого позивач був, припинено.
Згідно із пунктом 1 частини першоїстатті 255 ЦПК Українисуд свою ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, даний спір не містить ознак господарського, підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, тому підстави для закриття провадження у справі відсутні.
Керуючись ст.255 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотання Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» про стягнення коштів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 04.12.2024.
Суддя О.О. Ніколаєнко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123501130 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Ніколаєнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні