Провадження № 2/742/1984/24
Єдиний унікальний № 742/6959/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2024 року
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в особі адвоката Пономаренко Катерини Петрівни до Компанії Тека-Груп ФАУНДЕІШН, Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест», ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, зобов`язання спростувати недостовірну інформацію та стягнення моральної шкоди ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Компанії Тека-Груп ФАУНДЕІШН, Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест», ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, зобов`язання спростувати недостовірну інформацію та стягнення моральної шкоди .
Як вбачається з заяви позивачем заявлено декілька позовних вимог, а саме: визнати недостовірною і такою, що порушує право на честь, гідність, ділову репутацію ОСОБА_1 інформацію, яка містить фактичні твердження, поширнену в мережі інтернет на веб-порталі «Антикор», зобов`язання кожного окремо з відповідачів : Компанію Тека-Груп ФАУНДЕІШН, Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест», ОСОБА_2 спростувати недостовірну інформацію.
Таким чином позивачем заявлено чотири позовні вимоги немайнового характеру.
Крім того, позивачем заявлено дві окремі позовні вимоги до Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест» та ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди в розмірі по 125000 гривень з кожного.
Вивчивши заяву , приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок оплати та розміри ставок судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про захистчесті тагідності фізичноїособи,ділової репутаціїфізичної абоюридичної особи,а саме: позовної заявинемайнового характеру , розмір судового збору становить 0,4 розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб ; позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму, що становить 3028 грн.
Згідно з положеннями п. 10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ№ 10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Відповідно до частини першої статті 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Ключовим моментом при визначенні кількості вимог є питання про те, що слід розуміти підтермінопоняттям «вимога».
У теорії цивільного процесуального права під позовом розуміютьматеріально-правову вимогу позивача до відповідача, звернену через суд увстановленій законом процесуальній формі, про захист його невизнаних,оспорюваних або порушених прав, свобод або інтересів. Виокремлюють триелементи позову: предмет, підставу та зміст. Під предметом позовурозуміють матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, зверненучерез суд та стосовно якої останній має ухвалити рішення. Під підставоюпозову розуміють ті обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги довідповідача. Під змістом прийнято розуміти спосіб судового захисту, за яким позивач звертається до суду.
Можливість пред`явлення кількох окремих позовів є одним з аргументів, який дозволяє виснувати, щоу цій справі має місце не одна вимога, а кілька вимог до одного відповідачів. Із цим пов`язаний і другий аргумент, який випливає із можливості подачі окремих позовів, а саме, якщо б позивач подавав окремі позови до різний відповідачів, то мав би сплатити судовий збір за кожний із них.
Водночас, ані ЦПК України, ані Закон України «Про судовий збір» не містять норм, які б дозволяли зробити висновок, що законодавець хоче встановити більш сприятливі наслідки у вигляді сплати судового збору у меншому розмірі для випадків, коли позивач об`єднує кілька окремих позовних вимог до декількох відповідачів.
З підстав викладених вище вважає, що судовий збір підлягає оплаті за кожну окрему позовну вимогу.
Позивачем при подачіпозовної заявибуло надано квитанціюпро сплатусудового збору у розмірі 7344,80 грн.
Враховуючи, що позивачем заявлено 4 позовні вимоги немайнового характеру щодо захисту честі , гідності та ділової репутації, то за дані вимоги відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» повинен сплатити судовий сбір в розмірі 4844,80 гривень.
Крім того, позивачем заявлено дві окремі позовні вимоги до різних відповідачів про стягнення моральної шкоди в розмірі по 125000 гривень з кожного , то за дані вимоги відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» повинен сплатити судовий сбір в розмірі 3028,00 гривень за кожну позовну вимогу, тобто 6056 гривень.
Таким чином при подачі позовної заяви позивач має платити судовий збір в розмірі 10900,80 гривень.
Враховуючи викладене, вважаю, що за даним позовом позивачем не надаю доказів про сплату судового збору в розмірі 3556 гривень ( 10900,80 грн. ( судовий збір, який підлягає сплаті) -7344,80( сплачений судовий збір).
Відповідно до вимог пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна міститиповне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
За приписами частини шостої статті 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Доступ до електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та направлення особі в якої мається зареєстрований електронний кабінет , технічно можливий лише за наявності реєстраційного номераоблікової карткиплатника податків , зазначення якого в позовній заяві передбачено пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України.
Позовна заяваподана адвокатом,яка всилу вимогст. 14 ЦПК України зареєструвала електронний кабінет, про що вказано в позовній заяві, але не вказала реєстраційний номер облікової картки платника податків, що позбавляє суд можливості здійснювати обмін документами в електронній формі.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Оскільки позивачемне сплаченосудовий збір при подачізаяви в повному обсязі, а саме в розмірі 3556 гривень та не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків адвоката, який подав позов в інтересах позивача, тому суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Враховуючи викладене,керуючись ст.ст.14,175-177,185ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в особі адвоката Пономаренко Катерини Петрівни до Компанії Тека-Груп ФАУНДЕІШН, Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест», ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, зобов`язання спростувати недостовірну інформацію та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Рекомендувати позивачуусунути недолікизаяви устрок десятьднів здня отриманняухвали суду,а саме:надати документпросплатусудового збору збору врозмірі 3556 гривень , вказати за яку позовну вимогу та які суми судового збору вже сплачено, а також вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків адвоката, яка подала позов в інтересах позивача.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів ГУК у Чернігівській області , м.Прилуки , код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 37972475, Банк отримувача Казначейство України, Рахунок отримувача UA888999980313151206000025737, Код класифікації доходів бюджету-22030101.
Роз`яснити позивачу, що його заява буде вважатись неподаною та такою, що підлягає поверненню, якщо він протягом зазначеного строку не усуне вищевказані недоліки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Анатолій КОВАЛЕНКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123502986 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Коваленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні